Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+9 neviditelných
Zvonečky líbezného Joží
datum / id27.10.2016 / 473401Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno649x
počet tipů8
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Zvonečky líbezného Joží

Zvonečky líbezného Joží

Ňadra jí ztěžkla nadějí. Ze zvonečků, co milencům cinkaly k radosti, jsou kostelní zvony, co ohlašují velké věci. Už pod nimi nestojí kluk z léta, líbezný Joží, teď se tam hrbí zvoník od Matky Boží.


Mimo řeč

Když šumí moře, neříká nic. A když milenec šeptá ženě slova, říká o moc víc? Všude kolem písek, modrá obloha, hladina jiskří zlatavou. Ve vzduchu sůl a únava z horka. Ale prsty proudu berou do hlubin všechna ta jména věcí. Zůstávají dvě těla v dotyku. A máme-li být korektní, nemůžeme říct nic víc.


Vinárna

Ve vinárně U Trubadůra se ještě koulí řeči. Ji zajímá znamení zvěrokruhu, on se nenápadně ptá na děti, v čí budou péči. A je jasné, že z těch karet musí padnout srdce. Ale stejně nebude od věci, pojistit to ještě dvěma deci, napadne ho. A čišník už přichází s lahví kořeněného dezertního vína, neboť dobře ví, ten důvtipný strážce lásky. 


Dobré ráno, Vietname!

Noční rádio uspává, písně jsou náhle neznámé a reklama v něm nebývá. Zas až ráno ti dopřeje záplavu osvěžujících frází. Tandemy excentriků, schizofreniků, oligofreniků a různých jiných multifreniků vychechtají do světa další díru. Dobré ráno, Vietname!


Sweet home

Viděl jsem inzerát na byt. Loft v centru města, jedna ohromná místnost z kamene, luxusně zařízená. A po straně prosklené zákoutí: sprcha s toaletou. Je možný tento scénář: o nedělním odpoledni se návštěva usadí ke kávě a zákuskům; někdo pak odejde vykonat potřebu; ostatní ho při míchání nápoje a ochutnávání šlehačky z věnečků pozorují, on zas pozoruje je; snad se na to téma zapřede i konverzace. Je toto nová móda? 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

28.10.2016 11:41:50dát kritice tipbříza bělokorá
Vinarna. Muži jsou praktičtí... strategicky se mohl zeptat na znamení zvěrokruhu jejich děti.
Dobře ráno, vietname.. nepoužil jsi to už někde? Asi ne v názvu. Samozřejmě to evokuje ten film, kterej se mi, přiznávám zas až tak nelíbil. Každopádně mi to s jeho obsahem nekoresponduje, ale to asi nevadí. *
28.10.2016 09:20:13dát kritice tipJARUB

Pěkné mini, čtivé.. mě se nejvíc líbí multifrenici a skleněný hajzlík...skoro jsem čekala, že zmíníš nějaké ty nahé múzy s obecenstvem, ale fekální téma taky dobrý... :o) *

27.10.2016 20:19:28dát kritice tipKočkodan
Hrůza se mi v očích mihla,
to jsou věci, můj ty smutku,
nechci tuhle kadibudku,
dal bych před sklem přednost cihlám...
27.10.2016 19:04:54dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Krásné, psavý excentriku, smím- li, zvlášť prvá:-)

To poslední mnou otřáslo, již vím, kam rozhodně nezavítám:-(Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.