Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+9 neviditelných
Láska Caren Fullové
datum / id06.11.2016 / 473711Vytisknout |
autorMovsar
kategoriePovídky
zobrazeno1585x
počet tipů4
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

Veškeré podobnosti se skutečnými postavami Písmáka jsou čistě náhodné.

Láska Caren Fullové

Neptejme se, kdo je Caren Full. Je žena? Je muž? Ne, Caren Full je bytost budoucnosti, je nadpohlavní. A proč vlastně začínáme sexem? Protože nadpohlavní bytost budoucnosti byla zrozena ze sexuální revoluce, svou identitu vybojovala v krutých válkách. Na území vybuchujících penisů a vagín, v ohni zadnic a poprsí, v zákopech klínů a vítězných praporů z hedvábí zrodila se Caren. (Poznámka: z čistě arbitrárních důvodů namísto neurčitého „ono“ pro Caren vyhradíme ženský rod; považujeme to za nedokonalost jazyka a lidskou uvízlost v staromódní gramatice.)

Z nějakého nepochopitelného důvodu se ovšem identitární revoluce, jíž Caren prošla, nezdařila zcela. Caren se stále orientovala na pohlavní bytosti, a to jinochy, navíc homosexuálně zaměřené. Sama tomu říkala, že něco je a něco není dostatečně „gej“. Výraz „gej“ v Carenině světě fungoval jako dobrá značka, něco jako ve světě infantilních lidí symbol nakousnutého jablíčka; ostatně hřích jako hřích. Ke světu se Caren do značné míry vztahovala skrze literaturu, pokud ovšem byla dostatečně „gej“. Taky obrázkové příběhy neboli komiksy a hudba jí lahodily, internet se v tomto směru stal Caren říší bez hranic. Kolikrát si říkala: Nečeká tam někde, v temnotách japonského nebo čínského serveru, krásný mladíček s lulíkem jako uzlíček, osamělý a žíznivý po Caren, bytosti z Čech?

Jako je tomu vždy, lidské možnosti Caren v takových chvílích doháněly a stavěly zpátky na zem: ne, nelze projít Říší středu a najít perlu, navíc když je vše virtuálně zmnoženo k nekonečnu. A tak se stalo, že jednoho dne se proklikala k realitě. Nakonec se ukázala být sladká.

Dorazil večer. Byl krásný a pozorný. V ruce měl kytici a v centru města rezervovány dvě místa v dobré restauraci. Byl podzim, pršelo, za okny se světla lamp odrážela o hladinu řeky a oni dva pili víno z Argentiny a povídali. Jeho svalnatá šíje připomínala taky býka, trochu se bála, ale strach je v intimitu vpleten jaksi přirozeně, a tak jí fakt, že nebyl postavy docela efébské, nevadil. Stále se smál a ona taky. Pak odešli k němu domů.

Nerozsvěcovali, zapřeni do sebe vešli do ložnice. Zapálil svíčku, pustil hudbu. Pomalu jí svlékl košili a položil na postel. Když se jí dotkl silnýma rukama na bocích, zasténala. Chvíli nedělal nic a ona přesto sténala dál. Byl to reflex, deroucí se z nitra stále ještě trochu pohlavní bytosti. Pokračoval v chůzi prstů po jejím nahém už docela těle. Něco se ve tmě stalo, plamen svíčky se roztřepotal jak perutě nočních ptáků.

Z reproduktorů šla tlumená hudba, Karen rozeznávala slova: Jako suchej starej strom, jako všeničící hrom, jak v poli tráva… a jestl inení žádnej Bůh, tak nás vezmě země vzduch, no a potom ámen. Uslyšela cvaknutí čelisti, její milenec si něco vytáhnul z úst. Ležela na zádech, takže viděla jeho tvář jen napůl, ukratou za horizontem svého břicha. Naklonila se zvědavě víc a spatřila ohromná ústa bez zubů, z kterých šel masitý jazyk přímo proti jejímu nadpohlavnímu klínu. Bylo to jako by se k němu přisálo klubko mořských mlžů, hudbu pak přerušovalo hlasité mlaskání. Už nesténala. Křičela.

Po pár týdnech se vypravili k moři. Říkal jí, že si to zaslouží. A ona si taky říkala, že si to snad zaslouží. Psala prostřednictvím digitálních sítí, jak je to bezva: ráno snídaně šampionů, večer víno a dary moře, do úst si, jako to dělávají zamilovaní, navzájem vkládali klubka mlžů. Pak jí hrál na kytaru a zpíval své písničky, jak je ještě nikdy neslyšela. Chtěla, aby vyprávěl, jaké to bylo tenkrát na Strahově a on to netajil. A pak se s Honzou zas a znova za šumění přílivu stavěli bezpohlavní revoluci. Jejich dny utíkaly jak večerní zprávy… A to je láska.   
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

17.11.2016 14:54:17dát kritice tipbříza bělokorá
Je to dobrý, teda, osobně doufám, že má movsar skleněný oko, to by totiž bylo stylový. Odprostim li se od hlavních postav, zaujalo mě movsarovo: není to o hudbě, je to o lásce. To je totiž otázka, jestli se vůbec lze zamilovat do člověka s takhle extrémně odlišnými hudebními preferencemi. Těžko říct, každopádně by třeba careful měla na honzu pozitivní vliv a on by do těch svej stánků a podobnejch klenotů zaclenil prvky metalu a klasiky.
15.11.2016 11:54:09dát kritice tipLakrov
redaktor prózy

Je možné, žo tohle čtu už podruhé, napadá mě po prvním odstavci,  nebo je to inovovaná verze již dříve užitého námětu?  Je to totéž, z nějakého důvodu to zůstalo v mém seznamu nepřečtených,  a když to čtu teď, podruhé, připadá mi, že text ani nemusel obsahovat  tak konkrétní údaje, aspoň z oblasti jména protagonisty. Mohl být i víc  "hádankovitý", a přesto by si v něm pozorní ("zasvěcení") čtenáři našly smysl  i onu popíranou podobnost.  

12.11.2016 08:17:04dát kritice tipZdenda

Ha, cereful chybí Zdenda... no tak to je jasné... komu by nechyběl... ale pozitivní je, že s sebou vzal k čertu i toho otravného okoloidúcího - kus za kus - parita zachována.

Tohle dílko je skutečně roztomilé, blešatá zpěvačka mi to vzala z úst. Tipuji.

08.11.2016 17:36:43dát kritice tipblešatá zpěvačka

To je ale rozmilá kousavost.

Inspirativní, vyvolalo mi námět.

08.11.2016 12:22:50dát kritice tipcareful

..aha..takže impotence je urážka (já mám spíš za to, že nemoc)a psát o tom, že šukám s hnusným, tlustym, debilním dědkem abstrakce...

...asi bych ještě Movsara musela abstraktně rozdělit třebá na Moua Vosára... aby to bylo abstraktnější a byla to literatura na úrovni:DD

08.11.2016 12:09:58dát kritice tipMovsar

vyšší to je v míře abstrakce. zatímco ty si vymýšlíš konkrétní urážky, můj text pracuje s abstrakcí. odpoutej se od země, která tobě není s to napovědět nic výjimečného, jen stará klišé o "impotenci" atp. se zemí se to musí umět, jinak je lepší brát z fantazie nadzemské. 

to by ovšem muselo být skutečně psaní o literatuře, inteprteace, která už je sama dílem. 

08.11.2016 12:03:17dát kritice tipcareful

..počkej..ty jsi impotentní a máš skleněné oko?:D

...nevidím v tom, cos napsal ty o mně, nic vyššího...

komentář a diskuse o díle, nebo autorovi, se týkají psaní a "literatury" stejně jako dílo samotné... a OT jsi zrovna ty (na procenta) snad ještě častěji než já:P

08.11.2016 11:40:57dát kritice tipMovsar

ale tohle je především literární a ne diskusní server. třeba je kultivovanost spatřována v tom, že se zdržuji faktických a nízkých útoků, jaké navrhuješ pro svou reakci ty, ale držím se fikce a řekněme relativního nadhledu. 

08.11.2016 11:16:49dát kritice tipcareful

Včera jsem v dtogerce náhodou našla celkem slušnou voňavku (EDP)...většina mi jich totiž nevoní...natož v drogerce ale tahle mě zaujala od pohledu  flakonem a názvem James Bond...vybavily se mi totiž Brány iluze ...Alex (chtěl jednou hrát Jamese Bonda)... navíc ta mrcha i drží a to jsem se koupala:D

...no, tak teď koukám na net, kde bych ji sehnala levně a ona to je docela novinka, tak přemýšlím, že to chvilku nechám, než cena klesne...

...každý má o kultivovanosti jinou představu...já si teda, pokud to jde, radši všechno řeším v diskuzi, než abych sepisovala něco o tom, že je Movsar impotentní a když to přehnal s viagrou, tak mu vystřelilo skleněné oko, které se zakutálelo pod gauč... no holt asi nejsem dost kultivovaná:DD

08.11.2016 09:12:04dát kritice tipMovsar

díky, lakrov. právě pro vedení sporů v čistě literární rovině jsem taky. a čekal jsem od caren fulové reakci. ale třeba přijde a počteme si.  

08.11.2016 08:36:13dát kritice tipLakrov
redaktor prózy

Líbí se mi tohle kultivované projednávání sporů, namísto vleklých výměn prchlivých názorů. Aspoň teď víme, kdo je kdo :-) Tip.

07.11.2016 09:23:54dát kritice tipcareful

.. ještě jsem zapomněla na jistého Hlavatého...ten kluk občas fetoval a měl pak různý stavy...jednou chtěl bezdůvodně zastřelit lidi u baru a mě jednou chytil a vyrazil na dlařbu skrz dvoje lítačky (byl velkej jak hovado) a řval na mě, že prej kradu telefony... ale jednou se mnou zas chtěl chodil ...prostě mu hrabalo... jo a jednou na vesnický na mě spadl ožralej, asi 150 kilo vážící, skinhead a tři hubenější kolegové, co strhl ...bylo to jak lavina a ještě nemohli vstát, jak byli ožralí...jsem pak šla k zrcadlu, jestli mám zuby...nějaký vidle a schody už bych možná ani necítila:)

07.11.2016 08:21:25dát kritice tipcareful

..jo a taky jsem se jednou napila z kohoutku, kde probíjel elektický proud...abych to ve výčtu nezapomněla:)

07.11.2016 08:18:50dát kritice tipcareful

To je dobrý, R.L. mám po úrazu zraněnou páteř...syndrom neklidných nohou...dvakrát jsem rodila a 2x mě srazilo auto... a taky jsem spadla z osmi metrů a jeden můj bejvalej mi jednou omlátil hlavu o ústřední topení...bolest trochu znám:)

...a taky znám trochu vás, hoši...a můžu říct, že jsou tu jen tři lidi, co se tu trochu aktivně projevují,a které bych označila za někoho s chlapskou náturou a intelektem, co nestojí za starou bačkoru... Zdenda, který to asi zabalil (ne, že by nikdy nedělal boty, ale na to, jak byl aktivní, jich dělal minimum a dokonalý není vůbec nikdo)... pak ještě Aššur a Bříza... ale ty nesleduju tak dlouho a tak dobře

07.11.2016 00:15:42dát kritice tipR. L.
*/* To je pro Tebe a Careful mi denně přesvědčuje, že by potřebovala zažít ke své domnělé ucelenosti skutečnou fyzickou bolest. Třeba pádlem do palice, vidlema do zadku, nebo shodit ze schodů...
06.11.2016 19:51:58dát kritice tipcareful

Abych pravdu řekla, tak mi tu fakt chybí Zdenda... občas mě sral, ale aspoň to je někdo, o kom jsem si mohla říct, že se bavím-hádám s chlapem (nebo s něčím, co ho aspoň připomíná).,.. kterej když mluvil, tak většinou i něco říkal...pokud teda zrovna neměl ty svý krámy...

 

06.11.2016 19:40:54dát kritice tipaleš-novák

zdrcující psychoanalýza...:o)

06.11.2016 19:30:21dát kritice tipcareful

Víš, že takhle píšou pubertální děvčata? Co nám tajíš, aleši?

06.11.2016 19:27:36dát kritice tipaleš-novák

tak určitěěěě...:o)

06.11.2016 19:26:03dát kritice tipcareful

...ale mohlo...stejně jako kdybych třeba používala onosíkované smajlíky...

06.11.2016 19:20:38dát kritice tipcareful

..jo, možná po lobotomii...jeden nikdy neví

06.11.2016 19:20:31dát kritice tipaleš-novák

nemohlo :o)

06.11.2016 19:19:44dát kritice tipMovsar

třeba jim přijdeš na chuť

06.11.2016 19:16:54dát kritice tipcareful

Nj, ale já si fakt nepřeju, aby si o mně někdo myslel, že poslouchám něco tak zvrhleho a  pedo, jako jsou Nedvědi.

To by mi úplně mohlo zkazit pověst.

06.11.2016 19:13:42dát kritice tipMovsar

tady přece careful nejde o hudbu, ale o lásku. a kdo je kdo, to tady neví nikdo. kdo jsi?

06.11.2016 19:10:52dát kritice tipcareful

To bylo než si o mně napsal posledně...od tý dobyjsem nesomrovala a taky musím říct, že Nedvědy neposlouchám já, ale ty...aby někdo z tvé povídky nevyčetl mezi řádky zavádějící informace.

06.11.2016 19:08:56dát kritice tipMovsar

pavlínka. ještě jsou spolu?

vždyť jsi pořád somrovala, ať napíšu něco o tobě. tak to tu máš!

06.11.2016 18:57:36dát kritice tipcareful

aleš: ...Pavlínka dostala přes držku...co s ní?

06.11.2016 18:56:19dát kritice tipcareful

No, tohle už je délkou snad i povídka, gratuluju... to by snad bylo i na založení klubu děl o mně.:)

Jedno lepší než druhé...

06.11.2016 18:51:59dát kritice tipaleš-novák

a co na to Pavlínka?Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.