Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+10 neviditelných
Kamenná Amazonie
datum / id19.11.2016 / 474086Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno640x
počet tipů5
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

Víkendový zápisník pátek/sobota 19.11.2016.

Kamenná Amazonie

La Lenteur

Z fasády smíchovského sídla L´Oréal svítí manekýna. V jogínském sedu, ponořena do světa krásy, nabízí slow äge. Tak tedy, je tu pomalost, atraktivní žena a svár předmoderního a moderního. Jako by tam ze zdi na Smíchově svítil koncentrát románu Milana Kundery La Lenteur.


Polibky rodinného štěstí

Pátek, k půlnoci krok. Město tichne. Svobodné matky pomalu končí telefonní hovory, ještě pár posledních vět, jak jsou chlapi na nic a život není med. Týnejdřrům začíná přechodový rituál: konzumní vodka, bezvědomí a jako důkaz na fejsbůk fotka. Manželé  v pyžamech k sobě právě přitiskli zadnice, další z polibků rodinného štěstí, už si jich uštědřili na tisíce. Zlodějíčci se sešli k pilné práci, aby ráno lidičkové mohli dumat, proč a kam se věci ztrácí. Konec.


Kamenná Amazonie

Nahrbeny pod kabáty plouží se ulicemi postavy. Dešťoví lidé ve svém deštném městě, malé kamenné Amazonii. Někteří hledají něco teplého k snědku. Jiní slídí po potravě ducha. A když ji pak naleznou, někde v doupěti o deseti tisícovkách knih, vrhnou se na ni a rozcupují ji na třísky listů. A někdy se mezi nimi o žvanec strhne i rvačka, neboť člověk je jen zvíře. Ve své kamenné Amazonii.


Salad your life!

Na Národní palouček z vosku, v dešti iplamínky nekvetou. A nad tím nápis: Salad your life! A pod nápisem za sklem lidé, žvýkají svůj čerstvý salát. Tak tady se připomíná dějinný listopad. Projedli jsme se k absolutní svobodě!


Reeperbahn v Myslíkově

Nejdřív je chutnáš přes sklo, bez doteku, tak se na Reeperbahn chutnají bludné ženské. Po zkoušce trpělivosti teprve můžeš vstoupit. A sáhnout po takové, co kypí myšlenkami do všech stran. Anebo volit střídmou jak svět logiků. Letitou, zapuštěnou do korzetu z ornamentů, co ji v rukách kdysi dávno laskal bohatý měštěnín. Anebo mladou, uvnitř ještě horkou svou novinkou. A nemusíš se jich bát, tady je antikvariát. 


Zjevení pana Okamury

Papež jmenoval sedmnáct nových kardinálů. Vybíral z těch, co jsou „cítit ovcemi“. To apoštol lásky Okamura je cítit tajemstvím, když skrze vlny Radiožurnálu varuje: „Pokud ve volbách neuspějeme, vyroste tu k naší SPD jiná alternativa.“ První znamení už tedy známe. Aneb sobotní úryvky ze Zjevení pana Okamury.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

19.11.2016 19:08:27dát kritice tipKočkodan
V lůžku nastal hýždí summit,
včera také, zítra zase,
sexíkovat? žlázy šťavit?
tak to už je dávno pasé...
19.11.2016 18:56:19dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Legrační polibek:-) a Okamůra:-)  a poetické ostatní, pro mne nej  antikvariát:-)

19.11.2016 18:42:09dát kritice tipDiana

Zajímavé, k zamyšlení *Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.