Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 432 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+4 neviditelných
Blažený madrigal
datum / id14.01.2017 / 475707Vytisknout |
autorMovsar
kategoriePovídky
zobrazeno609x
počet tipů2
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Blažený madrigal

„Tak děvčata, která si dáte sekaninové mléko?“ nechala téct med svého hlasu k uším sedících žen Soňa. Dvě pokývaly hlavami. „Ty, Barborko. A Zuzka, dobrá,“ přeříkavala si hostitelka a zmizela ve vedlejším pokoji.

Vrátila se s tácem, na němž jako Salome hlavu Křtitele přinášela konvičku s horkým nápojem. Usadily se v kruhu, pily sekaninové mléko a tiše rozmlouvaly. Od stropních reproduktorů se snášela relaxční hudba. Meditovaly.

Pak Soňa podruhé zmizela z pokoje. Vrátila se, zatleskala, aby probudila přítelkyně z mírně vzrušené výměny, a řekla: „Tak, děvčata, lázeň je připravena.“ Ženy se začaly pomalu svlékat. Odkládaly květované šaty, haleny, legíny, spodní prádlo, jen drobné šperky si ponechaly. Když byly takto nahé, klouzaly po sobě pohledy a některé i netrpělivě natahovaly ruce, aby se letmo dotkly těla té druhé. Soňa mezi ně vstoupila, stejně nahá jako ony, a každou pohladila po ňadrech. Byl to drobný rituál, jimž jednu po druhé odkazovala do koupelny.

Místnost byla utopená v páře. Ženy se vtěsnaly do velké rohové vany, naposledy hostitelka. Horká voda je okamžitě uspávala, podobně byli uspáni opiátem rukojmí v moskevském divadle; i ženy se cítily jako opilé. Už nebylo třeba žádného signálu jedné z nich, neboť mezi ně vstoupila pohlavnost sama. Z přítelkyň se staly skutečné společnice. Objímaly se, hladily a líbaly, z hladiny byly vlny a z vln dobrý rozmar.

Pak jedna po druhé vystoupily z vany, pára mezitím opadla a ony zavinuly do osušek těla rozcitlivělá láskou. Odešly zpátky do velkého pokoje, beze slova se oblékly a znovu usadily v kruhu. Soňa se nad ně postavila, s něhou přešla pohledem každou z nich, zatleskala a řekla: „Děvčata, a nyní náš blažený madrigal.“ A zpívaly a těšily se z hudby života.     
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

15.01.2017 18:46:48dát kritice tipMovsar

copak na písmáku je nějaký ostrůvek s krásným řeckým názvem?

15.01.2017 18:22:23dát kritice tipZdenda

To jsou zas nejake postavy z pismaka? Jestli jo, tak nevim, ktere, a jestli ne, tak me to nebavi.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.