Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 438 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+12 neviditelných
Případ opeřence
datum / id06.03.2017 / 477141Vytisknout |
autorkvaj
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
zobrazeno981x
počet tipů1
v oblíbených0x
Případ opeřence

     Před časem rozvířila stojaté vody společenského života jedné vesnice kauza ptáka z rodu hrabavých. O co šlo? Jistý občan oznámil orgánům činným v trestním řízení, že kvůli barvě a velikosti peří samice kura domácího pozbyla určitá dívka důvěru ve slova svého milého, načež se dotyčný z trucu uchýlil do ciziny a v pochybných podnicích tam nabízel přísliby lásky hezkým chudým pracovitým mladým ženám, kterým nejde o peníze. Stálo tam kdovíproč také, že váha děvčat nebyla příliš velká. 
     Policie následně adresovala mladíkovi výzvu k podání vysvětlení. Policista, který byl pověřen prošetřit občanské oznámení, zaznamenal v protokolu mladíkovu výpověď o předmětné události. Nešťastný hoch doslova řekl: „Ta slepička kropenatá drobného peří, vzkázala mi moje milá, že mně nevěří. Když nevěří, ať nechá a já půjdu do světa, tam si budu namlouvati hezká děvčata.“ Pomlčel ale o tom, kde si děvčata namlouval. Policie však byla již dříve zpravena, kde je mladík hledal a o jaké ženy se jednalo, neboť to na vlastní náklady iniciativně vypátral onen všímavý občan, který podal oznámení.

https://kvaj.blogspot.com
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

09.03.2017 13:59:12dát kritice tipkvaj
redaktor prózy

Děkuji. :-)

08.03.2017 15:04:36dát kritice tipLakrov
redaktor prózy

Pobavilo. Už od počátečních slov prvního odstavce psaného "protokolárním" jazykem je znát, kam to směřuje, takže rozuzlení je úsměvné a závěrečná zmínka o iniciativě občana tomu nasazuje tu správnou korunu. Nebo hřebínek?  Tip.  Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.