Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 432 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+2 neviditelných
Dívky jazyka německého
datum / id07.03.2017 / 477189Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno503x
počet tipů3
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Dívky jazyka německého

Život mění

Na Smíchovském nádraží si liliput otevírá krekry. Po dobrém pivu přijdou vhod. Možná když byl ještě mladý, vypadal jako Karel Gott. Býval středem pozornosti a ženy o něj usilovaly. Teď je bez domova a kolem pobíhají jen dvě strakaté feny, podobně ztracené ve světě. Život někdy mění k nepoznání.


Samba jim stoupá v krvi

Smíchov v noci. Do ulice křičí nespoutané cikánky. Zatímco většina už spí nebo u ztlumeného rozhlasu usíná, ony kypí životem a nenasytně o tom zpívají do ticha. Asi že v Brazílii právě začíná karneval a jim stoupla v krvi samba.


Karlín

Nočními ulicemi Karlína se potulují tři. Angelika, Sandokan a Manitů. Skupinka excelentních Romů, olašská trojka. Proti nim jde osamocený strážník Čestmír Chvojka. Ten boj bude nerovný a krátký. Snad se do nebe dostane alespoň zadními vrátky. A o pár hodin později, ráno? Muž přes palubu, služebna vzhůru nohama, vzrušené kakao, pátrání a tak dál. Tamtamy buší.


Dívky jazyka německého

Dvě nádherné dívky jazyka německého toulaly se sobotou, Prahou jarní. Ta říše nám dala mnoho dobrého, kulturu, vzdělání, madony v krásném slohu. Taky sošného protektora se šrapnelem v těle. A ty dva kvítky poletující nábřežím jako by měly zavonět dobrou vzpomínkou. A na usmířenou. 


Krajta vs tygr

První jarní sobota, Albertov, zahradní bistro. Sedí ve vyzývavé póze, s nohou přes nohu. Ta mohutná stehna jsou podobna krajtě. A tu večer napadne tygr. Po vysilujícím zápase ona, poraněná, odplazí se pryč, on se uteče zpátky za svou.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

K tomuto dílu není zatím žádný komentář.

Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.