Na Písmáku publikuje 52 tisíc autorů, 471 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Poslední naděje lidstva
datum / id28.05.2017 / 479346Vytisknout |
autorDanny
kategoriePovídkyDalší dílo autora
témaSci-fi
zobrazeno1530x
počet tipů6
v oblíbených0x
zařazeno do klubůPovídka měsíce,
Poslední naděje lidstva
Kapitán Quaggerské flotily, Zox Veliký, vyhlédl okýnkem své velitelské lodi. Modrá planeta si šťastně visela ve vesmíru a její obyvatelé ještě netušili, co se na ně chystá.

"Je to stejné jako všude jinde," pravil kapitán Zox, "žijí převážně ve virtuální realitě. Takováto sublimace nastává vždy, když na planetě začnou docházet zdroje. Nyní stačí, aby se naši hackeři dostali do systému a přidali tam naše ovládací instrukce. Takže nyní deleguji úkol na lorda Ge'gana, šéfa týmu hackerů."

Lord Ge'gan se zašklebil. Tedy zašklebil o něco víc, než jak vypadá stále rozšklebená tvář rasy Quaggerů, alespoň jak ji vidí pozemšťané. "Lehké, pane kapitáne. Tohle je velmi lehké. Systém používaný pozemšťany má tolik děr, že dostat se do něj bude hračka. Buhuhehehe."

* * *

John Tux Freerider si překonfiguroval chování svého VR managera, ale narazil na drobný bug, takže se na chvíli dostal do příkazové řádky, kde revertoval VR managera na předchozí verzi. Povzdychl si a kouknul na vývojářská fóra.

"Vyšla nová záplata do Windows Gold. Prý zvyšuje výkon zobrazovacího driveru virtuální reality. Abychom byli kompatibilní s lidmi používajícími Windows, musíme ji rovněž zahrnout do našeho systému. Kdo se toho ujme?" viděl tam e-mail od jednoho z tvůrců jádra.

Ovšem pod tím byla opět šťavnatá diskuse:

"Já používám nestandardního VR managera a záplata s ním není kompatibilní. Fixněte to."

"Podívali jste se pořádně, co to dělá?"

"Vždyť je to binární blob. Musíte udělat reverse engineering a pak teprve můžeme začít něco dělat."

John pokračoval celý večer ve čtení mailů ve fóru, lidem se záplata zdála nějaká divná: ale mezi tím začali přicházet na to, jak se po celé planetě šířila jistá forma transu, do kterého se dostávali právě uživatelé většinového systému Windows, jejichž nová aktualizace obsahovala Quaggerský škodlivý kód.

* * *

"Alternativní systém!" vyprskl lord Ge'gan, "Nevšimli jsme si toho. Kdo dělal výzkum? Zmrazíme mu chapadla na pět let a on si to příště rozmyslí! Část pozemšťanů používá alternativní operační systém a tím pádem nejsou v moci našeho viru!"

* * *

Když John Tux Freerider odpojoval svoje tělo z virtuální reality, cítil se slabě. Toto se již v pětadvacátém století dělalo málokdy: ovšem přitom si uvědomoval, že většina lidí s majoritními Windows by se ráda chtěla odpojit, ale virus je uvedl do transu a nemohou to udělat, i kdyby chtěli. John si vzpomněl na svoje známé z komunity. Originální lidi, kteří se nebyli ochotni začlenit do většinové společnosti, používat systém, který za ně dělá něco, co nechtějí, aby dělal. Budou se muset najít po celém světě a postavit se hrozbě z vesmíru. Právě oni: poslední naděje lidstva.Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

07.07.2017 08:49:52dát kritice tipStvN

Tohle je vlastně docela dobrý nápad na trochu delší povídku.

17.06.2017 21:40:331 tipů dát kritice tipK3

Tohle pro mě moc není. Takovej ten kybernetickej život mě už nebaví.

17.06.2017 19:29:31dát kritice tipZdenda

Chm. Tvoje texty mě často baví, ale u tohohle nějak postrádám myšlenku - nebo co.

29.05.2017 19:49:37dát kritice tipHugo Ramon

:-)

29.05.2017 14:29:28dát kritice tipAdriana Bártová

tak tohle je pecka! přesně a ve velmi husté, zkrácená a naprosto dokonalé podobě vykreslená novodobá zkáza lidstva, T**** tip jak Brno, výrazivo je jedinečné a i když nerozumím vůbec ničemu, kdybych to měla vymyslet, tak to nedám, ale vnímám to taky tak, jen se do nás zatím asi nenavážejí mimozemšťané, ale tvorové z naší vlastní populace

29.05.2017 13:16:17dát kritice tipagáta5

jsem ráda, že mě tyhle věci docela míjí :)) byla jsem neskonale naštvaná, když mi do noťase chodily zprávy, ať si nainstaluju W10... úspěšně jsem mimozemšťany odpálkovala :)))

28.05.2017 19:58:31dát kritice tipAlexka

Četlo se parádně, a to navzdory tomu, že těm odborným výrazům houby rozumím. Dokonce jsem z toho pochopila, že já, žít v pětadvacátém stoletím, bych skončila v transu :-) 

28.05.2017 16:21:021 tipů dát kritice tipkorloid

Jdu číst.:-)

28.05.2017 16:00:35dát kritice tipDanny
korloid: jsem barvoslepej, takže v mých dílech barvy většinou vůbec nefigurují :) čili co se týče barvy mimozemšťanů, ani jsem o tom nepřemýšlel

mám tu dílo jménem "Barvoslepost" které to popisuje do podrobna, jestli máš zrovna čtecí náladu, doporučuju, lidem se většinou dost líbí

na počítači mám Linux: on běží normálně na PC, akorát že MS se různě snaží hajzlovinama typu Secure Boot aby to nebylo možné nebo minimálně bylo ztížené.
28.05.2017 15:45:56dát kritice tipkorloid

Úspěšný boj s mimozemšťanama, takže jo, vlastně pohádka, ve které jsou mimozemšťané žlutí - by mi zajímalo, jestli pod vlivem Sibylina "žlutá vlna zaplaví svět" nebo měl autor jinej důvod. Jakou barvu mají Tvoji mimozemšťané? A Ty máš jako počítadlo Amigu nebo máš na počítadle Linuxy nebo ještě něco jiného alias co Tě vlastně zachránilo a předurčilo k záchraně? ((Mi totiž nikdo nepřesvědčí, že hlavními postavami literárních děl nejsou autoři sami v nějakém svém paralelním vesmíru samozřejmě. A když je tento posléze dohoní, tak se bojej.:-)))

28.05.2017 15:29:09dát kritice tipDanny
korloid: nene, tyhle knížky mě minuly: nějaké počítačové pohádky?
28.05.2017 15:24:42dát kritice tipkorloid

Velmi slibné, děkuji za nedělní pobavení. Goldwindowsy dobré, a zmražení chapadel paráda.:-)

Slušel by tomu nový literární útvar: Počítačové bajky - povinná literatura pro děti. 

Znáš knížky Františka Kotlety - Hustej nářez, Fakt hustej nářez a Mega hustej nářez?Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2023, provozuje Dobrý spolek, pravidla Wiki of 21st century Letní dětský tábor