Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+8 neviditelných
Kdo je to kouč?
datum / id29.06.2017 / 480154Vytisknout |
autorMovsar
kategorieÚvahy
zobrazeno495x
počet tipů1
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

Krátká glosa na téma "koučing".

Kdo je to kouč?

Nemyslím si, že mé porozumění je měřítkem věcí, přesto říkám: nerozumím tomu, co nebo kdo je kouč. Pár lidí, kteří se takto označovali, jsem ale potkal, a tak jsem pátral. Na internetu jsem dokonce vypátral podivuhodnou stránku jistého Aleše Kaliny, který se pasoval do role představeného všech koučů. Nenápadný plešatý mužík na videích radí, kdy nejlépe ráno vstávat, jak si zavázat tkaničky, jak si vést diář a taky citový život. Naslouchají mu jeho žáci, většinou ženy, které podle vlastních slov prošly těžkou životní zkušeností; na mysli mají obvykle rozvod nebo ztrátu nejlepší přítelkyně. Co je ale fascinující: tito lidé nabízejí rady bratru za dva až tři tisíce korun za hodinu. Legislativa v oblasti zbavování způsobilosti k právním úkonům (lidově svéprávnosti) byla zásahy Ústavního soudu změněna a omezena, ale bylo by namístě pro "klienty koučů" zavést samostatnou normu, podle níž by byli takoví imbecilové svéprávnosti nadobro zbaveni a pro kouče vymezit specializovanou (tak jako je tomu v případech úvěrových či dotačních) skutkovou podstatu podvodu.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

06.07.2017 08:01:57dát kritice tipbříza bělokorá
Já proti koučum nic nemam. Osobně sou mi teda k ničemu, ale když to někomu udělá radost. Jinak taky utrácím za blbosti. Jednou jsem ale teda nějakej motivační koučink absolvovala, v práci to považovali za bajecnej benefit. Ten týpek,co to ved, aplikoval nějaký poznatky z vrcholovýho sportu. Neuvěřitelne me to nudilo. Jinak sem párkrát zabíjela čas tím, že jsem na nakym serveru pro ženy četla rady právě Aleše Kaliny, uplne od věci mi to nepřišlo, ale nejlepší je stejne poradna tantra masera Josefa hejnaka. To opravdu v relé doporučuji. Ten chlap je tak geniálně vtipnej,že by ho měli platit.
01.07.2017 19:57:20dát kritice tipupupa

Predstav si, že xy si nechali predviesť hrnce za 20 000Sk. Kúpili ich. Šmejdy jak vyšité. Nechali si predviesť vankúše, cenová relácia približne rovnaká. Do 24h mohli stiahnuť zmluvu, tak na nátlak rodiny leteli 150km ďaleko, aby ten šmejd vrátili. Potom im Turek, pravý nefalšovaný, predal motorovú pílu zn. STEEL za 250eur. Doteraz je mementom na povale (pújdě), kam až to môže zájsť. Viera v zázraky, viera v ľahký zisk a v šťastie. Je to evidentne nevyliečiteľné. Raz k nim prišiel magorík, ponúkajúci zázračné matrace na spanie. Ja mu hovorím: Na mňa sa neobracajte, ani ma neoslovujte. Nevydržal, začal ich ponúkať i mne. Ja mu na to: Mám už pár rokov matrac Jelínek. Ten váš mu nesiaha... Len čo počul Jelínek, okamžite oľutoval, že ma oslovil. Preto si myslím, že demokracia by nemala byť, lebo väčšina ľudí volí na základe klamných ideí a tým nutne volí proti sebe.

01.07.2017 09:32:35dát kritice tipMovsar

to je přesný postřeh, upupo, aspoň v té rovině směrem k naději.jinak je ale zásadní rozdíl v té odbornosti, kterou lékaři, na rozdíl od koučů, mají. to, co mě vytáčí, je ta drzost "koučů" říct ci o ty peníze, když naprosto nic neumí, jen bohapustě a navíc pitomě žvanit. stačí s poslechnout ty rady: změňte život, nebojte se říct ne, mějte se rádi........

01.07.2017 06:10:10dát kritice tipupupa

Myslím, že môžme kauzu prirovnať k situácii, keď za komunistov pchali ľudia peniaze lekárom, čím z doktoríkov urobili jedinú ozaj elitu v národe. Človek túži kúpiť si nádej, lebo realita mu ju často nedáva.

30.06.2017 10:41:00dát kritice tipagáta5

tady je pracháčů, to bys koukal

30.06.2017 10:39:21dát kritice tipMovsar

dušan rendl z mostu? zrovna tu lokalitu mi připadá přitažené za vlasy. ale dějou se na světě i podivnější věci.

30.06.2017 10:32:21dát kritice tipagáta5

já bych to nepsala, kdybych to neviděla černý na bilým... a to nemluvím o tom, že si ten pán dokonce vzal advokáta, protože si myslel, že ten je chytrej a pomůže mu... no pomohl, platil ještě další peníze za zastupování ... movsare, nejsem žádnej anštajn, dělám do práva jen jako účetní - podnikové žaloby,exekuce, takže určitě nemám patent na rozum, ale tenhle případ se opravdu stal... odměna byla nejspíš vypočtena podle vypitých kafí a konzultací ... ale jak říkám, každej pohled je jinej a každej hájí to svý... Rendl si svý uhájil ámen

30.06.2017 10:27:48dát kritice tipagáta5

hehe,  prej osvícená úroveň

30.06.2017 10:25:27dát kritice tipMovsar

je to nesmysl, agáto. 100t by žádný soud nepřiznal, protože tarif je jinde, jak jsem psal. leda by existovala na tu částku smlouva. a i té by bylo možné se bránit. proto si jsem téměř 100% jistý, že tady jde o hoax nebo zásadní posun v informacích. nevěř všemu, co se povídá. zvlášť některé profese a lidi jsou oblíbené téma. prvada je jinde. a koučové se vesele chechtají, protože se ukryjí v stínu těchle stálých témat jako nenažraní právníci, zkorumpovaní politici atd. na kouče je třeba upozorňovat, to jsou skuteční podvodníci. a ti chudáci, sco jim dají peníze nemají daleko ke gamblerům, co je proženou podobně nesmyslným automatem.   

30.06.2017 10:22:20dát kritice tipZdenda

to víš, že se můžeš vyjadřovat, agáto5, dokonce si myslím, že je dobře, že to děláš.

V tom zbytku už ti ale nemůžu dát za pravdu. Jsem totiž nenapravitelný optimista a věřím, že při správném koučinku se může i člověk od přírody nenadaný (jako třeba ty) dostat až na moji osvícenou úroveň.

 

30.06.2017 10:08:29dát kritice tipagáta5

no, ono došlo na odvolání ze strany otce, který spor vlastně prohrál... bylo mu to houbeles platný.. ze sto dvacet na sto.. hodně malý vítězství, dovolání už nedával, bál se, aby neplatil ještě víc ... to je život

Zdendo, ty ses takovej ironik co?

je to úvaha, nevím, proč bych se k ní nemohla vyjádřit. každej nemůže bejt chytrej jako ty, to doufám, chápeš nebo snad ne? 

30.06.2017 09:59:20dát kritice tipMovsar

historka s rendlem je takový už klasický hoax. a pokud ne, nebylo nic snazšího než se podívat do tarifu a platit je nto, na co měl nárok, což by bylo něco do 10t pravděpodobně. takže agáto, prosím nešířit poplašné zprávy. a pokud je pravdivá, pak by zasloužili zavřít obě strany. každá jinam, jak asi tušíš.

z: :-)

30.06.2017 09:49:02dát kritice tipZdenda

Já jen ironizoval agátiny výroky, prosím. Advokátů si osobně velice vážím a nikdy si nepřestanu vyčítat, že jsem nešel studovat práva a nestal se jedním z nich.

30.06.2017 09:48:35dát kritice tipagáta5

znám jednoho advokáta - Rendla, kterej si za tři stání u soudu v zastupování o zvýšení alimentů vyúčtoval  sto tisíc... alimenty se zvýšily o 1500,- a syn byl v posledním ročníku vš, takže šlo vlastně jen o 18tisíc ... a to jen proto, že byl Rendl kamarád mamky ... a stačilo zavolat tátovi, aby dal víc   no nic

 

kaliny se nezastávám, je mi lhostejnej, vidím v tomhle státu daleko horší věci než mít potřebu odebírat lidem svépravnost za hloupost, to bys musel sebrat občanku pomalu všem důchodcům taky, když sednou na lep těm šmejdům...  víš, kde je zakopanej pes? Lidi spolu nemluví, nezajímají se o sebe a pak přijde nějakej šmejd, hezky s těmi slabšími promluví a je to...  

jak to, že vydělává tolik peněz jako kauč?? No protože to lidi chtějí.. kdyby to nechtěli, byl by chudej. Mě přijde jako dobrej obchodník :))))  lepší než Tikač a Bakala  

 

 

30.06.2017 09:11:58dát kritice tipMovsar

upupa: přesně.

další: advokát narozdíl od těchto šašků má materiální odpovědnost, která je mnohdy v řádech milionů, ale třeba i miliard. a to pochopitelně nemluvím o odbornosti, která je stavěna na studiu. kde se prosím studují "emoční rovnice"? tak trošku myslete, než něco plácnete.

30.06.2017 07:26:10dát kritice tipZdenda

pořád lepší než se modlit ke kříži

trošku mi to připomíná církev

a kolik si bere advokát, když jsme u toho?

Dokonce jsem slyšel, že existují i taková monstra, jako je praktikující církevní právník - vůbec pobrat existenci něčeho tak příšerného je dost obtížné - ale smířit se s ní, to nelze.

30.06.2017 06:28:47dát kritice tipupupa

Tiež si myslím, že ľudia valia obrovské peniaze celkom nevynútene tam, odkiaľ za ne nemôžu nič dostať, iba ak kopec blbostí a lží. (kríž je na čele, ale aj nezmysly z internetu, banky, poisťovne...predražené služby, keď v dobe digitálnej by mali byť lacnejšie, lebo inak neviem, na čo tie počítače sú)

Raz som povedal, že E.von Deniken je podvodník a patrí do basy... skoro ma zožrali. Ohromné milióny vyťahané z naivných čitateľov, pričom ten darebák celkom chladnokrvne vymýšľal ďalšie a ďalšie báchorky o mimozemšťanoch.

30.06.2017 06:12:48dát kritice tipagáta5

no, kouč je něco jako psycholog si myslím a podle stránek právě Kaliny jsou doopravdy vystudovaní psychologové , jen si říkají koučové.  Furt jsou lepší než nějaká sekta, něco jsem zrovna o Kalinovi četla... a že někomu tenhle styl vyhovuje, je pořád lepší než se modlit ke kříži.

 

že si berou dva tisíce na hodinu? a kolik si bere advokát, když už jsme u toho

na mě je tato úvaha moc jednostranná a odsuzující bez něčeho hlubšího... trošku mi to připomíná církev... upalte čarodějnici

30.06.2017 00:54:40dát kritice tipvk
redaktor poezie

kto bude ďalší? homeopatici?

29.06.2017 21:46:10dát kritice tipZdenda

Ten člověk má náhodou mimořádně krásnou lebku.

29.06.2017 19:09:17dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Kdyby hloupost nadnášela, někteří by  lítali jako holubičky:-)

29.06.2017 19:00:48dát kritice tipMovsar

on guru jára aspoň podal nějaký výkon a v podstatě ani nezastíral, že je podvodník. možná si ani nebral peníze. tihle kalinovci jsou o dost horší, neumí nic, jen pindat o životě a řeknou si o tisíce.. to je ostuda, že jim někdo nejen je ochoten věnovat hodinu času, ale i peníze...

29.06.2017 18:56:52dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Vzpomínám na "gurua Járu"...i lehčích kalibrů je asi dost...Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.