Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 442 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Spam, můj malý bratr
datum / id01.07.2017 / 480207Vytisknout |
autorbixley
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
zobrazeno1097x
počet tipů4
v oblíbených0x
Spam, můj malý bratr

            Je to můj dobrý přítel. Malý bratr. Zkrátka spam.  Už jsem si na něj zvykl. Mění sice tváře, ale já vím, že je jen jeden. Vyleze vždycky, když se mu něco nelíbí.

            Dva dny se neukázal, ale včera se zase objevil. Tvůj malý bratr tě sleduje! Aha, díval jsem se přes google na lyžařská střediska. To se mu nelíbí. Zřejmě to není sportovní typ. Ukázal se v podobě reklamy na viagru. Samozřejmě jsem ho smazal. Ale určitě zas vykoukne. Chci si totiž koupit nový běžky.

            Jak jsem předpokládal. Sotva jsem zadal vyhledávání, zase mrška vykoukl. Tentokrát se převlík do reklamy na Pedigree. Ale já jsem si jist, že je to pořád on.

Už jsem se s ním chtěl skamarádit, ale vždycky mi potvůrka foukne. Poslal jsem mail sám sobě a do předmětu napsal „Ahoj, malý bratře!“ To ho zřejmě zaujalo. Hned zase vylez. Nabízel mi nějakou polonahou babu s dopisem přeloženým internetovým překladačem. „Dobrý den, med. Posílám vám mnoha polibky. Když se setkáme?“

Tak tohle ne. Ovšem je pravda, že já vlastně nevím, jakého je pohlaví, že. Třeba to není malý bratr, ale malá sestra. Zkouším to tedy znovu a píšu si další mail „Ahoj, malá sestro!“ A už je tu zas. „Zachraňte děti v Sýrii!“ křičí titulek a na fotce je syrská žena s plačícím dítětem v náručí. Aha, asi mu vadí ten přívlastek malý.

Další mail. „Ahoj, sestro!“ Samozřejmě zase vylezl. Nebo vylezla? Zdá se, že konečně pochopil nebo pochopila, o co mi jde. Nabízí mi ubytování ve Špindlu. Hotel Pod jasany, průměrná cena za noc 2351 Kč. To teda není z levnýho kraje!  Posílám si další mail a do předmětu píšu „To je drahý!“ Obratem přichází nabídka hotelu Sněžka, 1419 Kč. A tak píšu dál. „Pod tisíc!“ Bum. Je tu nabídka hotelu Horní Pramen. 1081 Kč. Nic levnějšího opravdu není? Nicméně zdá se, že už mi nabídky viagry posílat nebude.

A tak se z nás stali opravdoví bráchové. Já si napíšu mail s požadavkem a on vyhledá přesně to, co chci. A já v klidu pracuju a nemusím procházet spousty webových stránek. Tak čau, malý bratře!

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

09.03.2020 09:32:22dát kritice tipbixley
redaktor prózy

Díky za tip, onaline

09.08.2017 10:15:56dát kritice tipagáta5

a já pořád, kde se berou :)))

11.07.2017 16:06:18dát kritice tipbixley
redaktor prózy

Díky, Spamy mi jeden čas chodily tak intenzivně, až mě to inspirovalo. :-)

11.07.2017 14:50:51dát kritice tipLakrov
redaktor prózy

Hezký námět pro fejeton na téma "Cookies", napadá mě při čtení, při němž  mám sice k textu nějaké výhrady, ale soucítění s nápadem a celkovou  náladou textu nakonec vítězí, takže  tip.  Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.