Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 456 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Ze světa tance
datum / id04.07.2017 / 480281Vytisknout |
autorGogin
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
zobrazeno926x
počet tipů2
v oblíbených0x
Ze světa tance

 

Dva prostory jako dva světy - oddělené tenkým sklem. V tu chvíli v obou vládla úplně rozdílná nálada.

Z vnitřního světa pronikala rytmická hudba, kterou doprovázelo pohupování tančících dvojic v narůžovělém osvětlení.  Vnější svět – segregovaný skleněnou přepážkou -  byl šedivý a nudný.  Na rozdělovacím skle nápis TANEČNÍ KAVÁRNA. Já jako kluk jsem se samozřejmě zdržoval pěkně venku (už tehdy jsem měl rád svůj klid). Ale přes veškerý časový odstup jsem si tento kontrastní okamžik dobře zapamatoval.

Jako bych tušil, že o této tančírně ještě uslyším…

A ono to bylo hned několikrát.  Naposledy dneska odpoledne  – kdy jsem se po dlouhé době vypravil na pivo. V těch prostorách už pár desítek let sídlí banka – ale večery s tancem v kavárně jsou prý stále nezapomenutelné. Co večery – hlavně ty noci co po nich následovaly. Vyprávěl chlapík svému mladšímu přísedícímu od sousedního stolu.

Ale to nebylo poprvé, co jsem slyšel stesky na krásné mládí v tomto podniku. Třeba takhle pomáhám jedné ženě s těžkou nákupní taškou. Byla velmi upovídaná a převažujícím tématem hovoru byl tanec. Dokonce mě pozvala na chvíli k sobě do bytu. Pouštěla mi video s nějakým irským tanečním vystoupením. Show to byla velkolepá. A výpravná. Na mě možná až příliš. Dokonalé kostýmy, dokonalé taneční kreace. Bylo na čase se zvednout. Pochopil jsem, že tato žena zřejmě ráda určuje pravidla hry. A pak také její syn po mně nepokukoval zrovna nejpřívětivěji.

Každý má svůj svět a já pro tentokrát zase na chvíli nakoukl do světa tance
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

18.07.2017 15:54:20dát kritice tipLakrov
redaktor prózy

Má to i při své stručnosti dobrou náladu. Ke konci (s tím pozváním od upovídané)  to sice chvíli míří  jinam, než úvodní "ohlédnutí s nadhledem",  ale i tak tuším, kdo je autorem ... a nepletu se.  Tip.  Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor