Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 433 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+7 neviditelných
Bohatýři okamžiku
datum / id13.07.2017 / 480505Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno363x
počet tipů6
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Bohatýři okamžiku

Dvacetčtyři pater

Všech dvacetčtyři pater jejího srdce hoří touhou, ale složky integrovaného záchranného systému nikde. Taky do iDnes se ta zpráva nedonese. Kdyby se takto probouzela alespoň někde v Londýně. Požár srdce. Výraz, za nějž by Just s Rejžkem udělili autorovi červenou kartu a snad ze vzteku i poplivali celé studio svého Kritického klubu. K tomu všemu.. 


Sladké lži

Rodiče jí říkali, ať nemluví s cizími lidmi. A tak stojí jako úd a ani se na něj nepodívá. Jistě, lže jí, že od rána nejedl a že drobák by pomohl. Ale kdo takové holce vlastně nelže. Je trochu hezká a to je tak všechno; říct jí, že je nudná idiotka, by nebylo slušné, řekli by asi každí rodiče. A tak tam ve Vodičkově stojí, odvrací se od tuláka a čeká, až ji zas někdo vylže něco pěknějšího.


Bohatýři okamžiku

Bude devět, do oken se opírá slunce, ale oni ještě spí. Byla to divoká noc. Táhli městem s lačností v zádech, bohatýři okamžiku. Účastníci Muzejní noci. V Holešovicích viděli Picassa, na Pankráci zas obušek, kterým v roce 89 dostal po hlavě Ruml, v Haštale zas desky Mistra třeboňského. Zpití dojmy pak dorazili domů a usnuli tvrdě, duševní flám vyčerpá podobně jako diskotékové třeštění. To činorodý děda z Kocelovic u Blatné už od soudného rána měří teplotu, tkal i rosný bod a Radiožurnálu hlásí, že dohlednost je dobrých osmdesát kilometrů. 


Holky v hloučku, Číňan v kloboučku

Holky v hloučku na Můstku. Ztělesňují jaro, půvab dospívání. Krouží kolem nich Číňan v slamáčku, s výrazem chlípně nenápadným. Na paměti má doporučení mistra Li P: „Ó mužové, nic tak neprospívá vašemu zdraví, jako střídmé požívání tučné stravy, pití horkého mléka, teplé koupele a styky s mladými děvčaty.“


Jugoslávec v Tescu

Tesco. Jugoslávec se ptá přes telefon, zda má koupit grčki jogurt. Nemá, a tak jde dál. To holka s velkým zadkem si jich pár vezme. Musí přiživovat tu libovou parádu, říká si Jugoslávec. Pak je rozdělí regály, tak jako tenkrát na Balkáně nevinné milence válka. 
Názory čtenářů (Skrýt smazané)

14.07.2017 22:26:53dát kritice tipMovsar

díky za názor ,oldjerry. souhlasím, že u těchto je kvalita kolísav, zvažoval jsem, ale nakonec - protože jde v podstatě o deník - zveřejni ti tuhle sérii.

14.07.2017 15:24:28dát kritice tipOldjerry
korektor

Dojmy z postřehů... jsou  sice trochu různé kvality (to je ovšem jen můj pohled, nevydávám to za absolutno), ale vcelku na mne působí dobře, jako hádanka, jako úlomek z životněfilosofické mozaiky.   T

13.07.2017 23:16:25dát kritice tipMovsar

díky!

13.07.2017 23:00:57dát kritice tipR. L.
Na rozdíl od místních debilů, co píší o křečcích (a dalších pět idiotů to signuje), je tohle milé čtení.
13.07.2017 22:59:02dát kritice tipR. L.
***


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.