Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+11 neviditelných
Nesouhledná žena
datum / id30.08.2017 / 481521Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno347x
počet tipů7
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Nesouhledná žena

Nesouhledná žena

Ona na mě hledí úkosem, ale její ňadro z trička kouká něžně a hloupě, jako jalovička. Mezi tělem a myslí té neznámé na eskalátoru není souhlednost, podotkl by kdosi vědecky. Nejsem kritik, jen drobný šmírák z města na Vltavě.


Otázka poněkud sentimentální

Otázka poněkud sentimentální, až kýčovitě: kam se poděly všechny ty lásky? Do všech možných kopců tlačí kočárky a večer, když přijdou domů, uvaří těm svým tátům vídeňské párky. A jak procházejí hypotečními byty ve společném jmění manželů, aby uložily děti, daly sušit prádlo nebo tak něco, míjejí fotky v rámečcích. Svatba, robátko v peřinkách, nezapomenutelná dovolená. Zkrátka mají už leccos za sebou. Třeba si taky vzpomenou. (Spíš ne.)


S mokrými vlasy

V Podolí mívají holky mokré vlasy, kroutí se jim jako nad pramenem magické proutí. A veselé a hladové bývají, v tělech pěknou řádku bazénů. A v batůžcích vyfouklá křidýlka vodních andílků, tady už musí po svých.


Tušení horizontu

Se středním věkem k člověku přichází tušení horizontu. A žije si to nenápadně, podobně jako myš ukrytá v dírách mezi panely. A za nocí křehkých spánků cosi šramotí ze tmy..


Vojta a radary

Vždycky chtěl být velitelem stíhačky, stoupat a padat vzduchem, tahat za všechny ty páčky. Za pár chvil přeletět světadíl. A podařilo se, Vojta se stal velitelem stíhačky. Od té doby pravidelně mizí v oblacích, a jen radary na věžích přibližně ví kam. Takto se vymknout pozemskému bytí, unikat.


Smíchovský podvečer

Jako víno z láhve podvečerní slunce vytéká na Smíchov. A sládne na rtech dívek a pění krev mužů. Křižujeme ulice a náměstí, předstíráme zřejmý cíl, účel cesty, a přitom jen tak opile bloumáme.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

30.08.2017 21:43:20dát kritice tipMovsar

díky, zboro, je to občasný úlet, vím. tlačí se to tam a já tomu podlehnu.

30.08.2017 20:46:07dát kritice tipZbora
redaktor poezie

Osobně mi nesedí, když se to ve tvých textech najednou zničehonic zrýmuje. Působí to v téhle formě vždycky nepatřičně.

30.08.2017 20:15:06dát kritice tipMovsar

díky, goro.

30.08.2017 20:04:45dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Těžký úděl pozorovatele...ale výsledek moc pěkný, pro mne hlavně poslední tři, a nej tušení horizontu... v padesáti nešramotí, ale dupe v přesíni:-)Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.