Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

On-line

+1 neviditelných
Nízké přelety ptačích dvojic
datum / id06.09.2017 / 481655Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno337x
počet tipů8
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Nízké přelety ptačích dvojic

Princezny autobusů

Snad každý autobus napříč linkami i jízdním řádem tady má svou princeznu. A ta hledí z okna na ubíhající bloky kamene anebo vyťukává do displeje kód Enigma. V zatáčkách jí do tváře padají vlasy a na křižovatkách červená. A když má jen krátkou sukýnku a nic, pohlavím na koženku kreslí obrázek lásky. Potom, co vystoupí, přistupuješ jako vášnivý milovník umění a hltáš každý tah.


Sny trosečníků v moři práva

Na chodbách justičního paláce tiše rozmlouvají lidé. Zákonem spojené dvojice. A pak jsou tu osamělci, hozeni do moře práva plavou a doufají, že je proud naděje odnese k bezpečnému břehu. A tam bude stát krásná advokátka, bronzová od sluníčka, zakrytá jen fíkovým listem, usměvavá a připravena s láskou převzít lásku.


Ne bis in idem

Holka s fialovými vlasy si těžkosti nedělá, klidně si v metru sní svou zmrzlinu. Ukládá se jí na bocích, čemuž já dávám zelenou. Ne tak mediálně známý státní zástupce, co přistoupil na stanici Pražského povstání. Nemá pro takové překračování právních předpisů a váhy pochopení. Dívku legitimuje a slibuje zahájit stíhání. Obávám se, že zásada ne bis in idem mi znemožní jakoukoli akci.


S prdelí mocnou jak povodeň

S prdelí mocnou jak povodeň nastoupila do dvaadvacítky. Holka ve strakatých elasťácích. Ta vlna rázem vzala cestujícím klid. Pak si roztáhla časopis. Forbes. A začetla se do hloupostí. Kéž by namísto časopisu .. a vůbec tropila jiné hlouposti.


Nízké přelety něžných ptačích dvojic

Pod tričky chovají hrdličky, holky na cestě do práce. Nechat je tak letět, zasní se nad lopatou dělník s podepřenou bradou, když klopýtají kolem výkopů, aby stihly svůj první byznys kóling. To opálený muž nemusí hovořit s marketingovým oddělením centrály v Londýně, natož hned zrána; stačí mu cigareta, v poledne pak párek a pivo, no a v mezičase nízké přelety něžných ptačích dvojic.


Sousedky

Horkým večerům už odzvonilo. Po stěnách domů už nebude šplhat stopa zpocených těl osamělých sousedek, slaná inspirace osamělých sousedů. Uchýleny k přísnému soukromí za svou vášní zas budou zavírat okna…
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

07.09.2017 09:26:49dát kritice tipAndelka2

Líbí úplně všechny.

06.09.2017 23:10:36dát kritice tipMovsar

díky, mí milí čtenáři. beru si  zvašich výběrů inspiraci. a když se líbí úplně všechny, je to nejlepší!

06.09.2017 22:24:10dát kritice tipsepotvkorunachstromu

opravdu skvělé!

všechny

06.09.2017 20:08:50dát kritice tipR. L.
Opět ta první/*
06.09.2017 19:28:49dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Na chvíli jsem věřila, že to bude o vlaštovkách na odletu, a ony hrdličky:-) Jinak každý autobusák má svoji princeznu, to je zřejmé:-)Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.