Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 443 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Jsou chytré telefony opravdu chytré?
datum / id18.09.2017 / 481952Vytisknout |
autorbixley
kategorieFejetonyDalší dílo autora
zobrazeno987x
počet tipů3
v oblíbených0x
Jsou chytré telefony opravdu chytré?

Již minimálně dvacet let nás obšťastňují takzvané chytré telefony, které toho umějí mnohem víc než ty hloupé z dob socialismu: mají připojení na internet, takže je můžeme používat k vyhledávání informací, navigaci, můžeme si na nich pouštět videa a hudbu, sledovat televizní programy, dokonce fotografovat. Jak úžasné!

Oproti starým telefonům, které měly kulatý ciferník, a proto se čísla VYTÁČELA, máme dnes mobily nejen tlačítkové, ale i dotykové, nicméně čísla vytáčíme dál. Na starých hloupých telefonech nešlo poslat písemnou zprávu, to umějí až současné chytré mobily. Už si ani bez nich neumíme život představit. Telefonujeme si kvůli blbostem. Chytrý telefon to vyřeší přece za nás! Tak třeba jdeme do obchodu a nevíme, jestli koupit manželovi koblihu s meruňkovou nebo jahodovou marmeládou, tak mu zavoláme a on nám to řekne. Dřív jsme koupily, co bylo, pokud vůbec něco bylo.

Některé dnešní telefony jsou ovšem nejen chytré, ale spíš přechytralé. Sami totiž odhadují, co budete v smsce psát, tak napíšou to, co předpokládají oni, nikoli to,co předpokládáte vy.

Nedávno mi kamarádka poslala sms, že je v Písku a že tam pořád prší. Chtěla jsem jí napsat, že v Praze taky prší, nepodívala jsem se, co můj chytrý mobil předpokládá. smsku jsem odeslala a teprve zpětně jsem si přečetla, co jsem to vlastně kamarádce sdělila: „Ahoj. Jsem v Praze. Taky tady prsíčka.“ Řekla bych, že takový telefon není chytrý, ale spíš debil
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

22.09.2017 09:25:22dát kritice tipbixley
redaktor prózy

To jsem ráda.

22.09.2017 08:34:39dát kritice tipCimanad

pěkný, pobaviloKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.