Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 442 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Tajnosti drobného textilu
datum / id24.09.2017 / 482087Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
zobrazeno366x
počet tipů7
v oblíbených0x
Prolog

Poslední žlutolázeňská ohlédnutí.

Tajnosti drobného textilu

Tajnosti drobného textilu.

Tajnosti drobného textilu. Mívají je ukryty pod drobným cípkem látky. A chce se tím říct: tady jsem celá! Ten paradox úplnosti v chybění. A taky se chce říct jiný paradox: to prázdno naplní bezezbytku tvůj život, milý muži! Budeš mu skládat dary a sonety a vůbec velká díla. A své bytí a svůj čas, řekněme se Martinem H., který jistojistě taky obětoval. A konečně k rituálu patří i tento paradox: předstírat naprostou nevědomost toho, co se ukrývá zraku; respektovat veřejné tajemství. Tolik velkých rozporů, a přitom jen takové drobné tajnosti textilu…


Pláž. Člověk se tu snadno splete

Člověk se tu snadno splete: dal by si kupříkladu dobrou točenou zrzku. A jindy je zas naprosto přesný: to když ostří zrak k zvolenému objektu touhy, to musí obraz sedět špígl nýgl.


Řeřavý smích

Odkudsi se ozval řeřavý smích. To dvě ženské zpité sluncem a sladkými koktajly bláznily. Do myslí mužů okolo vypalovaly roztodivné fantazie, v nichž se dávalo zadost lásce na tisíc způsobů. Ach, ty dvě ženské pochybných způsobů…


Holubičky míru

Tomu, kdo zbudoval tuhle pláž, patří medaile. A nejméně Řád Bílého lva. A snad i samotná Nobelova cena míru. Vždyť ten člověk vytyčil uprostřed města protkaného sítí vybuchujících nervů místo klidné rozkoše, balzám těla i duše. Můžeš tady pozorovat polonahé dívky v rozličných polohách, jak vystavují svá těla slunci, můžeš tady kultivovat svůj smysl pro krásu, dát se tím unést. A když si dívenka na vedlejší dece rozvazuje růžovou podprsenku, můžeš si myslet metaforu: to dvě holubičky míru vylétají k nebi.


Za vodotryskem Rudi

Do prsou má všitý silikon, do zadku dobré bydlo. Opaluje se a poslouchá vodotrysk. Představuje si, že je někde daleko a kousek od ní hučí lázeňské vřídlo. A že je tam taky zápaďák jménem Rudi, který se k ní sklání a plavým knírkem chystá se laskat její dudi.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

26.09.2017 07:39:44dát kritice tipsrozumeni
Ta první je nejlepší. Ale jinak celé hezké připomenutí odejitého léta...***
25.09.2017 17:00:58dát kritice tipMovsar

díky, josephino. to by byla práce snů! :-)

25.09.2017 15:33:56dát kritice tipJosephina

ty jsi vlastně bytostný plážový typ (možná bys tam měl být plavčíkem)

24.09.2017 23:38:13dát kritice tipMovsar

díky, podzimní přátelé.

24.09.2017 19:23:50dát kritice tipaleš-novák

respekt k veřejnému tajemství...důvod k návštěvě žlutých lázní...:o)

24.09.2017 19:21:57dát kritice tipR. L.
*/


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.