Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+16 neviditelných
Překladový slovník frází a klišé 2
datum / id11.10.2017 / 482502Vytisknout |
autorMovsar
kategorieÚvahy
zobrazeno781x
počet tipů5
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

Posbíral jsem několik dalších autentických inzerátů, jimiž se v digitálním prostoru ženy pokoušejí přivábit muže. I když mnohé by si zasloužily svítit z monitoru bez komentáře, cítil jsem povinnost obcenit alespoň krátkým komentářem vitalitu, s níž se blbost tak ráda prezentuje.  

Překladový slovník frází a klišé 2

Sdílení společných okamžiků. / Facebookový nástroj „sdílet“ se vylil i do řeči milostného vábení. .

Zajímá mě pouze VĚDOMÝ muž. Ostatní mi prosím NIC nepište. Nechci muže mladšího víc, než 3 roky a staršího 10 let - děkuji za respekt. Ušetříte si čas.
Pokud ani nevíte, co je "vědomý" muž, tak se mě neptejte a buďte dál tím, kým jste. Je to moje selekce. Mějte se všichni, ať vědomí, či nevědomí PRIMA.
/ „Člověk, ze zoufalství, snadno pomate se…“ zpívá v jedné písni Mejla Hlavsa. 

Nejdůležitější na světě je pro mě rodina a přátelé. PS: Chtěla bych se naučit na kolečkových bruslích, ale sama mám strach. / PPS: S tou rodinou a přáteli jsem to nemyslela až tak vážně.

Život je hra, když pochopíš jak funguje, je to zábava a o to jde. / Ráda hraju deskové hry a v zápalu mače nabyla jsem dojmu, že svět a já a všichni jsou taková velká desková hra. 

Hledám chlapa se kterým vyrazím na výlet, jindy zajdeme do kina, posedime si u dobré večeře. Ráda bych poznala někoho s kým si budu mít o čem povídat a s kým se dokážu i smát. Vím koho hledám a nepřestanu to hledat!!!! / Moc témat k hovoru se mnou nenalezneš, ale za ty večeře budu moc ráda. A protože vím, že tohle není žádná sláva, budu tu jako Ahasver patrně hledat ještě dalších tisíc let.

Hledám partnera nejlépe na golf.Neoslovují mě ani muži, kteří zde hledají pouze povyražení.Naopak bych ráda touto cestou poznala spolehlivého muže s přirozenou inteligencí. / Povyražením myslím erotiku. Golf je dřina a dílo. Přirozená inteligence, to je když…

Hledám pravou lásku. / Docela obyčejná láska nestačí, hledám samotnou esenci lásky.

Se vztahy je to jako s prděním.., když tlačíte moc věci se rychle zkomplikují.. / Jsem nechutná, ale žiji v představě, že to mužům nevadí. Vadí.

Hledám fajn kluka, který má rád cestování, focení a zvířata. Baví ho život, je společenský a veselý.
Minulost má vyřešenou a má nějakou zálibu. Já sbírám turistické známky.
/ Je mi sice už 37 let, ale k představám o životě a soužití se stále stavím jako školák, kterému paní učitelka zadá pochybné téma první slohové práce: Co máš rád? A on smolí páté přes deváté a paní učitelka ho nakonec pochválí, ale dá mu čtyřku.  

Život je krátký. / Tak zní obvyklé klišé, jedna z nejzatuhlejších blbostí, co se na světě kdy objevila. Ve skutečnosti všichni víme, že život je (příliš) dlouhý.

Ráda bych poznala chlapa, který to má v hlavě srovnané. / Na internátě nás učili srovnávat si trička a kalhotky do komínků a tak nějak by člověk měl mít srovnané i trička a kalhotky v hlavě. Nebo tam má mít člověk myšlenky? Hm, nevím, ale je to jedno.

Existuje normální chlap??? nechci byt nikomu milenkou ani loutka pro sex...takovy chlapi ani nepište.. / Normy českého jazyka jsem sice nikdy nepřijala za své, ale o normě mužského rodu mám představu pevnou. Protože ale řečí příliš nevládnu, nesvedu vám to sdělit.

Nehledám někoho, kdo mě udělá šťastnou. Hledám někoho, kdo ví, že každý si za své štěstí zodpovídá sám. / V televizi pořád mluví o odpovědnosti a i když je to kategorie ryze právní (což mi uniká), zkusím ji napasovat na tu věčně unikající, neboť tak už je člověk zkonstruován, iluzi štěstí. Abych řekla světu něco originálního! Co na tom, že je to vlastně ohromná blbost. 

Hledám muže na úrovni. / Jako každá fráze i tato je relativně neurčitá. To mi nevadí, poněvadž o věcech vůbec nepřemýšlím, jen tak opakuji, co jsem zaslechla a přečetla v prostoru bez úrovně.

Život je o tom ho žít. / Tautologie, napsal Roland Barthes, je jako dvojí vražda: zabíjí se racionálno, poněvadž se nám zpěčuje, a zabíjí se řeč, protože nás zrazuje. Zrazena řečí a poštívána rozumem příliš bezmocným, přesto se pustím do nelehkého úkolu sdělit něco duchaplného. Troskotám… 

Chci si tě vážit pro tvé dobré srdce, pro tvé šikovné ruce a pevné objetí, pro moudrost a klid, pro nadhled a humor...a proto vše tě i milovat....Chci tak moc? / Tuším, že chtít svatého Františka, instalatéra, mudrce a komika v jedné osobě je skutečně neskromné přání, a tak se raději sama sebe zeptám. 

Obyčejně neobyčejný pan někdo. / Nejprve z tebe udělám oxymóron a jestli z tebe něco zbude, tak se uvidí.

Mnoho lidí si o mé osobě myslí, že když jsem tak mladá, tak střídám partnery jak na běžícím páse, celé noci se vleču městem v alkoholovém (ba i drogovém) opojení, a určitě mám už minimálně tři děti, se třemi otci.. Opak je pravdou. Jsem abstinentka, která se dokáže skvěle bavit bez jediné kapky alkoholu. A taky chci vybudovat pevný vztah, který bude směřovat třeba i k založení rodiny. Velmi ráda mám duchovno, ráda diskutuji na toto téma... Ráda poslouchám názory ostatních a cením si jedinečnosti každého z nás. Vím, že život je obrovská škola, a každý další den je příležitost k tomu, být o něco lepší. / Můj slovní průjem se nedá zastavit, promiňte… 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

12.10.2017 16:24:22dát kritice tipMovsar

ona je to rovnice, na konci je_ když zaplatiš

12.10.2017 15:48:11dát kritice tipZbora
redaktor poezie

:)

12.10.2017 14:52:20dát kritice tipaleš-novák

mám hledat nějakou záludnost i pod nejednoznačným "jsme veselé, jsme hravé..." ? :o)

12.10.2017 13:58:17dát kritice tipMovsar

díky. ona tahle seznamka se jemnuje stesti.cz a už v názvu má lež: správně mělo být nestesti.cz

12.10.2017 13:13:43dát kritice tipZbora
redaktor poezie

Tak hodně štěstí (to nemyslím nijak jízlivě :)

11.10.2017 19:45:28dát kritice tipMovsar

přesně tak, to čeká na vás quičalo a agato! a já se těším.

11.10.2017 19:25:20dát kritice tipagáta5

asi se do toho pustím z druhé strany :))

11.10.2017 17:56:10dát kritice tipqíčala

:) a pohled z druhé strany barikády ... ?

11.10.2017 16:25:36dát kritice tipMovsar

souhlas, řeč je utkána z frází. a proto je taky poetická řeč, která to narušuje, anebo filosofie, která to dělýá taky, jen z jiných pozic.

asi je v tom cítit určitá jízlivost, s tím taky musím souhlasit, a ta je zpsobena jistou frustrací.. a to je i odpověď na poslední, pročítám je ne tak úplně náhodně nebo ze studijních důvodů.. :-) hledám.

11.10.2017 16:08:26dát kritice tipZbora
redaktor poezie

...prostě jen říkaly, co druhá strana pochopí, i když to dobrý smysl nedává.

Ale ano, to je ono. Žijeme přece ve světě frází a klišé, bez nich se už kolikrát nejsme schopní domluvit. Sami je proto často používáme. Je to nějaký standard. Je to pohodlné. A jsme tak vychovaní. Ale je dobré si to uvědomovat, vědět o tom. A to si myslim, že v ČR jsme na tom oproti některým západním zemím ještě dobře). Osobně bych prostě nebyl tak příkrý jako Ty, ale to je spíš asi věc nálady (teda kromě toho druhého příspěvku s vědomým mužem - tahle sebevědomá slečna mě poněkud děsí)

Já spíš myslel, že Tě to baví číst, podobné příspěvky...

Nebo snad mezi nimi hledáš svou nastávající? :))))

11.10.2017 15:45:12dát kritice tipMovsar

https://www.youtube.com/watch?v=fVLJU45-nLY

na stojáka, které bych nepodceˇnoval

 

11.10.2017 15:44:18dát kritice tipMovsar

ty jejich příspěvky jsou tak zralé, že porod komentáře je na 30-60sekund. bez jejich spolupráce by to skutečně zabralo moc energie.

na stojáka, dobrá, ale co třeba ted talks? třeba krastevovy příspěvky tam jsou to nejlepší, co se dá so současném světě slyšet. na youtu to lze najít. takže já povrchní věci nepodceňuju, často nás učí o něčem podstatnějším,. ostatně žijeme na povrchu a povrchními věcmi. co uznávám je, že někdy jsem možná trochu příliš jízlivý, že řeč funguje jako konvence a ony to tak berou a já naopak převracím jejich řeč analyticky, což ony tak myslet nemusely, prostě jen říkaly, co druhá strana pochopí, i když to dobrý smysl nedává.

díky vám za čtení a sdílení. už mám další várku.

11.10.2017 14:34:10dát kritice tipDanny
znovu se chechtám a sdílím odkaz :)))
11.10.2017 14:32:54dát kritice tipZbora
redaktor poezie

Udivuje mě, kolik energie jsi schopný zahodit babráním se v podobných blábolech.

Text mi svým typem humoru připomíná pořad Na stojáka.

11.10.2017 12:04:54dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

U tří posledních jsem se smála nahlas.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.