Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 442 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Miliony možností
datum / id25.10.2017 / 482818Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
zobrazeno355x
počet tipů3
v oblíbených0x
Miliony možností

Miliony možností

Obnažená a znachovělá, štěstí vlhká od lásky. Mihnou se mezi saténem povlečení a papírkem ubrousku, tak jako se štěstí neukazuje přespříliš. Miliony možností, jak rozmnožit všechnu bolest světa, osychají, mizí. A jí to přijde líto, a jemu ne.


Kaštanová dívka

Včera měla ve vlasech kaštanový šampón, to ale věděla jen ona a její plyšové zvířátko. Dnes v tramvaji jsme s tím srozuměni všichni. A mlčíme o tom. Jako její plyšové zvířátko. 


Nehledí na nic, bere

Nad tváří ještě příliš chlapeckou stehny rozbalila mlaskavé blues. Černá Růža, jak se jí přezdívalo v kruzích chlípných mužů. S tou ženou nemožno zažít prostřední noc, chodila pak mezi lidmi pověst bludné Růži. Tak se to doneslo až k němu. A teď, uvízlý v lavině hojnosti, Tomáš Klus čeká, až se k němu zpod bílé spousty přiřítí temné uragánu. A to bere, nehledí na nic a bere.


Za statečnost

Ministerstvo vnitra zas po roce oceňovalo. Vítěz kategorie dostává medaili, šek na tučnou sumu a zápis do análů. Hrdinsky nahlásil krádež veřejného kanálu! Tu noc nemohl spát, a tak u okna popíjel zalévanou meduňku. V tom dva stíny proťaly čáru osudu: kdosi tahal na dvoukolák železo. Celý kanál, řekl si, ti nenasytní holomci, nic tam nenechají.. Vytočil známé číslo a už hlásil jméno, polohu i přibližnou podobu pachatelů. Pak už jen čekal v záloze za záclonou, než ulici rozsvítil modrý maják. A tumáš tumáš gumový guláš, následovala mela. No a teď si jde ve svátečních šatech pro potlesk, už volají jeho jméno: Pan Míla z Jaroměře za občanskou statečnost.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

26.10.2017 08:05:19dát kritice tipR. L.
*/
26.10.2017 06:26:25dát kritice tipagáta5

:) poslední mě rozesmálo, sic nemělo, ale rozesmálo... to jsme ale blbci :)))

25.10.2017 19:40:02dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Tumáš, tumáš, pendrekový guláš... poslední se ti moc povedla, je vtipná. A na krásu je tu dnes kaštanová dívka:-)Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.