Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 442 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Testosteron
datum / id07.11.2017 / 483127Vytisknout |
autorbixley
kategorieFejetonyDalší dílo autora
zobrazeno1067x
počet tipů4
v oblíbených0x
Testosteron

Nedávno jsem pro jednu firmu zabývající se zdravým životním stylem překládala z angličtiny článek „Sto způsobů, jak si přirozenou cestou zvýšit hladinu testosteronu“. Za každou radou následoval vysvětlující odstaveček s fotografií, někdy i odkaz na podrobnější informace na internetových stránkách.

            Objevovaly se tu různé cviky a posilování, ze sportů byl na prvním místě golf, hokej, bojové sporty, běhání do kopce, skákání. Doporučovaly se potraviny, které zvyšují hladinu testosteronu, jako například ořechy, červené maso, česnek, bobulové plody, cibule, vysoce kvalitní soli, oves, kořeny kopřivy, citrusové plody, granátová jablka, zázvor, mateří kašička, petržel, bazalka, dále vitamíny A, C, D, E, K2, některé minerály jako jód, bór, zinek, hořčík, byly tu i rady, čemu se naopak vyhnout, například pití kávy, většího množství piva, nedoporučovaly se sojové výrobky, cukr, rtuť, fluorid, chlór, bróm, margarin, objevilo se varování před vegetariánskou stravou. Jednou z rad bylo třeba chození na slunce nebo hodně kvalitního spánku.

Kromě potravin a vitamínů se tu odkazovalo na u nás nepochybně nesehnatelné výrobky, jako je Tongkat Ali, potom kořen sumy neboli všehoj ženšenový, Mucuna pruriens, kouzelná fazole, Icariin, který obsahuje škornici šípolistou, Reservatrol - ten ovšem může nahradit velké množství vinných hroznů, ashwagandha, také nazývaná zimní třešeň nebo indický ženšeň , šiladžit, což je horská pryskyřice, Fenugreek neboli výtažek z pískavice a tak dále.

                Nicméně některé rady mi přece jen připadaly trochu bizarní. Tak například rada číslo 25: Kácejte stromy. Zřejmě v Americe pro tuto činnost není třeba povolení. Snažila jsem si představit českého muže, který se chce řídit touto radou. Vyhláška z roku 2014 totiž povoluje kácet bez povolení pouze ovocné dřeviny na parcele vlastníka. Pro všechny ostatní dřeviny je potřeba povolení. Takže pokud dotyčný nemá zahradu a na ní ovocnou dřevinu, má prostě smůlu. Musí si vyhlédnout nějaký nejlépe ohrožený strom a podat u orgánu ochrany přírody, kterým je buď městský nebo obecní úřad, žádost o povolení ho skácet. Musí to pochopitelně náležitě odůvodnit a pravý důvod, totiž že si tím chce zvýšit hladinu testosteronu, tam logicky napsat nemůže. Vyrozumění s povolením či zamítnutím žádosti získá žadatel bezplatně přibližně v termínu 30 dnů. Dá se předpokládat, že za tuto dobu si už dotyčný muž zvýšil testosteron na základě nějaké jiné rady a o kácení stromu už nejeví zájem. Pokud je jeho žádost zamítnuta, obíhá úřady a je dost možné, že tato činnost se nepřímo rovněž postará o zvýšenou hladinu testosteronu, například tím, že bude běhat na úřadech do schodů (připomeňme si běhání do kopce).

            Rada číslo 32: běhejte bosí ve sněhu. Odstaveček o tomto způsobu zvýšení testosteronu je zakončen fanatickým výkřikem „Opravdu to funguje!“ Zase mám před sebou jakéhosi virtuálního adepta, který to chce vyzkoušet. Pochopitelně odjede do hor, protože čekání na sníh v Praze nebo jiném městě se v posledních letech v Česku rovná čekání na Godota. Pokud má štěstí a na horách je skutečně přírodní, nikoli umělý sníh, může si tedy zout boty a dát se do běhu. Jsou jen dvě možnosti: buď si zvýší testosteron nebo si pořídí omrzliny (popřípadě obojí).  Pardon, ještě existuje jedna možnost: zemře na zápal plic.

            A do třetice všeho dobrého - rada číslo 46: doplňujte ke stravě borovicový pyl. Autor dodává: Borovicový pyl je podle mého názoru povzbuzovač testosteronu číslo 1 všech dob. Jak ale borovicový pyl získat? Vylézt na borovici, nasbírat pyl a sníst ho? Nebo ještě lépe spojit s radou číslo 25 a borovici skácet? Kdepak, je třeba sehnat borovicový prášek, zpracovaný z pylu borovice čínské, který se získává ručním sběrem v březnu až květnu. A kde takový prášek sehnat? To už si daný muž musí zjistit sám.

 

 

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

08.11.2017 10:23:17dát kritice tipagáta5

muhehehe

08.11.2017 06:58:27dát kritice tipbixley
redaktor prózy

Díky, věrná čtenářko...

07.11.2017 21:21:07dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Pobavilo, bixley:-)Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.