Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+13 neviditelných
Jablečný příběh
datum / id05.12.2017 / 483759Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno427x
počet tipů12
v oblíbených1x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Jablečný příběh

Holka z metra

Jak si je ráno svázala, tak je má. A jsou ještě trochu mokré. Tak teď pospíchá labyrintem metra za svými věcmi. A z černého kabátku jí vystupují dvě silná lýtka, a ty džíny budou těsné i výš, tušíš… Někde tam, kde je doma nebo v práci, si sundá kabát, rozpustí ty ještě trochu mokré vlasy a dá se další úžasné chvíli, neboť v jejích rukách je každá chvíle úžasná. A nic víc o té holce nevíme, a co více tušíme, o tom mluvit nemůžeme.


Celetná brzy ráno

Japonci, mladí milenci. Přivstali si, vždyť to jsou děti země vycházejícího slunce. Tak teď jdou Celetnou, kde ještě před devátou není ani noha. A nejspíš nevědí, že tudy chodíval do práce, obvykle o pár hodin dříve, strašlivý pan Mydlář. A že dům tady si koupil i pan Žižka. A že v Karolinu mají vždycky nejdřív ze všech knihkupectví knižní novinky; čtenáři přebírají ještě horké tisky z horkých dlaní drobné prodavačky. A že v podkrovním pokojíčku v čísle 7 se právě teď k sobě tisknou jiní dva mladí milenci, kteří ale tohle všechno vědí.


Milenky

V hodině před půlnocí milenky opouštějí cizí byty. Některé nasedají do taxíků, jiné čekají na autobusových zastávkách. Rozdíl je jen v tom, že ty z taxíků se stanou zas manželkami o pár chvil dřív.


Děsný mord

Vnikli do domu a nočnímu hlídači rozbili hlavu kladivem; prý bili tak zuřivě, až se rozlomila násadka. Strašný zločin, jeden z děsných pražských morytátů. Naštěstí se ale ukázalo, že hlava nepatřila hlídači, měl ji ten den na krku jen omylem. Komisař si oddechl a zakousl se s nově nabytou chutí do štrúdlu od manželky (co včera přijela nočním autobusem o trochu později než obvykle).  


Jablečný příběh

Tramvaj. Podávají si jablko, z jedné štíhlounké ruky jde do druhé. Patnáctileté kamarádky, Adama k hříchu nepotřebují. Pod džínovinou poněkud zbytečnou ukrývají slovo do slabin mužů. A protože nejsou mýtů netrpělivé, až doma se svléknou, neotesány dosud časem, s nejjemnějšími hýžděmi i vlasem, teprve tam budou živy svým jablečným příběhem.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

07.12.2017 13:01:31dát kritice tipYan73

Líbí, ahoj Y.

07.12.2017 10:32:07dát kritice tipJosephina

neotesány dosud časem :-) - zato milenky ano (slyšela jsem od chvastounů šílený zkazky na tohle thema - i když bráno z pohledu zvířecí říše, tak vlastně normál)

06.12.2017 09:49:27dát kritice tipagáta5

parádní!

06.12.2017 07:10:38dát kritice tipupupa

Pražské osoby pouličné. Ten o Japoncoch strašne odrádza od návštevy Prahy. Turizmus dehonestuje kultúru.

Mord nerozumiem.

Milenky - ten bodá!

05.12.2017 21:40:31dát kritice tipqíčala

Dneska za holku :)Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.