Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 442 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

schizofrenie
datum / id12.04.2018 / 486910Vytisknout |
autornascheanou
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
témaHorror
zobrazeno515x
počet tipů3
v oblíbených0x
schizofrenie

 

 

 

 

Ruší Tě tikot hodin. V hlavě slyšíš hlasy, které Tě nutí číst nahlas nápisy. Uklidňuje Tě zvuk ledničky, která hučí v pravidelných intervalech. V noci se pomočuješ a slintáš - nežádoucí účinky nesprávné medikace, a tak bloumáš prázdnými ulicemi. Sleduješ světla pouličních lamp. Osamocený noční chodec, který má strach z toho, co uslyší a uvidí. Při jedné z procházek nalezneš u popelnice malé koťátko.

Ruší Tě tikot hodin. V hlavě slyšíš hlasy, které Tě nutí číst nápisy. Uklidňuje Tě zvuk ledničky a kňourající kotě, které jsi adoptoval.

 

///

 

Hlasy, třasy, neologismy - v hlavě Ti hučí. Omýváš si obličej vlažnou vodou. U umyvadla se zarytě držíš toaletní skříňky. Budeš zvracet? Nebo dnes ne? Pozoruješ svůj obličej ve špinavém zrcadle - kruhy pod očima, bílý jako stěna… Z obýváku slyšíš puštěný televizor. Už ani nevíš, co je hlas televizoru a co je hlas pouze v Tvé hlavě - hranice se stírají.

 

Vracíš se zpět do obývacího pokoje. Otevíráš okno dokořán, na parapetu sedí unavení holubi. Zdají se Ti? Sníš nebo bdíš? A není to pro dnešek jedno?

Sypeš holubům staré, suché kousky chleba.

Hlasy, třasy, neologismy. Dnešní den, tak jako předešlé dva týdny, raději prospíš.

 

 

 

 

 

 

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

15.05.2018 12:22:26dát kritice tipLakrov
redaktor prózy

Dočteno. Asi by z toho měl jít strach nebo aspoň smutek ze složitosti mysli  vyšinutého jedince. Pro mě je ale těch pár výkřiků, snažících se vystihnout  náladu oné fóbie, přiliš málo.  Když si ovšem (se jménem autora) přečtu název, uznávám, že je to výstižné.  Jen mě to "literárně" nezaujalo.  

13.04.2018 09:40:34dát kritice tipnascheanou

Hrozný to asi je... Vidim to kolem sebe a spoustu lidí se schizofrenií normálně funguje. Je to hodně individuální. K textu díky, upravím to. 

13.04.2018 06:14:12dát kritice tipagáta5

jj, je to horor...

myslím, že jsem zdravý člověk a tak asi moc neumím pochopit tuhle nemoc, ale kdysi dávno jsem měla bloklou páteř a motala se mi asi 14dnů hlava, jako kdybych byla opilá.. nemohla se soustředit a občas se probrala mimo chodník třeba a jela do jiného patra výtahem... málem jsem se z toho pomátla. . takže trošilinku možná chápu tenhle stav, když je trvalý, musí to být hrozný.

k textu..

možná bych vyhodila v III. části hned na začátku pár slov.

Hlasy, třasy, neologismy. Hučí ti v hlavě. Omývás si obličej vlažnou vodou... atd.   Není logické psát ... v hlavě ti hučí a omýváš si obličej.. to jsou dvě různé věci a v jedné větě zní chybně (pro čtenáře)

 

asi ano, tip ti dám.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.