Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 442 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

...
datum / id20.05.2018 / 487872Vytisknout |
autornascheanou
kategorieVolné veršeDalší dílo autora
zobrazeno323x
počet tipů3
v oblíbených0x
...

 

 

 

Máš barevný byt, pečeš mi vepřové maso v remosce. Stárneš. Máš kruhy pod očima, dobíráš antibiotika na suchý kašel, který je obtěžující. Kdykoli se mě na něco zeptáš, sám si předem odpovíš. Je to ubíjející.

 

Jdeme na procházku. V dálce sleduju vzducholoď a snažím se nadechnout. Myslím na tebe a na pana J, který mě v pondělí trpělivě vyslechne.

Chtěla bych umět nemít tě tolik ráda, protože láska k tobě mě nebetyčně vyčerpává. Jsi jako vysavač - pohltíš všechen prach, který v člověku zbývá. Jsi jako odšťavňovač - odšťavňuješ mě i s dužinou.

Dojidám vepřové maso a musím si dávat pozor na to co a kdy říkám. Jakoby volba slov utvářela tenhle křehký paravztah, založený na vzájemných antipatiích. V nepředvídatelných chvílích mě bereš kolem ramen, aniž by sis uvědomil, jak je mi to nepříjemné. Tři hodiny a dost. Utíkám zpátky k poezii, těším se domů, na tvé ruce a voňavé objetí.

 

 

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

20.05.2018 17:19:14dát kritice tipLerak12

Pěkně vypsaná vysačka na držadlu dne. Dílko se ve mě neztratí.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.