Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 441 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Pavilon 19 II.
datum / id23.05.2018 / 487953Vytisknout |
autornascheanou
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
témaKaždodenní
zobrazeno372x
počet tipů4
v oblíbených0x
Pavilon 19 II.

 

 

 

Procházela jsem zahradou. V parku se povalovala cizí, spící těla, oděna do roztrhaných kusů oblečení. V trávě si četly studentky čínské literatury. Na lavičkách posedával zdravotnický personál v bílých pláštích.

Dostavila jsem se k pavilonu číslo 19. Zvoním na zvonek Dobré místo. Slyším rachtat klíč v zámku. Otevírá mi postarší muž v sandálích.

Budova pavilonu 19 je úplně vybydlená a vyklizená, všude je prach. Představuju si, co se v místnostech dělo předtím. Svázaní blázni? Svěrací kazajky? Kurtování? Jedna plechová postel vedle druhé? Elektrošoky?

Stoupáme do posledního patra. V zastrčených cimrách se na zemi povalují obrazy psychotické pacientky plné barev a neforemných figur. Skromná kuchyňka v zatuchlém přítmí, zastrčená kuřárna s výhledem na fotbalové hřiště (na hřišti teď zrovna blázni z jiného pavilonu hrají zápas, jeden z hráčů se loudá po straně terénu a kope do trávy). Další místnost se sklopeným stropem, s protékající rezavou vodou z omítky. « Tady bude pinec », říkáte s moravským přízvukem a tajíte mi poslední místnost, kde přespáváte a kde budu mít kancelář. Nadechuju se mrazivého vzduchu, trochu mi skáče husí kůže po zádech, ale nebojím se.

« Hlavně se nesmím znovu zbláznit. », namítám a vy hbitě odpovídáte, ať se klidně zblázním. Dodáváte mi důvěru, pane.

 

 

 

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

23.05.2018 21:45:50dát kritice tipLerak12

Další drobnička - pěknička. Rád jsem přečetl.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.