Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+2 neviditelných
Suchá krutost
datum / id01.06.2018 / 488209Vytisknout |
autornascheanou
kategorieMiniatury prozaické
témaKaždodenní
zobrazeno314x
počet tipů5
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Suchá krutost

 

 

 

 

 

 

Byla jsem na tebe literárně příliš krutá. Psala jsem o tvých vytahaných prsou od přicházejících a odcházejících mužů, o vzdálenosti, která se mezi námi dvěma z nevysvětlitelných důvodů vytvořila, jsme občas jako dvě lodě, které plují k opačným břehům.

Tvůj strýc, který příliš mluvil, mně připadal neumělecký, tvůj otec příliš chlupatý, protože můj otec je spíše tenký a holý /i za to se na něj zlobím, nikdy nebyl dobrým mužským vzorem, tančil balet a má vysoký hlas jako Václav Klaus/. Nebyla jsem na tebe literárně příliš krutá, byla jsem na tebe prostě a jednoduše krutá a zapomněla jsem, že si toho na sebe bereš tolik, abys unikla před vlastní samotou. Utíkáš před ní, ale zároveň tě stále lapí, lepí se na tebe, dohání tě a přichází hlavně v podvečer, plazí se neslyšně jako ranní tíseň. Unikáš před ní, ale zároveň se k ní přibližuješ, jsi jako pes, který nemůže dohonit svůj ocas. A tak se omlouvám za svou krutost, kromě chlupatého, prošedivělého otce, který vypadá jako Sean Connery, ti závidím i ta tvá prsa, oblá, špičatá, velká a pevná, kterými se chlubíš velmi decentně, v roztomilých výstřizích. Omlouvám se ti za svou suchou krutost.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

01.06.2018 13:10:27dát kritice tipLakrov
redaktor prózy

Působí to velmi spontánně a zřejme to tak bylo i napsáno -- na jeden zátah  a bez dodatečných úprav. Vzhledem k nepatrné délce textu tentokrát nemohu  nevidět, kdo je autorem a když si vzpomenu na některé předchozí miniatury  s podobnou tematikou od téhož, vkrádá se otázka "na které straně mříží se  nechází"?  

01.06.2018 09:41:49dát kritice tipagáta5

je zvláštní kolik jsi dala přívlastků krutosti...Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.