Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+5 neviditelných
Studené, mrtvé
datum / id02.06.2018 / 488238Vytisknout |
autornascheanou
kategorieMiniatury prozaické
témaKaždodenní
zobrazeno265x
počet tipů2
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Studené, mrtvé

 

 

Město utichlo. Před domem projíždělo pár zapomenutých aut. V dálce blikaly modrá světla hasičů, policejní oktávky. Policisté a hasiči právě vytahují tyčí z malého rybníčku v parku studené, mrtvé tělo. V zahrádce u hostince Na Hubálce posedávají místní sjetí floutci, rodiny s dětmi, mladé páry se psy. Zítra den vstane brzy a přitáhne na koupaliště na Petynce první jarní otužilce. Muž s úhledným modrým límečkem vytáhne z předvora svůj bílý kabriolet, osamocená sousedka s šedými kudrnami vyrazí do práce.

Druhého dne si nad ránem ubalím cigaretu a sednu si před dům. Potkám muže s úhledným modrým límečkem, který se mi svěří, že před deseti lety kouřil dvě a půl krabičky denně. V patře potkám sousedku s šedými kudrnami a poklábosíme o dřevěném stolku, který se už dva týdny povaluje na smutné chodbě. S ránem vstanu a vyrazím za otužilci na koupaliště Petynka.

 

Teď už ale město utichlo. Před domem projíždí pár zapomenutých aut, umrlec z parku je už úplně studený.

 

 

 

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

02.06.2018 17:22:02dát kritice tipLerak12

Zajímavý počin psaní i v obráceném gardu. Z postřehů a všednosti vytěžené maximum. Líbí. Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.