Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+12 neviditelných
Trsy trávy
datum / id02.07.2018 / 489023Vytisknout |
autornascheanou
kategorieMiniatury prozaické
témaKaždodenní
zobrazeno257x
počet tipů0
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Trsy trávy

 

 

Šli jsme úzkou průrvou ve vysokých hvozdech. Trsy trávy se nakláněly doleva doprava. Na zemi se nacházel bílý pytel, který střídal unavený beton. Kolem nás zelené posedy, schůdky do nikam. Za vysokou trávou se nachází moře, které není vidět. Fouká vítr a jsou slyšet vlny v dálce. Ty's touhle úzkou cestičkou nechtěla jít, bála ses polských úchylů a injekčních stříkaček. 

 

Po pár metrech dojdeme na místo. Vysokou trávu střídá nízký porost, skoro horské rostlinstvo, malé zelené keříky s červenými bobulemi. V dálce na mělkém moři plují draci, opálení svalnatí hoši v neoprénech. On je na břehu, má sportovní oděv shrnutý ke kotníkům, má zcvrklé přirození a klepe se zimou. Husí kůže po celém těle, černé navlhlé trenýrky křičí do červencového odpoledne. 

 

Dnes to moc nešlo. Voda byla studená a on se nemohl vyhoupnout na malé prkýnko. Stojíme kolem vás v kroužku a sledujeme horizont. 

 

Úzkou cestičkou se dostáváme zpátky k autu, kupujeme piva a marmeládu na vafle.

 

 

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

10.07.2018 16:14:57dát kritice tipLakrov
redaktor prózy

Krátká reportáž "z výletu" postavená na nezřetelných obrazech  (...Na zemi se nacházel bílý pytel... ; ...injekčních stříkaček...))  i na nezvyklých detailech  (...zcvrklé přirození...)  Trochu mi vadí slovní spojení ...schůdky do nikam...  Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.