Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+13 neviditelných
Nahé stanovisko
datum / id19.07.2018 / 489390Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno226x
počet tipů7
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

Zápisky z pláže Zlatých lázní.

Nahé stanovisko

Průhled do věčnosti

Leží na trávníku Zlatých lázní. Vystouplé kyčle drží její plavky kousek nad tělem, utvářejí mezeru plnou stínu a radosti. Kolik pohledů mužů tam se vejde a skončí.. Stovky, tisíce, to se nespočítá. Je to průhled do věčnosti.


Horní díl na obtíž

I když vítr neustává, slunce si pálí svou. Některé ženské mu ale nevěří a zůstávají v textilu. Nechme je osudu, co je cítit octem; i tak je tady dost těch, jimž i horní díl je na obtíž. O větrné sobotě 30.6.2018.


Pláž pro svobodné pány

Pláž pro svobodné pány. Hemží se to tu nahotou, která ale nikdy není totální, pečuje se tu o tajemství. Chodí sem dívky i ovdovělé dámy. Jedny mají prsa svobodná jak dvé ptáků, druhé těžká zármutkem, zdálo by se. Je to ale klam: v těch drobničkách přebývá trudný tlak věcí budoucích, všechny trapné nároky společnosti, zatímco v nalitých padlinách znovunabytá svoboda od povinností. Vše je krásné.


Možnost výletu

Mluví o možnostech. Výletů. Berlín, Paříž, Vídeň. Něco, kde se dá jen tak chodit po městě. Anebo Polsko. Tam prý byla jen v Osvětimi; "v tom koncentráku", dodá. Pak se otočí a opaluje si pro změnu záda.


Odložený půvab

Tady odkládají půvab, kterého docilují makeupem, šperky, oděním. Tady se dávají v syrovosti nahoty, podobně jako Corbusierovy fasády. Tady se pěstuje erotická avantgarda, tady se pravdě neustupuje. Jedny jsou z hlíny, druhé z kamene. A tamhle jde Roman..


Ritiny hloupé nápady

Vyndala si prsa z plavek i zuby, aby měla pohodlí, a vypráví trudnou zvěst o malinovce. Voda, v které plavaly tři kousky neznámého ovoce, chtěli za to stodvacet korun. Prej ji málem omyli. Tak povídá: "Rito, tohle je hrozný." Rita je (nepřítomná) kamarádka s podivnými nápady, zdá se. Do chemlonu jí pálí slunce a ponouká k další skvělé historce.


Nahé stanovisko

Citronové pivo, cigareta, kokosový krém a kniha. A těžká prsa do těsných plavek. Co těmi znaky říká? Plážovým semiologům už dohady nejdou po vůli, už by v tom rádi měli jasno. Je nutno svolat konferenci, na níž zasednou autority a dají světu konečnou zprávu, nahé stanovisko. Ale než se tak stane, nezávislý vykladač z vedlejší deky bude nasávat vůni kokosu a odhadovat váhu těch ňader.

 

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

21.07.2018 12:15:16dát kritice tipqíčala

Kyčle mě pobavily ... představovala jsem si tu anatomii -  a nedopředstavila nějak:) - to mám z toho že nechodím po lázních:))) Chodíš za mě.

20.07.2018 08:44:34dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Romanovi / z kamene/ se budu dlouho usmívat:-)...máš to pěkné, nezávislý vykladači.

20.07.2018 07:59:26dát kritice tipAndělka1

NÁDHERA, PRSA, VŠECHNO ZKRÁTKA...A TNE PRAVDIVÝ PRŮHLED DO VĚČNOSTI...wow...ještě nikdy jsem se nebyla takto opalovat nikdy a nikde, ale popsal jsi to tak nádherně, že už vůbec nikdy nemusím...podobně  zažívám odkládání půvabu v hot józe, jenom to nemúmím tak pojmenovat...díky za ještě jiné prožívání...

20.07.2018 06:26:38dát kritice tipaleš-novák

Ritiny rytiny jsem tu našel...

19.07.2018 23:35:32dát kritice tipLerak12

 

Zejména.

Tebou napsaná nápaditá spojitost kamene s Romanem, je parádní!Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.