Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 468 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Himbajs, šůviks, plantážníci!
datum / id18.08.2018 / 490005Vytisknout |
autorsupizmus
kategorieOstatní nezařaditelnéDalší dílo autora
zobrazeno921x
počet tipů5
v oblíbených0x
Himbajs, šůviks, plantážníci!

Ač jsem níže uvedený odkaz již vložil na jiné kybernetické místo, nadšení jím způsobené mě zarputile vyzývá zveřejnit jej ještě i zde. A to i přesto, že se jedná o odkaz na médium patřící většinovému majiteli ČR a někdejšímu elitnímu agentovi Stb.

    Jako upištěné, rozmazlené a kňourající vlče jsem okolo 9.-10. roku věku začínal pomaličku hltat příběhy Rychlých šípů. V komiksech, knihách a nakonec i v černobílém, skvělém, filmovém seriálu, "Záhada hlavolamu". Byl jsem jimi uhranut, jako většina skautů v mém věku.

   Když tento týden zpravodajský web idnes zveřejnil v pořadu Rozstřel rozhovor se skutečným Jindrou Hojerem, který byl Jaroslavu Foglarovi předlohou stejnojmenného hrdiny, byl jsem nadšen. Při sledování onoho rozhovoru mi málem i slza ukápla a vědomí, že Jindra Hojer (a jak vyplynulo, tak i Červenáček) je skutečný člověk a dokonce ještě žijící, byl jsem dojat a doposud neskutečně šťastný.

   A tak zatímco ve svém radostném dětství, mládí a dospívání jsem vždycky toužil být jako Rychlonožka, dnes se doba posunula a až budu coby nemohoucí, vetchý stařec ležet v nějakém ústavu pro chřadnoucí pantáty, chtěl bych být jako Jindra Hojer.

Napsal ten, který má figuru jak Dlouhé Bidlo, povahu jak Bohouš a intelekt jak Štětináč

https://tv.idnes.cz/rozstrel-jindrich-hojer-cely-zaznam-d77-/rozstrel.aspx?idvideo=V180813_192529_zpravodaj_jaha
Názory čtenářů (Skrýt smazané)

23.08.2018 01:16:59dát kritice tipOta Fink

U Jóviše, tak to mě dostalo. Mýtus postav v mé mysli ožívá... Pokud  existovala a žije předloha dívčí, tak pak by mě zajímala Alžběta Prkenářová, zvaná Haha-Bimbi (v podání Rychlonožky Baba_Himhi)

20.08.2018 10:42:13dát kritice tipMusaši

V dětství jsem komiksy nejen četl,ale i kreslil a psal a i když Hojer nikdy mým hrdinou, nebyl Rychlé šípy pro mě představovaly jakýsi "způsob myšlení". Tip.

18.08.2018 19:14:06dát kritice tipLerak12

Krásné připomenutí. Foglar a třeba i Vinetou se svoji ctí byly ti, kteří dost ovlivnili moji povahu a charakter. Takové pozitivní hrdiny (mimo rodiče)  mají děti dnes poskrovnu. Ani není poptávka.

18.08.2018 18:16:27dát kritice tipDodola

Zavzpomínala jsem si. Rozstřel s Jindrou Hojerem jsem zatím neviděla, ale ten závěr zní tak nadčasově, jak by asi vypadala pomyslná syntéza Rychlých šípů a Bratrstva kočičí pracky, ta představa působí legračně, ale zřejmě ne až tak nerealisticky:) Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2022, provozuje Dobrý spolek, pravidla Pickup lines Letní dětský tábor