Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 440 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+3 neviditelných
Jak jsem znejistil
datum / id06.10.2018 / 491095Vytisknout |
autorMyslivec Luboš, 73Kg, 174cm,mušství 17cm
kategoriePovídkyDalší dílo autora
témaHumorné
zobrazeno350x
počet tipů1
v oblíbených0x
Jak jsem znejistil

V sobotu ke mně přijel syn s rodinou. Nepřijel ale jako obvykle moderním automobilem značky škoda. Přijel na krásném modrém bicyklu s přehazovačkou a dynamem. Jeho žena manželka měla taky kolo, bylo úplně stejné, pouze růžové, takže k ní sedělo. I vnuci měli kola. Žluté a oranžové. Všichni čtyři měli helmy, to se mi líbilo úplně nejvíc, protože mi to připomínalo mládí a druhou světovou válku.

Když přijeli, řekli: Dědečku, to koukáš, viď?

Já jsem řekl: To koukám.

A nelhal jsem, opravdu jsem koukal pomocí brýlí a prohlížel si je. Pak jsem se ale něčeho hrozně moc lekl. Týkalo se to syna. Celý roztřesený jsem návštěvě udělal malinovku, vnukům do rukou strčil nové vyřezávané panďuláky na hraní (Muchomůrku a Vochomůrku), popadl syna za rukáv a odtáhl ho za chalupu.

Za chalupou jsem řekl: Karle, měl jsi mi to říct.

Syn řekl: Co jsem Ti měl říct? Že přijedeme? To by pak nebylo žádné překvapení.

Já jsem řekl: Ne, o tohle nejde. Měl jsi mi říct, jak to se sebou máš, já bych se nezlobil. Pouze bych se trochu styděl.

Syn řekl: Jak to myslíš, tati? Já mám se sebou všechno v pořádku.

Já jsem řekl: A tvoje žena manželka o tom ví?

Syn řekl: Co se, proboha, zase stalo, tati?

A já jsem řekl: Karle, dnes jsem pochopil, že to se sebou máš jinak, než jak to celou dobu vypadalo. Opravdu mi to nevadí, jen tě teď budu méně objímat a nebudu ti dávat pusu na uvítanou a rozloučenou, ano?

Syn se rozčílil, dupl jednou ze svých noh a řekl: Tak dost! Co se děje?

Dloubl jsem prstem do jeho přiléhavých lesklých kalhot jménem elasťáky a řekl: Tohle je pro mě důkaz, že jsi muž, který se nezahazuje s ženami, protože si myslí na jiné muže. Nikdo jiný by si něco takového přeci na sebe nemohl vzít.

Syn se rozesmál a řekl: Táto, neboj se, to je úplně normální moderní oblečení pro cyklisty. Já nejsem muž na muže, buď klidný.

Moc jsem se uklidnil, řekl aha a syna objal. Vše se vysvětlilo. To dnešní moderní oblečení člověka zkrátka velmi mate. Ženy se oblékají jako muži, muži jako muži, co jsou na muže, a malí vnuci buď jako dospělí nebo jako příslušníci Hitlerjugend.

A jak se oblékáte vy? Ahoj!
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

30.10.2018 13:04:57dát kritice tipLakrov
redaktor prózy

 Hned v úvodu mě pobavila (nahlas rozesmála) tahle věta:  ...měli helmy, to se mi líbilo úplně nejvíc, protože mi to připomínalo mládí a druhou světovou válku... takže už se vezu na vlně humoru.  I chvilka napětí v tom je a pak to prosté vysvětlení, které současné generaci  příjde zbytečné. Ti, co jezdili na kole před 30 či 40 lety ovšem hned vidí to,  co tvůj "děda v první osobě".  

07.10.2018 14:15:19dát kritice tipMyslivec Luboš, 73Kg, 174cm,mušství 17cm

Já bohužel neumím moc pěkně psát, pěkná povídanka se mi podaří jen vzácně. Ahoj!

07.10.2018 08:57:07dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Myslivče, tentokrát mi to přijde slabší...

07.10.2018 08:31:36dát kritice tipK3

Já taky zírám a rovněž pohrdám značkovými oblečky pro blb...:).Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.