Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 452 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Mlha v tanku od piva
datum / id27.10.2018 / 491514Vytisknout |
autorAbelquin
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
zobrazeno510x
počet tipů2
v oblíbených0x
Prolog

Smutný příběh. ;-)

Mlha v tanku od piva

Sedíš. Prohlížíš si zbytky květinové výzdoby a něco kund na svém laptopu. Chcípáš na dýchavičnost. Ale už se probouzí meditace světla, už v sobě cítíš zárodky čehosi kvetoucího a hluboce milujícího. Docházíš od bodu A do bodu G, ba až k bájnému Zetku, nic se ti nepříčí, jen ta představa, že by ses měl znovu dotknout alkoholu a holky v něm zajeté. Taky nechceš sázet na sport a seznamky se ti příčí. Jsi sám, konečně sám a svobodný, můžeš vystoupit z role, místo toho však přešlapuješ na místě jako mládě slona. Máš paměť cirkusového osla, dovedeš všechno vydupat z nebytí, jen lásku ne.

V mlze se objevily první stopové prvky podzimního smogu a ty se soukáš do tanku, který snad někdo vyrobil zrovna pro tvou velikost, kolegové tě spouští dovnitř, pomalu startuješ a jedeš. Teď už tě nic nezastaví, otvíráš si lahváče, den po rozchodu, vyjíždíš tím skvělým tankem z bodu G do bodu K, k nicotě a usebrání. Nic ti nemůže vzít tu pohodu, kterou zažíváš, nic tě nemůže rozptýlit. Nakonec to všechno k něčemu bylo, i to líbání, i ta jména a objímání, aspoň vidíš, že to vůlí nepřemůžeš. Couváš z bodu O do bodu D. Chceš domů. Maminka pro tebe přijede a pojedete autem, jak jinak přežít to, čemu se v dnešní společnosti říká prostě rozchod? Na povel. Na značky, a pak pohov a rozchod. Jen si trochu poshovět.

V mlze se ti objevuje její tvář a ty ji zapuzuješ jako škrabošku, která byla celou dobu vylhaná a nemilující, ani zvlášť ani dohromady ti to teď nejde, ale to vyléčí čas. Čas mršin a čas vyhnívání, čas stěhovavý jak naše ptactvo.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

06.11.2018 14:22:49dát kritice tipLakrov
redaktor prózy

Dočteno, ale nějak mě to minulo, nic zvláštního se mi při čtení nevybavilo,  nic mě nanapadlo... Snad jen název mě zaujal. A smutné to je, to je fakt.  Přeju lepší čtenáře.  Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor