Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 432 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+4 neviditelných
Revolucionář z tramvaje č. 3
datum / id20.11.2018 / 492057Vytisknout |
autorMovsar
kategorieÚvahy
zobrazeno243x
počet tipů7
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Revolucionář z tramvaje č. 3

Digitální baroko

Asfalt, beton, cihly. Je toho tady úplná barokní spousta. A víra v pokrok sálá z výfuků a kanceláří, unikavá a tekutá jak tahle doba. Displeje, online, wifi. Kult rychlosti počítá megabity, vteřiny, v modlitebních knížečkách Apple. Informace, obrázky, fake news. Nekonečná litanie, liturgie celebrovaná roboty. Vítejte v digitálním baroku.


Všelidová ADHD

Všelidová ADHD. Lidé čím dál víc potřebují aktivitu. Ponor do prázdna je nemyslitelný. Kino, divadlo, wellness, úniková hra, cestování, telefonování, fejsbuk.. Lidé se pomátli z možností, které jim svět hází jako kosti psům.


Digitální socialismus

Estetika možná pokročila, ale není zas tak velkého rozdílu mezi dnešními fitnesgirls a spartakiádními cvičenkyněmi éry socialismu. Kult těla už není pod státní kuratelou, byl privatizován, ale posílen. Kolektivní akce s kuželkami nahradil individuální trénink. Díky novým médiím je tato oslava zdraví a tělesnosti online pod dohledem uživatelů sociálních sítí. Vítejte v digitálním socialismu.


Revolucionář z tramvaje č. 3

Hlásí do telefonu, že půjde na demonstraci. A informuje, že včera byla taky. Hlasitě, neboť hlas lidu by měl dunět jako zvon. Pak se ptá, co zaznělo na tiskovce policie, protože to byl zrovna na angličtině. Revolucionář z tramvaje č. 3.

A jak to je na druhé straně: Nejprve přísahal na smrt svých dětí, teď oznamuje odhodlání sám zemřít v jejich jménu. Kolikrát ještě bude muset po rtech Andreje přejít smrt, než tohle skončí..


Digitální blíženci

Líčí někomu do telefonu, že je zrovna v tramvaji. Není žádný rozumný důvod pro takové sdělení, ale rozum je jen velké mystérium Západu. Ale taky platí: digitální éra, to je zmizení distance, vše je na dosah. Věci i lidé se stali kdykoli dostupnými. Stali jsme se bližními v nejvypjatějším slova smyslu, stali jsme s digitálními blíženci.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

22.11.2018 19:45:28dát kritice tipMovsar

díky, přátelé. jsem moc rád, že jsem vás oslovil. a musašimu zvlášť, protože to přirovnání k blues, a ne k velkým kompozicím klasického formátu a nadějí, mě těší. jsem za malé formy, drobnosti, z kterých je ostatně složen svět a hlavně nepatrný osud člověka v nekonečném kosmu.

22.11.2018 10:56:37dát kritice tipMusaši

Když to složím celé dohromady , dává mi to takové velkoměstské blues.Mám velmi rád blues , ale blues přecejen není ani Mozart ani Bach. Aspoň nám ale umožňuje nebrat ten svět okolo až tak úplně vážně . Tip.

21.11.2018 20:44:23dát kritice tipDagmaram
Adhd, digitální socialismus, blíženci. S minimem slov dokážeš postihnout fenomény dnešní doby. Ode mě veletip. Paráda a díky
21.11.2018 11:45:02dát kritice tipLerak12

Odstrojuješ pojmy. Ke kvalitě zpracování bonus.

21.11.2018 09:45:48dát kritice tipYan73

Líbí, ahoj Y.

20.11.2018 20:21:05dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Vše, nejvíc však digitální blíženci:-)))Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.