Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+9 neviditelných
Kluk, co postával v rohu
datum / id30.11.2018 / 492276Vytisknout |
autornascheanou
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno156x
počet tipů4
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Kluk, co postával v rohu

 

 

 

Vstupuješ do místnosti, ze stropu trčí průhledné žárovky na černých řetízkách. Objednáváš si celozrný chléb s chorizem, v dýňové polévce plavou plátky mrkve, promícháváš tuhle prapodivnou směs, voní to po koriandru. Svlazuješ si suché rty žlutým pitím, nad rty, mezi nosem a horním pyskem, se ti uvelebila bílá pěna. Svíráš plastový kelímek, rozmazala se ti červená rtěnka, po ruce nemáš papírový kapesník. Přisedají si k tobě dva muži, a to ses dnes ani nesnažila. Spadeno si měla na tamtoho nepatrného kluka v rohu, s kudrnatýma vlasama a zapadlýma očima. Přes místnost na sebe vysíláte erotické signály, možná si toho už kdosi všiml?

 

Zábava začíná, řechtáš se od ucha k uchu, proléváš se žlutým pitím, bolí tě hlava a trochu se motáš, v mraze kouříš několikátou cigaretu, utíkáš na pochcané záchodky, posloucháš přes zeď proud moči na vedlejším záchodě - je to žena nebo muž?

Na dvoře se zastavíš u černovlasého zvukaře, prohodíte pár slov, snad si nebude tvůj pivní dech vysvětlovat jinak, než má. Žertuješ, vnímáš ho, díváš se mu do očí, tvým vtipům se směje a ty to nezarazíš, nepřiznáš, že jsi zadaná, že přes to vlak nejede, necháváš ho chtít, doufat, natahuješ tu pomlku, ze které nebude úniku a která tě už tolikrát přidusila. Vždy si to obhájíš a vždy zvítězíš: taková byla i tvá matka, kdybys to nedělala, potlačíš svou přirozenost, miluješ být alespoň na chvíli zábavná, záhadná a tajemná.

Kluk z rohu ti připaluje cigaretu, nebylo to nijak obtížné, nemusela ses snažit cokoli vysvětlovat, teď se jen zbav toho malého zvukaře a nech se unášet studenou rukou kluka, co doposud postával v rohu.

 

 

 

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

30.11.2018 22:08:17dát kritice tipK3
redaktor prózy

To už jsem někde četl. Moc hezké.

30.11.2018 19:51:51dát kritice tipEvženie Brambůrková

Tak toto mě velice zaujalo. /TKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.