Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 463 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Vesmírné civilizace
datum / id13.12.2018 / 492581Vytisknout |
autorGabriel V.
kategoriePovídkyDalší dílo autora
témaSci-fi
zobrazeno530x
počet tipů5
v oblíbených0x
Vesmírné civilizaceNázory čtenářů (Zobrazit smazané)

12.03.2019 20:15:18dát kritice tipGabriel V.

Lakrov: díky za podnětnou reakci.

07.03.2019 13:41:52dát kritice tipLakrov
redaktor prózy

 Tématem mi to přijde dobré. V onom vyslanci zkouším najít podobnost  s kýmsi velmi slavným -- "myšleno nadčověkem" --, ale žádnou nenacházím.  Napsané je to na můj vkus příliš stručně, jako "převyprávěný film".  

05.03.2019 19:35:14dát kritice tipGabriel V.

Tak, zvážil jsem to a taky předělal.

23.01.2019 19:30:03dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Tak to je fajn:-)

23.01.2019 19:24:34dát kritice tipGabriel V.

Taky předěláno. To dlouhé souvětí a pár dalších malých úprav. To něj a jejich vyslance ještě zvážím. ;-)

23.01.2019 18:23:58dát kritice tipGabriel V.

Danny: díky za inspiraci, kouknu se... ;-)

Musaši: tohle je silná nadsázka, máš samozřejmě pravdu. :-) Díky za návštěvu a tip.

K3: také díky za zastavení se, všechny připomínky a komentáře. Román bych z toho vážně nedělal, to by muselo být úplně jinak pojaté. No, každopádně mám ještě hodně rezerv na dohánění... :-)

Gora: jsem rád za Tvé redaktorské hodnocení, vážím si toho. :-)

Moc mě těší, že vás tu bavím i poučuji současně. :)

 

15.12.2018 10:41:16dát kritice tipMusaši

Gabrieli ,

zdá se , že lidé povolanější než já se se mnou shodují v tom , že jako prozaik máš dost velký talent . Jsem rád, že K3 a Gora zde potvrdili můj letmý pozitivní dojem z tohoto textu . Zkrátka - vypadá to , že právě tohle je ta správná cesta .

14.12.2018 15:32:03dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

 

Gabrieli, tvá povídka je milé překvapení - je promyšlená a solidně napsaná. Dělala jsem si při čtení poznámky a ty ti předkládám - nejprve postřehy ohledně gramatiky a potom klady, kterých jsem si všimla. Jen tak dál!

...................

se uvnitř něho  - něj /lépe sedne/

že se jejich vyslanec záhy v pořádku vrátí

Jejich vyslanec tak velice nadšený  - jejich vyslanec je tu několikrát - jejich by se mohlo vynechat, každý ví, o koho jde:-)

Nicméně po několika dalších časových jednotkách, - věta, která má tento začátek, je dost nešikovná, složena z 9ti dalších a nepřehledná:-)

........................

Nebyl sice, pravda, zrovna tím nejzpůsobilejším - vybírám např. tuto větu, abych konstatovala, že máš pěkný, tak trochu ironický smysl pro humor a to je velké plus, podobných "konstatování " tam máš několik a sednou!

Tím se dostáváme k tomu, proč vám vlastně píšu tento příběh.. podobnými vsuvkami se šikovně přibližuješ čtenáři, opět chválím.

14.12.2018 13:57:45dát kritice tipK3

Překlep: ...k jakémusi - asi jakési - všestranně výhodné...

Já nejsem zrovna příznivec novodobé sci-fi, ale uznávám, že je to dobře napsané. Spíš formou zprávy, než povídky, na druhou stranu by to byl dobrý námět na román... Je to dobře propracované asi i po odborné stránce. Dal sis patrně dost záležet. Já oceňuji hlavně morální a velmi poučný přesah. Dalo-li by se srovnat pouze v našem mezikontinentálním, nebo mezi-národ-ním měřítku, pak jsme my neuspěli, že, bohužel. Škoda, měli bychom mnohem pestřejší svět.

14.12.2018 12:07:33dát kritice tipMusaši

Na jedné straně vysoce oceňuji , jak dobře umíš zformulovat tak dlouhý a obsahově poměrně náročný text , na druhé straně mi ale obchodnický instinkt říká , že tohle zrovna není to nejvhodnější zboží na písmácký trh.O tom , jak velmi těžké je dorozumění jednotlivce s jednotlivcem , jsem se ted´ právě bavil s qíčalkou v kritikách pod Tea party  III . A co teprv porozumění mezi civilizacemi ? Je něco takového vůbec možné ? A je něco takového vůbec žádoucí ? Každá civilizace , která už delší dobu funguje , si o sobě myslí , že ona je ta pravá . Bud´ se snaží od jiných civilizací se izolovat a bránit se cizím vlivům , nebo se cítí být tak silná , že se pokouší expandovat a cizí civilizace si podmanit a pohltit je. Současní vědci , kteří se zabývají eventuálním kontaktem s mimozemskými civilizacemi se domnívají , že je nejpravděpodobnější to , že cizí civilizace bude nepřátelská , predátorská a bude se snažit podmanit si nás . Proto mnoho z těchto vědců nesouhlasí s tím , abychom o sobě do kosmu posílali nějaké zprávy . Ale to už se stalo .   Tip.

14.12.2018 00:31:48dát kritice tipDanny
zajímavé :) tip

kdysi jsem napsal povídku "Mise", která je v něčem podobná


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2022, provozuje Dobrý spolek, pravidla Pickup lines Letní dětský tábor