Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 440 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Z referencí bývalým kámoškám (úryvek)
datum / id19.12.2018 / 492692Vytisknout |
autorSilene
kategorieJen tak pro radostDalší dílo autora
zobrazeno389x
počet tipů8
v oblíbených0x
Prolog

Kopíruji s myšlenkou na Agátu.

Z referencí bývalým kámoškám (úryvek)

Normálně jste mě svou vejtažnou nemorálností tak rozeslinily, že jsem si musela dojít namazat dva krajíce kvasového chleba sádlem, a musím říci, že s tím hrubomletým zákropem z růžové himalajské soli to s trochou představivosti a při mých dioptriích působí obdobně malebně, teda jako některá tadlencta cukrovíčka s bílou polevou a sypáním, a toho cukru v tom není ani kdovíjak protivně.


Ovšem dárky, ty já teda mám. I na tohle mám totiž vypracovánu dokonalou know-how. Pořídím vždy v létě ještě před odstartováním bobříka nenakupování pár sucharsky didaktických kousků a poctivých základů na měkkouše, no a pečlivě je uschovám. Jaké překvapení na vánoce potom, jestli vůbec a alespoň něco z toho najdeme!

 

A taky jsem byla tuhle, nedávno (myslím že o dušičkách nebo v říjnu) v Penny. Já tam teda normálně vůbec nechodim, co bych tam dělala, ještě by mi ňáká spravedlivě rozběsněná důchodkyně urazila na parkovišti zrcátko odplatou, že jsem jí vykoupila akční umělohmotný mlíko, nebo dostala po papule od Evči. Ale tak sousedka mě tam vyhnala na jahody, ona je hodná, zachytává mi poštu, drby ze vsi a pravidelně nás zásobí vejslužkami z početných rodinných oslav, čiliže jsem na znamení nefalšovaného vděku zmobilizovala veškerou statečnost a vyrazila tam.

Postupně s věkem již měknu (dávám kauze maximálně dva roky, nežli se provalí bordó Valentýnu), tudíž jsem k sedmi tunám akčního pomela a podobné munice přibrala i adventní kalendář s medvídky pro Malou. Ukázalo se, že polovina čokoodlitků v produkci značky Chocoland nebyla vůbec přítomna, takže buďto muselo jít o centrálně řízené úsporné opatření Andreje Hrabiše, anebo zoufalí zaměstnanci nebo pseuzaměstnanci Chocolandu či Penny v zákulisí rozlepují a opětovně zaletují časovanou munici i ujídají, neboť oficiálně skýtané zaměstnanecké benefity jsou natolik neatraktivní a stojej za hovno, že jim jiného nezbývá. Jináč to nevidim.

No, a taky sestra. Je to ďouče ještě mladé, hodné a naivní, vždy pracovala výhradně u renomovaných institucí a né v pofidérii rychloobrátkového potravinářského průmyslu, natož kvelbu nebo povoznictví, takže si nenechala domluvit, ať dá raději na modlení, a vypravila mi z úhlavního městyse balíček přes PPL. Copa jí, jí se to po zabalení, kterým stráví půl svého zaslouženého volna, podává vcelku komfortně, mají totiž u nich na vršku pár mladých zhulenců, kteří se rozhodli provozovat trafiku, no a jelikož jsou věčně v rauši, je jim všecko jedno a nebojí se ničehož. Čti, v trafice provozují i kýžený ParcelShop.

U nás je naštěstí provozují taktéž jen ti největší vytrvalci. Čiliže Železný Zekon našeho záškolního městečka, chrabrý to a osvalený cyklista za každého počasí, s neodolatelně dlouhou otvírací dobou svého biker shopu anebo IT ghúlové a Nemrtví z města s úřady s rozšířenou působností.

No nic, abych se prohovořila k podstatnému. Ráno asi v jedenáct mi volá pípíelák, ostatně asi jako všem, a zoufale vystresovaným hlasem pronáší nehorázné číslo celkového počtu předvčerejších zásilek, které by měl dnes teoreticky doručit. A že to tedy nám, maně v krajině rozesetým vesničanům direktivně skládá do ParcelShopu dle výběru. Čti, já jsem vám vybral, kam se trefíte. Naprosto s ním souhlasím, je to rozumné řešení a snad zajišťuje, že po celý obyčejně nudný zbytek roku nás nebude nucen obsluhovat ze svěrací kazajky.

Při návštěvě malebného záškolního městečka se posilňuji na duchu nákupem v řeznictví a vybavena uzeným vstupuji do jindy poklidného krámku zapáleného cyklisty. Již za dveřmi nás čeká fronta všech pěti obyvatel tohoto města a přidružených vesnic a zával heslovitě popsaných zásilek.

Zkrátím to, prosekat se k té naší bylo náročnější než k rybám pod ledem a stálo mě to úplatkem málem i to uzené!

Zaplaťpámbu, že již jsem doma a do konce roku nevystrčím nos nikam, kde by se mohla rozprostírat jakákoli, podotýkám jakákoli infrastruktura či obchodní síť.

Tož... asi jako vždycky, Veselé Nákupy! a Svátek hladomoru všem vším.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

05.01.2019 10:45:41dát kritice tipR. L.
*/tip
21.12.2018 08:00:28dát kritice tipSilene

Číčo, 

tys vyrozuměl oprávněnost mých obhajob. Ano, nechápu, proč pod mým příkladem nestvořili operátoři trhu doposud žádnou LMS, potažmo MLS možná ještě lépe.

Od té doby, co mi ty ku...kukukukačky zdražily známky na obálky a vzdálily schránky, poštovní i ty tělesné, snažím se ekonomicky výtěžně a vítězně veškeré dopisy Olze propasírovat přes ten zatracený tlačítkový cedník!

 

Kájo,

i bez laskavého svolení a jakýchkoli skrupulí jsem hned obratem vykradla tvé nadívané obálky, to je verbální delikatesa, po níž snad toliko nepřiberu. A vůbec jsi tak můj, až si tě asi přivlastním. A jim vyvlastním a tak to kolem.

 

Goro,

děkuji ti, děkuji, jsem tuze ráda, žes dopřála pošimrání své fantazii i bránici, a doufám ve vyplnění tvého krásného přání!

19.12.2018 15:00:31dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Bylo to tipné, Silen, představa, že zaměstnanci vyjídají adventní kalendáříčky, je náramně veselá, i další legrační příhody podané zvláště hektickým /neboť předvánočním/ stylem:-))

Tak si přejme KLIDNÉ svátky bez kazajky:-)

19.12.2018 13:10:46dát kritice tipLerak12

Nemiluji tečky. Tak jsem si jich na konci vět neužil. Vánoce mám na indexu postrádanosti. Tak jen rutiní obálky nadívané vymodralým Palackým.

Jsi Vyvřelka. Vřelá, a chrlíci jak jaro. Popkornem, které bych s dal k Madeirskému vínu. To dílko (ač adresné ke kámoškám) tomu dává nezaměnitelný punc. Je to jen originální výseč. Tak dosečných se rád dočkám. Díky, za zdejší energii.  

19.12.2018 10:48:46dát kritice tipKočkodan
To se samozrejme dalo cekat, ze ani tohle dílko autorky Silene nebude trpet suchým párem.

Zacínám se priklánet k názoru, ze ty zádné esemesky neposílás. Dávat te do jakékoliv souvislosti se SHORT Message System mi pripadá ... no, nebojme se to ríci - absurdní... (pomerne nevýrazne osvalený smajlík)
19.12.2018 09:35:41dát kritice tipagáta5

:))))))) hihi, se picnu

19.12.2018 09:03:02dát kritice tipqíčala

:)))  jejich hlava je včelín ! 

A proto všude píšou, že před Vánocema se rapidně zvýší tržby - zaměstnanci skupují zaměstnavatele ve slevě ... !:)))

19.12.2018 08:56:37dát kritice tipSilene

, chápu, děláš ve včelíně!

Hele, nám kdysi kdesi a nejednou poskytli coby benefit slevu na nákup u nich samých. No neberto!

19.12.2018 08:45:24dát kritice tipqíčala

:)))) nasmála jsem si do čaje, kvůli tobě!

IT ghúlové a Nemrtví, zoufalí zaměstanaci nebo pseudozaměstnanci s neatraktivními zaměstnaneckými benefity ... uááá:)) My dostali med a medovinu, aby nám zalepili pusy:/

Pěkný cirkus s tebou, Silene :D :D

 

19.12.2018 07:59:42dát kritice tipSilene

No jo, Aleši, na svátky já mám dycinky čisto. Někdy až vymetýno.

Ag, jsem hrozný! Vypravěč. Toto je přibližně průměrná délka jedné mé sms, přičemž když mi operátorka na zákaznické lince snažně tvrdila, že já neomezenost v tarifu jistě využiji, odvětila jsem, ááále nesmysl!, vždyť jich posílám jen pár do měsíce!

Náš piklista si pravidelně podniká adrenalinové útoky na život, nicméně ty jizvy mu ohromně padnou. Co on ujede, bych ani neušla. Obdiv.

A to bude tím - jel-li synek do Prahy po dálnici, nediv se, že dál nic!

srozumění, vsadím se, kdybys neměla sehnáno, nic schopného, čeho by se dalo želet, žes nezakoupila až nyní, nepotkáš. :) Je to zákon.

19.12.2018 07:15:46dát kritice tipaleš-novák

čistá grafomanie ... :o)

19.12.2018 06:44:08dát kritice tipagáta5

osvalený cyklista za každého počasí... jj, taky tady jednoho takovýho máme, po ledě jako baletka a furt žije!

máš to koukám stejný s nákupy jako já... si snad toho kapra nakonec vyčaruju nebo se k němu půjdu prosekat :))

zábavné čtení, jsi ještě horší vypravěč než já :))))))))))))

můj synek jel na nákupy do Prahy a  Dál nic...

19.12.2018 06:24:24dát kritice tipsrozumeni
Veselé a bavící dílko. Jinak dárky kupuji většinou také s předstihem. Ale teď se mi spíš stává, že když jdu do města a něco tam vidím, co bych ještě tomu či onomu člověku mohla koupit, je mi líto, že už vlastně pro něj něco mám a nemůžu podlehnout té vánoční nakupovací atmosféře. Taky pěkně ujetý - já vím...*****


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.