Na Písmáku publikuje 52 tisíc autorů, 469 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Po kapkách
datum / id21.02.2019 / 494264Vytisknout |
autorkalip
kategorieVázané veršeDalší dílo autora
témaPřírodní
zobrazeno886x
počet tipů7
v oblíbených1x
Po kapkách

Déšť má barvu šedou a tmavě zelenou

Kapky v konečcích větví na mrak vzpomenou

Tu plnost sladkou střídá osamění

Když poprchává život, tak se mění

 

Z platanu odřeže poslední list

Přes krůpěj jen těžko nedočíst

Příběh se odvíjí za noci za dne

Kapka se zachvěje, než k zemi spadne
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

28.02.2019 10:20:51dát kritice tipMusaši

Já jsem zase řečný až moc , takže když se to zprůměruje , bude to tak akorát .

27.02.2019 13:12:08dát kritice tipvesuvanka

"Déšť má barvu šedou a tmavě zelenou" ,  "kapky v konečcích větví na mrak vzpomenou" - velmi pěkně vyjádřené, líbí se mně i závěr, že "kapka se zachvěje než k zemi spadne  " - jsi dobrá pozorovatelka přírody :-))) TIP

26.02.2019 20:12:36dát kritice tipkalip

Musaši,

moc díky za pomoc i tipy. Opravdu se tu ještě neorientuju a omlouvám se, jestli moje poznámka o "testování" zněla moc nabubřele, rozhodně si ráda nechám poradit. Jdu se mrknout na Tvoje básně. A třeba si i popovídáme. Nejsem ale moc řečná.

25.02.2019 10:16:43dát kritice tipMusaši

kalip ,

nepřišlo mi tvoje avízo . Jsi tu ale nová a tak možná ani nevíš , jak se posilají avíza .

V tabulce Avíza po napsání komentu zamodřit jméno nicku , kterému chceš av poslat , stisknout Ctrl a a odeslat .

Pokud bys měla zájem popovídat si o vázaných verších , tak se podívej na ty moje .Jestli ti bude stačit moje úroveň , vždy si s tebou rád popovídám a jsem zvědavý na ty nové vázané verše , které slibuješ . S jejich publikací na " Hlavním seznamu děl " ale počkej až na březen . Je 25.2 . a tak by byly na panelu už jen necelé čtyři dny a to by byla krátká doba . Co máš nejlepšího dávej raději začátkem měsíce . Přečte si to nejvíc lidí .

23.02.2019 07:14:23dát kritice tipkalip

ysslandia: díky moc! Přesto ale, i když postupuju podle instrukcí, najdu jen moje-díla ... upravit/smazat se mi nikde nezobrazí. Asi to bude tím, že verze stránek není optimalizovaná pro starý Android. Budu asi muset počkat pár měsíců, než se vrátím do Čech, a zajít to vyřešit někam do knihovny.

22.02.2019 20:32:27dát kritice tipysslandia

omylom som klikla miesto  na tip- to je na vysvetlenie- prepáč

22.02.2019 20:30:53dát kritice tipysslandia

kliknúť hore na lištu MOJA- podkolonka-DIELA

 

tam máš upraviť smazať

22.02.2019 20:23:43dát kritice tipkalip

Musaši,

i Tobě děkuji za čas, který jsi mi věnoval. Jsem tu nová, ještě jsem se úplně nezorientovala. Jak si můžu překlep opravit? Nevidím tu nikde možnost editace publikovaného textu. Asi špatně hledám.

A k formě: neboj, nevzdávám to. Ale hlavně, musím se k něčemu přiznat: trochu jsem testovala místní fórum a úmyslně jsem sem jako první vložila básničku, o které jsem věděla, že má své mouchy. No, spíš masařky. (Doufám, že mám i lepší texty.) Jsem totiž lehce otrávená z jiných litwebů, jejichž kritika se omezuje na líbí-nelíbí a nenutí člověka přemýšlet, natož provokovat ho ke změně k lepšímu.

Takže mám velikou radost, že tady je to jinak a těším se na inspirativní spolupráci! Díky za nabídku pomoci. Třeba ji v budoucnu ráda využiju, tuhle náladovku si ale opravdu příliš necením, prostě nedávno celý den pršelo. :-)

Přeju fajnden!

22.02.2019 11:01:04dát kritice tipMusaši

kalip ,

při čtení básní se zaměřuji hlavně na jejich obsah , ale sleduji také formu , to jak báseň zní a jakou vyvolává náladu . Tvoje básnička se podle mého názoru hlavně pokouší vyvolat jistou náladu a to se mi líbí .Co se ale formy týče , nedodržuješ ani počty slabik a o nějakém dodržování rytmu nelze vůbec hovořit . A pokud chceš psát vázaným veršem , musíš se naučit používat vázaný verš správným způsobem , něco o něm nastudovat , případně si i přečíst verše některých místních autorů .

Ten překlep si oprav . Když od samého počátku budeš všechno vzdávat a ohrazovat se : " Není to velká poezie " , tak se nikdy nezlepšíš . Když už jsi tady , zlepšovat se můžeš . Co se vázaného verše týče , rád ti pomůžu , pokud bys o to projevila zájem . 

21.02.2019 21:29:25dát kritice tipkalip

Díky za obě kritiky! S odvíjí je samozřejmě překlep a moje nepozornost při čtení. Se všemi postřehy souhlasím. Není to velká poezie. Ten den prostě od rána do večera pršelo.

21.02.2019 21:17:56dát kritice tipysslandia

mám problém so všetkými odtieňmi češtiny- ale príbeh s odvíji.... je preklep ? / se odvíji? /

Takto, aj napriek kostrbatosti prvej sloky, mi jej obsažnosť príde lepšia, ako obsažnosť druhej sloky. čo sa týka spracovania, nedá sa ti uprieť poetické videnie, reflexia, ale tá myšlienka, zachytenie celej filozofie, existencie, okamžiku, pominutia atd s prírodným kontextom- sa nepodarilo adekvátne pretaviť.

osobne nejako kvapky mi už prídu dosť používané, máš ich tam dvakrát- možno je niekedy dobre ten tradičný výraz nahradiť nejakým synonymom, originálnym obrazom, novou metaforom, rýmy ti už spomínala Gora, tam plne súhlasím.

takže ako celok, ešte nedotiahnuté na mňa. Prajem lepších,prípadne vnímavejších  čitateľov.

21.02.2019 21:00:39dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Přírodní, s filosofickým podtextem:-)

Pěkné: Když poprchává život, tak se mění

Hezká nálada, trochu mne ruší odlišné počty slabik v jednotlivých verších. S tipem kvůli rytmu váhám. I rýmy samotné nejsou nijak objevné... i tak jsem ráda četla.

........

Příběh s odvíjí - se

 Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2023, provozuje Dobrý spolek, pravidla Wiki of 21st century Letní dětský tábor