Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 443 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Mojžíš z Makotřas
datum / id08.04.2019 / 495403Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
zobrazeno266x
počet tipů6
v oblíbených0x
Mojžíš z Makotřas

Mojžíš z Makotřas

Není to tu zrovna biblická krajina, ale hořících keřů je cestou celá řada. A v Makotřasech na zastávce muž v obleku, čte, čeká na autobus. Jmenuje se Mojžíš a v Praze pracuje jako účetní v nadnárodní korporaci. Než přijede jeho spoj, založí knihu a zvědavě přistoupí k jednomu keři. Zuje boty Salamander, neboť na svaté půdě, a vyslechne instrukci. Ještě dnes vyvede ze zajetí firemních účtů miliardu.


Francin

Na pomezí Letné a Holešovic musí být lidem hlad. Těch restaurací, bageterií, kaváren a cukráren.. Dole u kostela je taky Kafe Francin, kde obsluhuje sošný mladík jménem Francin jak Ganymedes bohy na Olympu. A dívky koušou do špiček tak, aby si toho všimnul. A když si všimne, rozchichotají se a tiše vlhkou poštou odhadují, jakého asi má pindíka tenhleten Francin.


Ach, ten náš dobrý Wabi..

Za okny ráno, slunce, čechránky oblak plují po modrém nebi, den už je jaru podobný. A z rozhlasu Wabi zvěstuje blížící se listopad. Ach, ten náš dobrý Wabi.. Sotva člověk po dlouhé zimě ucítí úlevný slad probuzené přírody, už ho bere za ruku a chce vést slzavým údolím, kde jsou jen orosené koleje a neštěstí.


Tančí smrt

Geodet na křižovatce. Chystá se zaměřit ohnisko všeho provozu světa. Toreador mezi stádem plechových býků uhýbá do stran , tančí smrt. A už pevně sevřel žlutou tyč, v dramatickém gestu chystá se probodnout slabé místo supícího merceedesu. Tančí smrt! Rázem nafta se řine na asfalt, motor chroptí, maskou stoupá dým. Chodci se zastavují, tleskají, vyrážejí ze sebe násilí. Geodet pokleká, líbá masku už docela chladnou…


But!

Vymrští ukazovák ke stropu vagónu a dramaticky podotkne: "But.." Pokračuje zámlkou, stejně dramatickou. Blonďatá holka se svou ebenovou kamarádkou. Chvíli mluví anglicky, chvíli česky, jsou jako roztomilky při hře. Pak blonďatá vystoupí a než se dveře metra zavřou, loučí se s kamarádkou jaksi déle a zahleděněji, než by člověk čekal. Láska? But!


Marnivé otázky

Možná jsou dnes tvé kalhotky indigově modré, temné jak oceán noci. A uvnitř toho oceánu svítí růžová hvězdička lásky. Pro radost z marnivé otázky..
Názory čtenářů (Skrýt smazané)

13.04.2019 13:35:48dát kritice tipDagmaram

Všechny super. Jedna lepší jak druhá. Díky ;-)

13.04.2019 00:12:57dát kritice tipMovsar

děkuju, přátelé, cením si vaší přízně!

09.04.2019 22:50:42dát kritice tipLerak12

Beru vše a jednu obvzlášť. Autor je tam rafinovanej a Francin úžasnej.

09.04.2019 14:35:56dát kritice tipAlegna

pro mě má každá své kouzlo 

09.04.2019 06:18:11dát kritice tipagáta5

but :)

08.04.2019 21:16:35dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Dnes Wabi a Tančí smrt...Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.