Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 448 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Jaro v Praze
datum / id01.06.2019 / 496612Vytisknout |
autorzirkonia-leona
kategorieMiniatury, hříčkyDalší dílo autora
zobrazeno440x
počet tipů7
v oblíbených0x
Jaro v Praze

Pojď se mnou na Petřín

Rušnými ulicemi

A schody zámeckými dál a dál od hluku

Hradčany zvečera září jak diadémy

A Karel Hynek Mácha nás vezme za ruku
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

20.08.2019 17:51:39dát kritice tipBenetka

*MOC HEZKÉ!* :)

07.08.2019 19:34:21dát kritice tipviollet_indigo

nene, s pan-evropstvím nemám nic společného, věnuji se sám svému psaní a svému papíru, u nikoho neoroduju, bejt protřelejší, tak už mám docenturu... Ale vždycky dám přednost nějakýmu novýmu výzkumu.. než dotahovat administrativu.. na to by se hodila pěkná sekretářka!

07.08.2019 19:21:44dát kritice tipsirup a lišaj

Z: jsem ráda, že se nezlobíš

Vladimíre Iljiči: vaše prstíky sahají až do srpnové historie předjagellonského Kunštátska? To by mě tedy nenapadlo. Tou dobou se dnes jezdí spíš k moři... No každopádně jestli jste měl tu čest v minulém životě s naším Jiříkem, tak to měla Elis v minulém životě pro změnu jeho vidění asi... A hned 2*  :D

17.06.2019 21:09:45dát kritice tipviollet_indigo

Dík za avi a za opravu, hezkys to rozsekla. Jak u Kunštátu. Hned to vypadá líp. 

03.06.2019 00:40:30dát kritice tipsirup a lišaj

Zirkony promiň, melu si tady něco pro sebe, nějaký svoje myšlenkový postupy, nemusíš si toho vůbec všímat... Je to přesně o tom, že tvoje báseň se dá vnímat různými způsoby, jako jsem se tuhle bavila s Hrobákem o tom stejném. Napsalas to prostě geniálně. A i když jsem asi něco v osobním životě po**ala, dokázalas to ze mně dostat, i když pravděpodobně o mých výčitkách nemohlas vědět. A to je jeden z údělů básníků - umět ulevit nejen sobě, ale i druhým. Seš fakt dobrá. A myslím, že tu nejsi vůbec tak nová, jak klameš tělem, Komarove :)

03.06.2019 00:17:50dát kritice tipsirup a lišaj

Dočetla jsem... Uff... to je úplná borkónie. Nebo spíš borkóma :)  Páni, vůbec jsem netušila, o čem to je. Bože, tuhle jsem si udělala fakt blbou srandu a pronesla jeden vtípek na podobné téma, nevim co mě to popadlo, ten den jsem narazila na Švédsko na wikipedii, byla to prostě nemístná asociace..... to je tedy ťafka, ze mě kolikrát vypadne hrozná pitomost, co na srdci, to na jazyku... tak snad na druhou stranu někdo ocení mou upřímnost.. to je zase den, a tak hezky to tu začínalo. No... jsem ráda, že jsem si to přečetla. Nezanevřu na ten Máj kvůli tomu, ale mrzí mě to. Jsem někdy prostě rozjívená. Nevidím včas důsledky. Potřebuju adorovat Ódina, mít posvátnou úctu před božstvem. Je dobře, že teď chodím do toho kostela. Potřebovala bych ho ale asi každé ráno. Z hloubi duše se za svůj přečin stydím a omlouvám se. Už zase. Pořád se omlouvám. Za chvíli budu už jen prachbídnej červ někde u Vašich nohou... Já to tušila, že v tom vězel ten problém, ale už to nešlo vzít zpět. A pak to ještě moje intuice korunovala, že? Tou příjezdovkou. A to je asi ten diadém.

 

02.06.2019 19:42:13dát kritice tipsirup a lišaj

Romantická věc, zasnila jsem se... Celou neděli si to přebírám v hlavě. Moc se mi líbí ten zvukový kontrast v přesunu z hluku do ticha vyjádřený kupodivu synonymy /rušnými, hluk/ a to díky předložce "od". To mi přijde hodně originální, zvláštní, tak jiné.

Diadémy je překrásné slovo, vzpomněla jsem si na orichalky, které použil překladatel Cantos od Ezry Pounda /ve smyslu náušnice/. To slovo nikdy nezapomenu. Bylo v první básni a tak mě odrovnalo, že další básně jsem už nečetla.

A že dvojici vezme za ruku Karel Hynek, to je vážně dobrý! Usmívám se. A slibuju, že dneska si ten Máj přečtu. Já ještě nikdy, víš?  Ne, že bych byla takový diletant, ale ještě nikdy jsem nebyla v náladě hodné číst takovou věc. Jsem novicka, co se týče Máchy globálně. Dalas mi odvahu, chuť a touhu se na to podívat. Velké děkuji  ~£~

01.06.2019 19:56:48dát kritice tipzirkonia-leona

Samozřejmě ne. prostě se nezadařilo. Opravím.

01.06.2019 10:40:52dát kritice tipviollet_indigo

proč to "pé" není bold?  je v tom nějaký studijní záměr?

 

01.06.2019 08:59:31dát kritice tipzirkonia-leona

To je roztomilé, Zeledo. Mně se ovšem invence ztrácí potají i na jaře.

01.06.2019 00:35:18dát kritice tipzeleda

Pěkný akristichon. Taky jsem jich pár napsal. je fajn, že ses znovu objevila. 

 

Zima

Zima už táhne po kraji

Invence ztrácí se potají

Mráz leží na duši, těžko se píše

A múza odchází, po špičkách, tiše.

 

 Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.