Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+10 neviditelných
Prague Pride. Zápisník zpravodaje
datum / id11.08.2019 / 498184Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno194x
počet tipů9
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prague Pride. Zápisník zpravodaje

Začalo to krapáčkem

Prahu bere krapáček, teplý, srpnový jaksepatří. Ptáčci a andílci mu nastaví křidélka k očistě a k radosti. A ten teplý déšť padá do teplého průvodu, co jde Prahou. A kluci mu nastavují lulíky k očistě a radosti a holky se vášnivě líbají, protože věří na romantiku, které letní krapáček přeje.


Jak jsem měl vskutku namále. O zlé lesbičce

Pod tím srpnovým deštíkem připadaly mi lesbičky jako ptáčci, kteří se k sobě tisknou v něžné vzájemnosti. A protože mnohé z těch dívenek doma zanechaly nadbytečné svršky a vyšly si oděny jen do úsporných triček a šortek, pozoroval jsem je zvídavě jako první anatom.

Když jsem takto sledoval jednu s břichem nahým jako padlý sníh, náhle se mi dostalo varování: její doprovod, lesbička číslo dvě, do své nahatice prudce strčila, aby mi rychle zmizela z očí, a po mně vrhla nenávistný pohled. Nebýt o dvě hlavy menší, snad by se do mě i pustila. Nakonec mi to přišlo škoda, že její kuráž nedozrála až k násilí. Vždyť má-li na světě být násilí, ať má erotický motiv. 


Sovětské lesbičky

Z krapáčku náhle je liják. Lesbičky jsou mokré na kůži, a přesto svůj boj nevzdávají. Jako sovětské partyzánky šrapnelům hrdě nastavují svá prsa proudům vody. A některé u toho i tančí, neboť jistě byly i takové partyzánky, co tančily v dešti střel. A stále postupují Vperjod!, vždyť jsou ve válce. Až v zázemí Letné pokouří trochu tarase bulby, popijí čaj s rumem a zahřejí se něžnou láskou.


Vprostřed bitevního pole

Zastižen tím deštěm, zůstal jsem uprostřed bitevního pole. Z vozů tažených terénními toyotami útočí komanda mladíku, polonahých a šílených, vše okolo sestřelují balíčky duhových análních kondomů. A pak zase ty lesbičky s kuráží rudoarmějek.. Jedna útočila nahou zadnicí chlípně vypoulenou z těsných šortek, až jsem slyšel umíráček. A jak krásně zvonil! Všude hoří duhové ohně a já dopisuji tuto kapitolu válečného deníku, ještě živ.


V podzemí

Uchyluji se do podzemí. Stanice metra A je plná lidí. Ranění homofobové naříkají, jednomu krvácí jemnocit, druhému zas smysl pro pořádky, jinému z hrozivé rány vyhřezla naděje na srozumitelný svět, všichni chtějí zpátky do pohádky. Jedna žena pochoduje sem a tam a trhaně hýbá hlavou, dočista se z té pekelné vřavy tam nahoře zbláznila. Mezi raněnými chodí katolický kněz a ty nejubožejší pomazává lubrikačním gelem.


Pestrá Letná

A protože soused, vyrazil jsem poslechnout si trochu dobré hudby na letenskou pláň. A bylo to tam bezva. A tak jsem si říkal, proč někdo těmhle lidem mluví do jejich preferencí a způsobu zábavy?! A paradoxně nejvíce ti, co nikdy žádnou rodinu nezaložili a ani nezaloží, anebo ti, co ji měli a svým dílem rozbili, a pak – speciálně – panicové typu Duky, co si v životě ke kundě ani nečichli a chtěli by druhým kázat o správné sexualitě. 


Zárubek

A protože vydatně pršelo, pláň byla plná louží a bláta. A byl tam jeden, co skočil do kaluže a dupal v ní a černá voda stříkala do stran a on byl u vytržení jako nějaký čaroděj voodoo anebo jen obyčejný opilec z Libně a všichni uskakovali, a on proto do vody kopal, aby nikdo neunikl, a ta voda stříkala daleko, takže všichni už byli černí jako havíři, co právě vyfárali z dolu Zárubek.


Leopardí muž

A byl tam taky jeden a ten měl kožený širák, leopardí vestu a kožená tanga a jinak už nic neměl a chodil tou plání jako leopard stepí a hladově koukal na mladíky, podobně jako leopard kouká na gazely, a oni taky jako gazely chodili v hejnech a někteří ho provokovali a to on skoro vyrážel a snad by některého z nich i strhl. Takže to bylo na Letné toho podvečera jako na safari.   
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

12.08.2019 21:11:41dát kritice tipK3
redaktor prózy

Já okázalé průvody taky nemusím, ale je-li to o hrdosti, tak jim fandím. Každý by měl být hrdý na to, čím je. Pokud druhému neškodí.

12.08.2019 18:58:24dát kritice tipMovsar

Děkuju vám, přátelé. Tenhle karneval je o pestrosti, ať si říká kdo chce, co chce. Osobně jsem tam žádnou politiku nevnímal,, žádné vnucování postojů majoritě, nic, proč bych měl říct: ne, tomuhle tip nedám :-)

12.08.2019 13:44:33dát kritice tipAlegna

zápisky jak živé

12.08.2019 11:12:38dát kritice tipUmbratica

Já jsem sice paleokonzervativní, ale na druhé straně jsem velmi empatická, takže LGBT komunitě fandím. Okázalé průvody se mi nelíbí, ale na druhé straně : kdo tam nechce chodit, ten tam nechodí a já tam nechodím.

Za tohle tip dát nemohu.

12.08.2019 09:50:31dát kritice tipqíčala

Líbí se mi laskavost pohledu:) kdy autor ne se vším nastavovaným souhlasí, ale ve všem si dokáže najít to své - i kdyby na tom dešti měl stát tři hodiny ... :D

11.08.2019 16:51:20dát kritice tipMerxanta

Obdivuji Tvůj způsob psaní.

Vlastně jsem to nechtěla číst, nějakýho zpravodaje. Moc mě tyhle průvody neberou, ale smekám před Tvojí zásobou slov a stylem.

11.08.2019 15:15:09dát kritice tipqíčala

:)Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.