Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 429 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky (1. 8. 2019)

+1 neviditelných
Pan Tulypán publikuje
datum / id14.08.2019 / 498261Vytisknout |
autorPuškyn
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno155x
počet tipů3
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Pan Tulypán publikuje

 

 

Pan Tulypán byl internetový básník. Možná bych vám měl prozradit, že Pan Tulypán nebylo jeho pravé jméno, jednalo se o takzvaný nick, za který se básníci schovávají, aby unikli popularitě. A jako každý pitomec si myslel, že když v kytce vymění měkké i za tvrdé a přidá před to Pan, tak bude originální.

Pan Tulypán byl looser (čti looser a potom vlož do překladače), navíc zcela bez jakýchkoli náznaků ADHD, což ho diskvalifikovalo ze slušné společnosti neurotiků a podobných nadějných existencí. Byl dokonce takový ubožák, že na něj nešla ani klíšťata, raději dobrovolně volila hladovění, než pít krev z takového blbečka. Kdyby byl alespoň homosexuál, mohl by chodit na pochody, ale ten chudák byl bílý mladý heteráč, čili v současné době ta nejnižší forma života na Zemi.

Celé měsíce se snažil naplnit své poslání prací u McDonalda, druhé nejhůře placené práci na světě. Začal v oddělení kečupu a hořčice, kde natíral housky z obou stran zmíněnou směsí. Po dvou týdnech postoupil do oddělení okurek (bylo o metr vedle) a zodpovědně plnil potřené hamburgerové housky kolečkem okurky, vždy jedním. K masu ho zatím nepustili, to bylo pro opravdové fachmany, kam se propracujete nejdřív až tak po měsíci praxe.

Stejně však nebyl šťastný. Přišlo mu, že jeho tvůrčí práci (umísťoval okurky se skutečným uměleckým citem vždy trošku na stranu), zákazníci nechápali a většina z nich jeho dílo bez rozevření zkonzumovala. Po třech týdnech podal výpověď z finančních důvodů, protože dostat se na mizinu trvalo déle, než si myslel.

Nakonec začal psát básně, protože to je ta nejhůř placená práce na světě, po které v podstatě toužil. Obecně platí, že za první napsanou báseň nedostanete nic a za ty další taky nic. Není nad to, znát svou hodnotu. A proto psal jako divý a neměl z toho nikdy nic. Nyní je možná ta pravá chvíle, abychom si ukázali něco z jeho inspirativní tvorby:

 

Nezbyde nic,

Jen němý prach,

V soukolí Osudu…

 

Vnímavý čtenář si jistě povšiml, že toto veledílo zcela postrádá verš. Tedy pokud autor nepokládal ty tři tečky za posledním slovem za jakousi formu skrytého verše. Odborní kritici se okamžitě po publikování tohoto díla mohli přetrhnout v protichůdných recenzích. Jedni tvrdili, že jde o přelomové geniální dílo s nádechem debility, jiní si naopak stáli za tím, že se jedná o úplnou hovadinu s vizionářským přesahem do budoucnosti.

Zmatený Pan Tulypán sledoval reakce na svůj spontání výplod s němým úžasem. Nakonec spáchal sebevraždu nepochopením. Však už bylo na čase, začínal tíhnout k próze a to by byla teprve katastrofa.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

21.08.2019 12:43:37dát kritice tipLakrov
redaktor prózy

 ...že na něj nešly ani klíšťata... ## nešla (když už v daší části věty je tvar slovesa správný).  Jinak je to celkem výstižná satira "ze současnosti mládeže".

20.08.2019 15:21:19dát kritice tipvk
redaktor poezie

Nevím, co to má sdělit, ale určite má význam to psát.

17.08.2019 07:15:12dát kritice tipAbelquin

Konečně něco, co se tu dát číst, nechceš to publikovat? Kdyžtak se ozvi do zpráv... :-)

15.08.2019 10:24:23dát kritice tipR. L.
Kámo, ty Jsi fakt pako...
14.08.2019 15:34:48dát kritice tiphrůzy dětství

Puškyne, ty jsi pýča. A chvilkama i větší než já, a že já jsem dost velká pýča.

14.08.2019 14:39:31dát kritice tipOstrich

Skoro jsem se zasmál :-)

14.08.2019 08:27:44dát kritice tipK3
redaktor prózy

Nevím, co to má sdělit, jaký to má vůbec význam to psát.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.