Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 429 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky (1. 8. 2019)

+2 neviditelných
Báječná hovada se šlehačkovým krémem
datum / id15.08.2019 / 498297Vytisknout |
autorPuškyn
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno140x
počet tipů2
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Báječná hovada se šlehačkovým krémem

 

 

Být slušným člověkem se vám v žádném případě nevyplatí. Věřte mi, zkoušel jsem to. Pokud jste se tedy narodili jako ortodoxní slušňáci, musíte na sobě pořádně zapracovat, abyste se toho prokletí zbavili. Slušní a poctiví lidé vždy umírají v chudobě, po životě plném smutku, utrpení a otročení na hovada. Skutečně to chcete? Jestli ne, tak vám nyní stručně vysvětlím, jak na to.

Osobně jsem našel správnou cestu díky své mamince už v pěti letech. Od narození mi říkala: „Jeníčku, trápíš mě! Nesmí z tebe vyrůst stejné intoušské hovado, jako tvůj táta, nechceš se stát jeřábníkem, nebo alespoň pomocným dělníkem v ocelárně?“

„Táta,“ vykřikl jsem radostně. „Kde je táta?“

„Tvůj táta je spisovatel, Jeníčku!“ opáčila maminka. „Nevím, kde právě je. Podle mě to neví ani on!“

Tehdy jsem pochopil, že být spisovatelem je super a požádal jsem maminku o šlehačkový krém.

Svůj osobní růst jsem začal naplňovat hned v první třídě a přemluvil svého nejlepšího kamaráda, aby se mnou vyměnil svůj nový tablet za banán. Vysvětlil jsem mu, že jsem spisovatel a on má hlad. Jeho pozdější pláč mi pak zněl do uší jako rajská hudba. Třídní učitelka okamžitě vše pochopila a udělala ze mě předsedu třídy. Stejně jsem ji udal na Školský úřad, že krade svačiny, aby byla sranda.

Je důležité zvýšit počet spisovatelů ve společnosti, celá společnost tím automaticky kvalitativně vzroste. Řadoví občané to nechápou a v šest ráno běží na tramvaj, aby mohli v Kauflandu od sedmi naplňovat regály prošlým zbožím, ale spisovatelé moc dobře vědí, že mnohem lepší je vstávat až v deset a po sedmičce vína napsat. I ten čas u toho mnohem lépe ubíhá.

Nyní, po letech zdokonalování, kdy mi vyšlo pět knih, kandiduji do Senátu, tam se spisovatelé uplatní nejlépe. Je to skvělé vetovat, nebo naopak schvalovat zákony, které jsou vám stejně u prdele, jen tak podle momentální nálady. A toho šlehačkového krému, co vám život senátora přináší, ani ho nestačíte celý sníst.

Prostě jen užíváte života, dokud to jde, vždyť sloužíte společnosti! A hlavně ždímejte ty tupé pracující občany, kteří jsou tady jenom proto, aby na vás makali. Stejně si nic jiného nezaslouží!
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

16.09.2019 18:15:56dát kritice tipBystroočko

Ha, ha! Dobrý podpich.

15.08.2019 17:42:04dát kritice tipHrušková

*

15.08.2019 14:53:07dát kritice tipK3
redaktor prózy

Svět není černobílý. Nevěřím tomu. Číší z toho zatrpklost.

15.08.2019 11:36:25dát kritice tipR. L.
Zase ne zcela dobře. Jak jsou rozvrženy síly, které vládnou, je přece nad slunce jasné, že to vyhovuje jistým skupinám, který si pohyb jiným směrem nepřejí, protože je jim takhle dobře a ten nový pořádek by je spláchnul zcela jistě do propadliště dějin. Ne náhodou si šlechta za krále, až na výjimku Jiřího z Poděbrad, zvolila vždy "někoho", aby si mohla dělat, co chtěla. To někoho v uvozovkách snad každý pochopí, jak je to s IQ... Hele nezkoušejte to na mě, má dnes již nežijící matka učila dějepis...
15.08.2019 11:24:22dát kritice tipUmbratica

Dost se stydím za to, že nám vládne kupčík - oligarcha. Dostali jsme se tak na úroveň Kyrgyzstánu nebo Ukrajiny za Porošenka. Je ale náš pan předseda rozpoznatelný na první pohled ? Ne - mluví několika světovými jazyky a skvěle dokáže komunikovat s lidem. To pan prezident má k diskutovanému termínu blíže, ale i tak si udržuje popularitu šedesát procent. Jde o to umět v tom chodit. 

15.08.2019 11:15:13dát kritice tipqíčala

 Um nesouhlasím, znám několik velice úspěšných a zámožných hovad, která se tím netají, když nejsi na stejné šprušli žebříku ... ale opovaž se k nim tak chovat! Sejmou tě, ať jsi na jakékoliv šprušli ... :) Vždycky nejistím, kdy to bude ... :D

15.08.2019 11:07:54dát kritice tipUmbratica

To, co píšeš je naprostý nesmysl. Hovada v dnešní době moc šancí nemají. Uplatnila se spíše v dobách minulých, kdy jim šlechtický původ nebo stranická legitimace a funkce umožňovaly chovat se hovadsky. Dnes musejí být úspěšná hovada maskovaná, chovat se vybraně a slušně a zlo páchat tak sofistikovaně, že se to nedá dokázat.

15.08.2019 08:00:02dát kritice tipR. L.
Hele docela možná o.k., nepřátele nepotřebuji, ale v okamžiku, kdy si dáš provokativní přezdívku Puškyn, tak mi tam chybí ještě větší invence a už Jsi tam, o čem tu píšeš...


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.