Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 429 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky (1. 8. 2019)

+10 neviditelných
O Koblížkovi
datum / id18.08.2019 / 498416Vytisknout |
autorPuškyn
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno74x
počet tipů3
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
O Koblížkovi

 

Mladá islámská disidentka a feministka Osra měla pouhých dvanáct let a ještě mnohem víc ideálů. Moc dobře si uvědomovala, že žít v zemi, kde tě znásilní vlastní strejda a ještě dostane od zbytku rodiny hobla, není úplně v pořádku. Proto napsala pohádku, která vyjadřovala její vnitřní naivní touhu po svržení režimu. Ta by měla přijít odněkud zvenku (sama nevěděla odkud), protože v její společnosti vůle ke změně zatím nenastala.

 

„Malý voňavý Koblížek, plněný jahodovou marmeládou a posypaný cukrem, byl vyroben ve vojenské továrně na smrtící zbraně, v oddělení letálních nanotechnologií. Po celém obvodu, (v tom světlém proužku), měl okem neviditelné střílny pro nano-torpéda napuštěné kyanidem. Marmeládová náplň ve středu vraždícího Koblížku byla v podstatě plastickou trhavinou s jahodovou příchutí, spouštějící se kousnutím. Obsahoval také mikroturbínu, autopilota a gyroskop. Tento Koblížek byl určen pro likvidaci prezidenta Islámského státu.

Prezident Islámského státu vstával ráno kolem osmé a výstřelem z brokovnice do svého stávajícího komorníka přivolal a současně i jmenoval nového komorníka. Ten mu pak jako obvykle přinesl na snídani jeho oblíbené krysí hamburgery a pist-acetonovou Kolu. Jediná změna byla v neděli, to si státník navíc dopřával čerstvý Koblížek s jahodovou náplní.

Všímavější děti by nyní mohly namítnout, že žádný Islámský stát neexistuje, že je to jen výmysl protiarabské koalice, aby měly záminku legálně napadat země v této oblasti, ale to mám logický protiargument: „Už máte hotové úkoly? Jak to že ne! A co uklizený pokoj? Tak šup, ať je to do večeře hotovo!“

Vraždící Koblížek se vznesl ze své základny v sobotu večer a během noci přeletěl Atlantik. Všímavější děti by mohly opět namítnout, že do tělesa Koblížku se nemůže vejít dostatek paliva na přelet oceánu, ale na to mám další logický protiargument: „Už máte ty úkoly?“ Na to už děti většinou nedokážou odpovědět a rozbrečí se.

Vraždící Koblížek dosedl na prezidentský stůl v sedm hodin ráno. Prezident se do něj po probuzení s chutí zakousl a hned nato explodoval. Celá akce stála sedmdesát milionů dolarů a byla hlasitě oslavována v tisku. Ve čtvrt na devět byl jmenován další prezident.“

 

Za tuto pohádku byla mladá dvanáctiletá a těhotná islámská disidentka Osra zastřelena. Čest její ho památce, řekl by jistě dojatý čtenář, ale jelikož jisté aspekty rodinné pospolitosti muslimských komunit lákají i místní strejdy, pozdržíme se dalších komentářů.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

18.08.2019 09:52:10dát kritice tipqíčala

:D Koblížek forever! ... to by donat nedokázalKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.