Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 429 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky (1. 8. 2019)

+1 neviditelných
Záblesk geniality
datum / id21.08.2019 / 498531Vytisknout |
autorPuškyn
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno87x
počet tipů3
v oblíbených1x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Záblesk geniality

 

Odborníci tvrdí, že záblesky geniality jsou náhlým výbuchem nashromážděných původních myšlenek, které vrhají zcela nové světlo na dosavadní chápání v dané oblasti. Tím „odborníci tvrdí“, bylo míněno, že mě to ráno napadlo u snídaně. Přesto to tak nějak bude.

Arnošt Kulihrach byl geniální básník. V jiných oblastech geniální nebyl, ale to po géniích nikdo nechce. Jak by to vypadalo, číst například o Einsteinovi, že se ráno geniálně probudil, potom si geniálně namazal rohlík a s neskutečnou genialitou ho i snědl. Další jeho akce na záchodě bych už vůbec nerozebíral, tam bychom genialitu hledali rozhodně velmi obtížně. Nám úplně postačí, že potom se sedl ke stolu a rozpracoval základy teorie relativity.

Arnošt byl na tom podobně. V mnoha ohledech to byl neskutečný hňup, ale básně z něj tryskaly téměř samy. Miloval volný verš a to v minimalistické formě. Čtenáři minimalistickou formu milují, proto měl neskutečné množství příznivců. Jako příklad bych uvedl jednu z jeho nejpůsobivějších básní:

 

Noční obloha

 

Svit hvězd

Toť pihy noci

 

Za toto veledílo dostal 38 tipů a 2 výběry. V komentářích se objevovaly slova jako úžasné, dokonalé, skvělé a výstižné. O Arnoštově genialitě svědčí i fakt, že mu sepsání celé básně trvalo zhruba 30 sekund, jaký důkaz geniality chcete víc. Homér psal svou Odysseu dva roky (má trapných 24 zpěvů) a vsadím se, že na Písmáku by nedostala ani jeden tip, natož výběr. Jakmile totiž publikujete něco nad čtyři řádky, nikdo se nebude obtěžovat čtením a napíše vám:

 

Sorry, it´s long, baby…

 

A proto každému radím, pokud chcete být úspěšným básníkem moderní doby, buďte jako Arnošt. Nepouštějte se do větších akcí, tři řádky těm pacientům stačí. Hlavně se to nesmí rýmovat a dávat jakýkoli smysl. Někdo by se v tom mohl začít šťourat a co pak…

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

14.09.2019 09:12:04dát kritice tipR. L.

Někdo se namích - - -Jiný má ve tváři smích.Určitě navíc plný pih...Následek výbuchu 'perseidů' tvých./*****

  R. L. 
23.08.2019 05:54:17dát kritice tipCalifornia Memory

:)))   to mi ještě nikdo nenapsal!

22.08.2019 06:22:33dát kritice tipBuchárek

Ha, jako nevyvolený výběry rozdávat nesmím. Tak půjdeš do oblíbených. A na tři dny minimálně. Však mi tě přivedeme k rozumu, panááčku.

22.08.2019 06:20:24dát kritice tipBuchárek

Ztrestám tě tipem, ztrestám tě neredaktorským výběrem! A tumáš, tumáš! Však ty se to odnaučíš, tydlencty kecy na druhý, přitom nevyřešenýho sebe samýho. Tumáš, ty... kulihrachu hranatá.

21.08.2019 22:38:34dát kritice tipK3
redaktor prózy

Není škoda času se tím vůbec zabývat? Je tak důležíté koik má ten druhý tipů. V tomhle se tu absolutní spravedlnosti nikdy nedovoláš, protože to ani není možné:). To bychom si museli všichni všechno závidět. Vždyď je to hra. Kvalitu textu by si měl každý v první řadě dokázat odhadnout sám. Myslím samozřejmě toho, kdo už nějaký čas píše.

21.08.2019 21:20:25dát kritice tipqíčala

a pointa? :) Je jasné, že se moc nečte, doba je rychlá ... no a dál? :DKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.