Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 429 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky (1. 8. 2019)

+2 neviditelných
Zhudebnělá krása
datum / id22.08.2019 / 498542Vytisknout |
autorPuškyn
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno111x
počet tipů6
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Zhudebnělá krása

 

„Tohle je Kamila, autorka písní a zhudebnělých textů,“ představil svou přítelkyni ostatním intelektuálům regionálně slavný bubeník Milan Puštík, známý taktéž pod přezdívkou Satan. Vlasatý Satan bubnoval v místní metalové skupině Poměnkátor a měl potetované obě ruce záhrobními tématy. Jinak to ale byl moc hodný člověk, se sklony k infantilní filantropii.

„Kamilo, tak nám něco zazpívej,“ vyzval ji kytarista Smrťák, vlastním jménem Aleš Ticháček. To je dost nefér výzva, protože většina vlastní tvorby předvedená bez přípravy a hudebního doprovodu působí vždy úděsně. Pak nechal za všeobecného přítmí rockového klubu kolovat svou šlukovku.

„Snad bych mohla zkusit jednu ze svých posledních,“ nechala se nachytat naivní Kamila. „Ale nevím, jestli se vám bude líbit,“ dodala nesměle při pohledu na jejich kožené bundy s obrácenými kříži. Pak nerozumně spustila:

 

Zurčí potok potají,

plny smíchu oblázky klopýtají.

Život plyne, usedá,

Svěží voda tělu radost dodává.

 

„Ty vole, to je brutální!“ vykřikl Smrťák. „Můžeme to nahrát?“ a začal se rozhlížet kolem s výrazem šibala.

„Já to tedy rozhodně nahrát nechci,“ nepochopil srandu baskytariska Black, vždy trošku pomalejší. „Vždyť je to sračka,“ dodal necitlivě, protože už měl naváto.

„Hle brzdi, kámo,“ pokoušel se ho zchladit za smíchu Smrťáka Satan. „Kamila je moje holka!“

„Mě je jedno, čí je to holka,“ pokračoval natvrdlý Black. „Kariéru máme postavenou na těžkém satanizmu, žádné oblázky se nepřipouštějí!“

„Já z vás jednou umřu!“ řičel smíchy Smrťák. „Vždyť si jen děláme srandu, nic osobního!“ Potom se všichni asi deset minut smáli a hulili.

„A kde je vlastně Kamila?“ zeptal se po chvíli všeobecné zábavy Satan.

„Těžko říct,“ prohlásil Black. „Dej si ještě čouda…“

Druhý den ráno našli Kamilu pod jezem v Odře. Natolik silně věřila svým veršům, že si do toho potůčku pro tu radost skočila.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

29.08.2019 11:22:14dát kritice tipLakrov
redaktor prózy

Zhudebnělá krása Puškyn Střet "světů", zachycený v celé své hrubosti v tom spatřuji  a předpokládaje nadsázku dávám  tip.  

23.08.2019 05:49:14dát kritice tipCalifornia Memory

Vidím, že je vážně třeba zabít Sekala :)

22.08.2019 11:14:43dát kritice tipBuchárek

Myslím, že utopit se v Odře a v Čechách lze jen těžko. Vyplývá z toho, že mluvíš o stavu kultury v POlsku. To mě uklidňuje, už jsem měl o nás strach.

22.08.2019 11:14:26dát kritice tipUmbratica

Škoda toho brutálního konce. Jinak mě to docela bavilo. Copak nevíš,že blackmetal má strašně blízko k dada ? Ten konec by byl v realitě velmi veselý. Ale pobavil jsi mne, Alexandře Sergejeviči a tak ti tip dám.

22.08.2019 10:58:03dát kritice tipqíčala

:) ten konec je krásnejKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.