Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 429 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky (1. 8. 2019)

+10 neviditelných
Adalbert Kulišák
datum / id04.09.2019 / 498918Vytisknout |
autorPuškyn
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno51x
počet tipů3
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Adalbert Kulišák

 

Excentrický nakladatel Adalbert Kulišák sestavoval ediční plán zásadně podle vzhledu spisovatelů. Jejich výplody se ani nenamáhal číst, stejně to bylo všechno na jedno brdo. Začínající nadějné bardy si zval vždy na kafíčko a lehce si je otestoval. Jakmile někdo vzhledem vypadal nad třicet let, většinou ho vypakoval po dopití zdvořilostního kafíčka. Ty mladší si rozdělil na sexuální otrokyně a slouhy.

Táhlo mu na padesát, ale to mu vůbec nevadilo. Mladé dívky se můžou přetrhnout, aby se nakladatelům zalíbily. Stačilo jim slíbit vydání tisíce kusů v nejbližším nákladu a o víkendu je měl v posteli. S mužskými spisovateli to bylo složitější. Nakladatel Kulišák totiž stavěl chatu a potřeboval vozit písek, míchat maltu a podobné lahůdky. Jenomže spisovatelé bývají neduživí, a jelikož už na jeho rozestavěnou chatu jen v posledním měsíci musela dvakrát přijet záchranka ke kolabujícímu intelektuálovi, Policie se o něj začala zajímat.

Nakonec se mu obě jeho vášně vymstily najednou. Díky velice promyšlenému triku nalákal na svou chatu sedmnáctiletou Magdu, které slíbil vydat její básnickou sbírku a současně dvacetiletého filozofa Jirku, který měl za vydání svých úvah složit dva náklaďáky nehašeného vápna, které měl hned začít hasit v kádi pod oknem.

Vilný Adalbert však netušil, že Jirka Magdu tajně miluje. A když se jí pokoušel v rozestavěné ložnici zlehka znásilnit na kanapi, Jirka to oknem zahlédl. A když Magda vyběhla z pokoje, rozrušený Jirka máchl přes okno lžící hašeného vápna po nahém Kulišákovi. Zasáhl ho přímo mezi nohy, takže záchranka musela tento měsíc přijet potřetí.

Adalbert Kulišák už není nakladatel. V jeho brandži je velice důležité udržet si image a jakmile se mezi jeho kolegy rozšířila tato historka, musel své nakladatelství zavřít, jelikož na tak tvrdé podnikání prostě už neměl koule.

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

K tomuto dílu není zatím žádný komentář.

Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.