Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 432 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+5 neviditelných
Jak Láďa postavil most
datum / id10.09.2019 / 499067Vytisknout |
autorMyslivec Luboš, 73Kg, 174cm,mušství 17cm
kategoriePovídky
zobrazeno151x
počet tipů3
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Jak Láďa postavil most
Ahoj muži, ženy, holky, kluci a i vnuci. S mým nejlepším kamarádem Láďou to máme odjakživa tak, že já jsem spíš na vynálezy a nápady a Láďa je na boj, taktiku plus zákopovou válku. Mně to šlo vždy lépe se šroubovákem, jemu s bajonetem. V minulosti byly ovšem okamžiky, kdy i Láďa vynalézal a moc pěkně mu to šlo. Například tenkrát když jsme s československou legií táhli ze SSSR na Říši. Táhli jsme a táhli a šlo nám to moc pěkně, protože už bylo jasné, že zlí Němci nemůžou vyhrát. Hnali jsme je před sebou pomocí tanků a oni nám pouze z dálky hrozili, občas někdo hodil kamenem nebo drnem, protože jim docházela munice. A jak jsme tak táhli, tak jsme najednou dotáhli k takové ohromné propasti. Zastavili jsme tanky a začali přemýšlet, co dál. Náš velitel muž kapitán Prichoďko řekl: Tohle než objedeme, tak nám úplně všichni Němci utečou. Já jsem se podrbal za uchem a řekl: A co kdyby nám ženisté přes tu propast postavili nějaký most? Kapitán Prichoďko řekl: A z čeho asi tak? Já jsem ukázal kolem dokola na stromečky a keříky a řekl: Z přírodnin. Kapitán Prichoďko řekl: Kemrň, kdy vy dostanete rozum. Vtom se přihlásil Láďa a řekl: Pane kapitáne, já ten most postavím, nechejte to na mě. Ať si muži vojáci zatím dají válečnou přestávku, snědí svačiny a vypíjí pytlíkové čaje, já se o všechno postarám. Kapitán řekl: Tak jo. Láďa se pustil do práce a bylo to moc neuvěřitelné. Chytal prchající Němce, z bojových bagančat jim vytahoval esesmanské tkaničky a těmi tkaničkami k sobě Němce svazoval. Za hodinu jich k sobě svázal ohromné množství. Pak to všechno popadl, přehodil přes propast, Němce na okrajích zajistil dřevěnými kolíky a bylo to. Vykřikl jsem: Láďo, ty jsi vynalezl a postavil úžasný most německého typu. Láďa řekl: Jo. Kapitán Prichoďko Láďu poplácal po rameni a řekl: Láďo, ty jsi ale šikula. Za to po válce dostaneš válečný kříž nebo rovnou dva. Já na to osobně dohlédnu. Pak jsme nasedli do tanků, nastartovali a začali most přejíždět. Trochu jsem se bál, že Němci pod vahou sovětských tanků prasknou, ale drželi, pouze se trochu prověsili a moc hlasitě úpěli: Hilfe hilfe au au! Když po mostu přejel poslední tank, Láďa vytáhl kolíky, most sbalil do velikého klubka a přivázal k jednomu obrněnému transportéru, abychom ho mohli použít v případě objevení další propasti. Most nám vydržel dlouhou dobu, ale museli jsme ho odevzdat u prvního zajateckého tábora, protože tam ho náhodou uviděla místní sovětská paní ředitelka a moc se zlobila. Říkala, že dělat mosty z Německých zajatců se nesmí, protože potom špatně těží uhlí a železnou rudu. Vyšetřovala, čí to byl nápad, ale my jsme všichni mlčeli a nic neřekli. Tak teď už víte, že nejen já ale i Láďa umí vynalézat. Jde mu to moc dobře, ale má velmi velkou spotřebu Němců, tak to není příliš ekonomické. Ahoj!Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

06.11.2019 15:32:20dát kritice tipProsecký

Gora má pravdu, proč to nemá odstavce? Žeč ty jsi u vás ve smíšené jednotřídce chyběl, když se ve slohu probíraly?

10.09.2019 17:05:07dát kritice tipysslandia

zatial nedočítané, ale som rada, že si sa "vzmužol" z prachu a si tu späť.

10.09.2019 13:48:40dát kritice tipMyslivec Luboš, 73Kg, 174cm,mušství 17cm
Když já mám pořád velmi moc zablokované pípé, Olda mi ho ještě nestačil odblokovat. Bez toho pípé, co nevím, co to vlastně je, nefunguje takový ten okénkový vynález na monitoru, kde se dají dělat bloky textu a podobné věci. Až to půjde, tak to opravím. Ahoj!
10.09.2019 13:26:37dát kritice tipSilene

Jo, a text v jediném bloku, to bude asi jakože nějakej zajateckej moták anebo prachsprostá Kulhavcova zákeřnost. Schválně se tvářej, že náš šikovný a vynalézavý Luboš neumí s editorem.

Fuj, to je napínavý!

10.09.2019 13:21:28dát kritice tipSilene

Přírodniny mě taky rozsekaly.

10.09.2019 11:52:43dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Poněkud drsné, ale jako humor fajn. Přírodniny, hm...

Proč je ten text ve jednom chumlu?Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.