Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 434 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+19 neviditelných
Hledat Lásku?
datum / id14.09.2019 / 499173Vytisknout |
autorBenetka
kategorieMIMODalší dílo autora
zobrazeno174x
počet tipů6
v oblíbených2x
Prolog

Hledat Lásku?


Nesmysl - říká rozum.


Směšné - tvrdí hrdost.


Riskantní - brání se zkušenost.


ALE...!


SAMOTA MĚ ZABÍJÍ,


ŠEPTÁ SRDCE...

Hledat Lásku?

Všude kolem nás je nekonečně mnoho nekonečných vjemů.Vnímáme minimálně pěti smysly vše co nám život přichystá.Ten masochista?

Ale abych byl konkrétní,tak snad už ani nestačím vnímat kolik že různých životních mouder lze dohledat.Ať už pocházejí z úst "věčných",jako například od Pana Wericha s jeho nekonečným bojem s blbci,nebo jen prostě z úst stovek lidí anonymních.Naposled mě zaujalo následující:

Neexistují náhodná setkání!

Každý člověk v našem životě je buď

TESTEM

TRESTEM

nebo DAREM...

Obratem jsem začal přemýšlet o Tobě,mému srdci milá.O tom,že lidi ve svém životě nepotkáváme náhodou jsem už slyšel.Ale to rozdělení na tři kategorie je pro mě nové.A tak Ty,KRÁSKO,jsi pro mě testem,trestem,či darem?A víš Ty k čemu jsem - konečně,ve svých letech! - dospěl?  :D Já myslím,a tedy jsem,a nemůže tomu býti jinak,než že jsi pro mne 3v1 (čti: tři v jednom!:) 

Včera,když jsem za Tebou přišel oděn v tričko s krátkým rukávem a kraťasy,Ty jsi seděla v riflích a ve vaťáku.To snad nemyslíš vážně,řekl jsem Ti - opravdu vaťák?!Ale veď mi je strašná zima! Ach Bože,Lásko!Tolik bych Tě chtěl obejmout a zahřát!A to je součást toho TESTU.Je to test kolik toho s Tebou dokáži vydržet a snést.Test,jak se umím ovládat.A přetvařovat.A hrát svou roli.A nevypadnout z ní.Test,kolik marnosti,bolu a nerealizovatelných představ si dokáži prožít.Až na dřeň.A zároveň jsi TRESTEM.Každý den si musím připomínat co jsem všechno měl a o co jsem vlastní hloupostí přišel.Když se na Tebe podívám vidím zároveň i svou bývalou ženu.Možná nebyla až taková kráska jako Ty,ale jinak hezká a moc milá holka.Obětavá,kreativní,a tolik tolik trpělivá. A jak mě milovala! Ach Bože! A já...? Jak se mám pojmenovat?! Postačí,když řeknu BLOUD? Možná,snad... A samozřejmě jsi i mým DAREM. Snad dokonce i z nebes?! :) Darem,že ještě dokáži mít rád a milovat,že na světě jsou stále věci pro které stojí za to žít a jenom tak,jenom tak prostě být!Darem,že na světě ještě nezemřela krása.Ona krása kterou dal Botticelli do Zrození Venuše,Michelangelo do svého Davida a Skácel do svých básní.

Ach ano.Jsi můj TEST i TREST i DAR.

Jsi mé VŠECHNO.

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

17.09.2019 19:59:09dát kritice tipBenetka

Děkuji Vám všem! :)

17.09.2019 16:58:40dát kritice tipDN

Opravdu krásné a citlivě podané. Čte se to samo. :)

15.09.2019 00:04:461 tipů dát kritice tipplátno a nech plavat

Ale ano, jsou takoví a andělská křídla zdaleka nevlastní. Je důležité je umět vidět. A taky je potřeba jim jít naproti. Oni jsou skromní, vlezlost není jejich hobby. (Někdy je to ale nutnost :)

14.09.2019 23:09:441 tipů dát kritice tipEternitas

Hluboce krásná zpověď, Benetko! stojím při tobě...

14.09.2019 23:04:48dát kritice tipČudla

/*

14.09.2019 21:16:22dát kritice tipBenetka

POŽEHNÁNÍ. Ano.Ale to snad ani nemůžou být lidé co žehnají.To musí být ANDĚLÉ.

14.09.2019 20:57:551 tipů dát kritice tipplátno a nech plavat

Nehodnotím, to mi nepřísluší...

A co POŽEHNÁNÍ? Ještě cítím, že kromě testů, trestů a darů, které přijmeš k sobě, do svého paláce, taky existují lidé, kteří prostě jen žehnají? Možná ale patří do ostatních kategorií...podle toho jak žehnají a kdy..?Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.