Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 430 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+10 neviditelných
Andělské ženy a démon – Část první – 1. epizoda
datum / id15.09.2019 / 499179Vytisknout |
autorkvaj
kategoriePróza na pokračování
zobrazeno96x
počet tipů2
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

Obnovený text

Andělské ženy a démon – Část první – 1. epizodaNázory čtenářů (Zobrazit smazané)

16.09.2019 08:40:47dát kritice tipkvaj
redaktor prózy

Ahoj, Majko, děkuji. Lichotit mi můžeš, tím nic nezkazíš. Jsem totiž starý, ješitný chlap.

Pokud jde o bisexualitu, nadokážu odborně posoudit, jak to s ní je. Nicméně - můj dávný spolužák dělal po střední škole kulisáka a pak rekvizitáře v ND, občas jsem za ním chodil, protože mě to prostředí zajímalo. A tam se pohybovali baleťáci, kteří se chovali bisexuálně a mluvili o tom jako o housce na krámě. Konečně jedna moje dcera žila napřed s holkou, pak s chlapem a teď zase s holkou.  Možná je to s tím druhým pohlavím, než je člověk orientován, skutečně jen hra, hledání, přetvářeka, dodal bych ještě experiment, avšak ta malířka Marta z příběhu je přece jako strvořená k tomu, aby si hrála a experimetovala, hledala.

16.09.2019 08:27:40dát kritice tipkvaj
redaktor prózy

Děkuji, Jardo. Pokusím se s tím ji/jí něco udělat.

16.09.2019 08:26:56dát kritice tipkvaj
redaktor prózy

Ahoj Irenko, pokud jde o roztahaný text, není to moje vina. Nebylo mým záměrem, aby za každým odstavečkem a přímou řečí byla mezera. Způsobil to asi zdejší systém a já nevím, jak změnit řádkování.

Jasně, že je ti to povědomé, je to obnovený text, jak předesílám v prologu. Je ale také dobře, že si nevybavuješ detaily. Tvou připomínku jsm akceptoval.

Děkuji.

16.09.2019 08:19:26dát kritice tipkvaj
redaktor prózy

Ahoj, Karle, je pravda, že jsem do Písmáku dlouho nic nevložil, ani nic neokomentoval. Na začátku léta mi však umřela maminka, a takže jsem napřed neměl chuť nic tvořit ani číst, navíc jsem musel psát knížku o Kbelích (na kšeft) a pak jsme rovněž celé léto někam jezdili s vnoučkem.

K "Andělským ženám". Jako snobka se může jevit hlavně malířka Marta, ale o tu v příběhu až tolik nepůjde. Nop se v této epizodě jen přizpůsobil situaci. Hlavní postava Nop má snad některé mé rysy a zasazuji ho do prostředí, které znám, ale jeho život, jak se později ukáže, se tomu mému podobá málo. Dost důležitou roli tam bude hrát onen "démon" avizovaný v titulku (není to Nop sám). Je to tak, že z větší části vymyšlené příběhy a postavy (mají jisté črty živých lidí) instaluji do některých reálných kulis, jevů a událostí. Zjistil jsem ale, že se postavy (bude jich na scéně ještě celá řada) jaksi vymykají mým záměrům a představám a žijí si své vlastní životy.

Děkuji.    

15.09.2019 16:55:391 tipů dát kritice tipplátno a nech plavat

líbilo se mi to s tou inspirací ;) andělská je ovšem velký upgrade!! /Bála bych se použít, abych nebyla obviněna z lichocení.

Jinak k bisexualitě mám technickou poznámku. Je to prý jen akademický pojem. Člověk má jen jednu jedinou orientaci. Sex s tím druhým pohlavím je nutnost nebo hra nebo hledání nebo přetvářka atd. Takže to by chtělo asi upřesnit.

A svlíkací panenka.

15.09.2019 15:59:561 tipů dát kritice tiprevírník

Jsem na tom jako K3 - možná budu číst dál. Akorát bych prosil, je-li možné (ne kvůli mně!), sjednotit příště zájmena ji/jí, kam které patří. Ty chyby ruší ve čtení. Nemá to ovšem žádný vliv na můj pohled na kvalitu textu.

15.09.2019 11:03:081 tipů dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Je mi povědomé, uvítala bych malinko menší písmena, roztahaný text se mi nečte nejlíp... podobné pocity, jako Karel, ze "snobárny", ale zvědavost nutí k přečtení /detaily z minule si již nevybavuji:-)/

tady bych dala místo krátce střižená - nakrátko zastřižená řekla černovlasá, krátce střižená Marta.

 za to zvlášť že stojím Martě zato, 

15.09.2019 09:51:561 tipů dát kritice tipK3
redaktor prózy

Ahoj, zrovnu tuhle jsem si říkal, co je s tebou.

Ač dlouhé, přečetl jsem. A možná budu číst dál, uvidím co se z toho vyklube, a jestli budu mít čas. První, snobské postavy mi zprvu moc sympatické nebyly. Ale umělěcké prostředí a ti dva na konci vzbouzí zvědavost. Napadlo mě, jestli pan Nop nejsi tak trochu ty sám. Vlastně by to bylo tak trochu přirozené, každý se víceméně odráží ve svých postavaách... T.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.