Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 442 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Vlasy
datum / id15.09.2019 / 499191Vytisknout |
autorJanet80
kategorieVázané veršeDalší dílo autora
zobrazeno170x
počet tipů1
v oblíbených0x
Prolog

Předposlední básnička z mých zásob, kterou jsem se sem rozhodla vložit.

Vlasy

Magickou silou nadané,

ve starých bájích zůstaly,

ztratily kouzlo žádané,

život si pestrý nechaly.

 

V poledním slunci zářící,

májovým deštěm zmáčené,

v sílícím větru vlající,

hořkými slzami skrápěné.

 

Po ránu leckde trčící,

zpod nůžek na zem házené,

bolestí svědci mlčící,

laskavou rukou hlazené.

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

19.09.2019 08:36:171 tipů dát kritice tipUmbratica

Já mám s redakcí problém od prvního okamžiku, co jsem se tady objevila. Ale máš pravdu : není vhodné to tahat do kritik.

16.09.2019 21:17:23dát kritice tipJanet80

Děkuji za komentář.  S kritikou týkající se samotné básničky nemám žádný problém. Ale nějak nerozumím tomu, proč máš potřebu opakovaně v komentářích pod mými básničkami řešit redakci. Vypadá to, že máš aktuálně s redakcí nějaký problém, ale s tím já nemám nic společného.

16.09.2019 09:56:22dát kritice tipUmbratica

Mně se na té básničce líbí to, o co tobě asi nešlo.. Jsou v ní totiž pouze gramatické rýmy. Mně samotnou by něco takového ani nenapadlo napsat, ale když si tvou báseň čtu, říkám si, že bych tohle taky mohla zkusit...

Psát báseň o vlasech - to není špatný nápad, také téma Samsonových vlasů je zajímavý nápad, ale zpracování těch nápadů je zatím velmi neumělé..  Například verš " život si pestrý nechaly"  zní tak nějak neurčitě a mnohoslibně, ale nic se za ním neskrývá.  Je škoda zapomenout na určité nápady jen proto, že je člověk neumí zpracovat.  Chtělo by to zkoušet další verze básničky, dokud se to nezlepší třeba na pět tipů.Vím, že sleduješ hlavně díla, která dostala výběr redakce. Zatím máš k výběrům ještě strašně daleko.   

16.09.2019 00:02:35dát kritice tipJanet80

Děkuji za zpětnou vazbu. Možná si mi úplně nepovedlo vyjádřit moje pocity "za básničkou". Inspirací pro mě byly moje vlasy, u kterých mám často pocit, že si žijí vlastním životem:).

15.09.2019 20:09:232 tipů dát kritice tipKarpatský knihomoľ
redaktor poezie

Janet80, dúfam, že zásoby doplníš a podelíš sa s nimi. Ak by som chcel byť zlý, tejto básni by som vytkol prvoplánovosť. Mám rád "zdanlivú" prvoplánovosť, ktorá zavádza, ale báseň chce byť predovšetkým o niečom inom. Viazané sú takmer dokonale, okrem slova slzami, tam je jedna slabika naviac. Rýmy sú takým bonusom, nemusia byť, ale ak sú, vyhýbal by som sa gramatickým rýmom a tu sú takéto tuším úplne všetky.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.