Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 430 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+10 neviditelných
FAMU - Díl 1 - Blair Witch po česku
datum / id23.09.2019 / 499346Vytisknout |
autoršpinavý
kategoriePróza na pokračování
zobrazeno64x
počet tipů1
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
FAMU - Díl 1 - Blair Witch po česku

Studoval třetím rokem režii a celkem mu to i šlo. Zvukaři mu už ve druhym semestru dali přezdívku rejžák, která se okamžitě ujala. Sklidil vždycky potlesk a i v kasičce na dobrovolné vstupné se po promítnutí jeho filmu objevily nějaké ty drobáky.

Teď se trápil s krátkym němym filmem na zbrusu novou přehlídku hororů v Novém Strašecí. Chtěl stvořit něco jako českou záhadu Blair Witch, ale vycházela mu pořád jen slabá kopie kultovní předlohy. Aby se dostal do správné nálady, bloumal po víkendech v různých remízcích a houštinách za hranicemi periferie velkoměsta a vyráběl různé "signy". Čekal, co lidi na to, jak budou reagovat. Co se tam bude dít dál a jak se určitá místa změní.

Nejlépe si vedl jeden menší lesík na Karlštejnsku. Poprvé, když někdo zareagoval, odpověděl. Podruhé přitvrdil. Potřetí se vyděsil sám. Místo bylo přeryté na několika místech tak, že nevěděl, jestli je to tak kladná a vášnivá reakce nebo naopak výstraha. Nevypadalo to, že by hlínu rozryla prasata. Byl v tom znát systém člověka, i když ten někdo se snažil, aby to vypadalo jako od zvěře. Na pár místech byla hlubší jamka ale stopy lopaty byly pečlivě odstraněny. Prasata hledající slimáky a červi by nešli zbytečně hluboko, navíc v tak suchém terénu.

Byl to evidentně vzkaz. Mohlo to znamenat: ty jo, žeru tě, ať seš, kdo seš, dostáváš mě fakt do varu!

Anebo mu to sdělovalo:  jako super hra, kámo, ale už je to tady moc profláklý, jdou po nás... sbal to tady a dekujeme se jinam...

Anebo něco jako: tvl, tak ty už mě tady neser, ještě jednou se objevíš a je po tobě. Zabiju tě a zakopu, ani pes už po tobě neštěkne.

Rejžák usoudil, že tady v té oblasti se jeho hororovému vyladění bude dařit.

Během víkendu se rozhodl, že se na Karlštejnsko přestěhuje.

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

14.10.2019 11:22:17dát kritice tiplawenderr

:) není za co - samo oslovilo

14.10.2019 10:15:37dát kritice tipšpinavý

lawenderr, díkes!Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.