Na Písmáku publikuje 52 tisíc autorů, 469 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Patisková agentura uvádí: Jak zabezpečit počítač jeho vypnutím
datum / id02.01.2020 / 501984Vytisknout |
autorDanny
kategorieOstatní nezařaditelnéDalší dílo autora
témaHumorné
zobrazeno502x
počet tipů8
v oblíbených1x
Patisková agentura uvádí: Jak zabezpečit počítač jeho vypnutím


Spousta počítačů čelí stále se zesilující hrozbě počítačových virů. Nedávno na problém narazili bezpečnostní experti vládního „Úřadu pro redukci datového loadu“ a jejich intenzivní výzkum odhalil zásadní fakt: počítač se nemůže nakazit počítačovým virem, pokud je právě vypnutý.


Řešením je tedy jednou za čas počítače vypínat, aby se doba, po kterou hrozí riziko napadení viry, alespoň o nějakou dobu zkrátila. Některá ministerstva se následně nechala slyšet, že budou nepravidelně vypínat některé svoje servery ve snaze podpořit svoji počítačovou bezpečnost. 


Společnost Microsoft uvedla, že k tomuto účelu již dávno implementovala do svého operačního systému Windows volbu „Vypnout“ v menu „Start“. „Bezpečnost je jednou z našich hlavních priorit,“ prohlásil mluvčí společnosti.


K výsledkům výzkumu se chtěl ještě redakci vyjádřit nejprofesionálnější IT odborník ČR, jehož kódem protékají denně miliardy dolarů. Ovšem nestihnul to do uzávěrky tohoto vydání, protože server jeho poskytovatele e-mailu byl právě vypnutý.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

25.03.2020 12:31:31dát kritice tipJackie Decker

No, hlavně že se stihl vyjádřit Microsoft :D :D :D Ještě mohlli říct že za tímto účelem zavedli ve widlích tzv. Modrou smrt :DDělám si legraci, pobavilo mě to :)

02.01.2020 18:06:31dát kritice tipzvedavec

úžasné a inovatívne riešenie :)

Potešilo

02.01.2020 15:41:31dát kritice tipAlegna

:-) už jsem to našla, start -restart-vypnout

02.01.2020 15:21:45dát kritice tipDiana

Už vypínám a navždy - a chtěla bych vidět toho vira, který se mi dostane do počátače! :-)))

02.01.2020 10:59:48dát kritice tiplastgasp

Humorná ukázka přebujelé administrativy na případu intenzivního výzkumu bezpečnostních expertů ÚPRDLu, zabývajících se výskytem a hrozbou počítačových virů. Několikaletý výzkum přinesl pozitivní výsledky, které ÚPRDL doporučil realizovat všem ministerstvům a centrálním úřadům. Jednoduché řešení použitím příslušného tlačítka v systému WINDOWS s označením "Vypnout" pomůže zvýšit ochranu proti kyberútokům a napadení počitačů.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2023, provozuje Dobrý spolek, pravidla Wiki of 21st century Letní dětský tábor