Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 452 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Vzkaz pro Světlanu Sergejevnu M.
datum / id09.01.2020 / 502197Vytisknout |
autorAbelquin
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
zobrazeno290x
počet tipů3
v oblíbených0x
Vzkaz pro Světlanu Sergejevnu M.

Jsem po roce opět doma. Mám železnou představivost. Rok strávený na klinice mnou nijak zvlášť neotřásl. Mám hodně práce. Hodně štěstí. Hodně zdraví. Originál smlouvy o vypovězení životních povinností nosím v kapse a kopii mám v prádelníku. Myslím, tedy jsem svůj vlastní exemplář, první prototyp zuřivé sebetvorby. Mám rád mladé. Nechci být ale mladý. V mém těle je příliš opravdového, co stvořil ten nahoře, ale i příliš myšleného nebo smyšleného, které jsem stvořil já. Kdysi jsem napsal báseň o vápníku na čajové misce, o čápovi ve vaně a o čepici se dvěma ušima. Vidím se mizet, ale přece se stydím tváří v tvář věčnosti. Kolem jde smrtka a batole vybírá výkupné. Nabízíme také aktuální počasí v minulých letech. Čínský horoskop v roce hašiše a trávy, klaníme se teleti, jindy je krysa, tygr nebo drak. Posílám pusu a těším se na tebe, tak jsem se ani nedozvěděl o zmaru, který nosí ve svém srdci žulová konkubína. Konjunkce Marsu a Venuše ve třetím baráku je jako obvykle pozoruhodná. Ale teď už se vážně loučím se životem. Dýchám jen do sklípků, dýchám do zásoby. Můj telefon je stále aktuální. Pokud by to bylo možné, aby ses mi ozvala, neváhej tak učinit ještě dnes. Ze záhrobí tvého ňadra vykukuje vydří hlava, jsi lvice, ale já už fakt pro teď končím na oprátce světa, znám vše, ale ne podle projevu, spíš podle náhody srážky se mnou. Fajn a pozdravuj všechny ty věci. V noci jsem se na tebe díval, jak spíš, ráno jsi byla celá pryč a já už nebyl. Konečně sám sebou, konečně se sebou zajedno. Tvůj i svůj kapesník jsem nechal pod rohoží. Loupák v duchně a kočku ve skříni. V lednici máš nudle, nezapomeň si je ohřát.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

03.02.2020 07:38:41dát kritice tipclovrdik

Jeden odstavec možná podtrhuje ten zběsilej tok myšlenek. Podrthuje představu, že se vlastně není čeho chytit a pokud tenhle pocit byl záměrem, tak členění ani neřeš. !

10.01.2020 02:03:261 tipů dát kritice tipAbelquin

Gora: Ono já to psal původně do mobilu, tak jsem to členění moc řešit nemohl a pak jsem to řešit zapomněl. Dík za kritiku a za tip. :-)

09.01.2020 23:41:16dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Dotaz - takhle v jednom odstavci to máš úmyslně? Četlo by se lépe trochu rozčleněné, aby se čtenář mohl nadechnout... 

Trochu smutné... ale píšeš zajímavě.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor